Alarm v Ljudskem vrtu: Krčani Maribor zavili v črno

Prva liga 17. Mar 201818:48 > 18:56
NK Krško/Facebook

Mariborčani so doživeli nov šok. Potem ko so v Ljudskem vrtu vse tri točke osvojile že Domžale, je aktualne državne prvake šokiralo še Krško. Za veliko uslugo Olimpiji sta poskrbela Luka Volarič in Luka Vekić.

Po medlem začetku spomladanskega dela je Maribor nujno potreboval tri točke za mirno nadaljevanje prvenstva, toda v Ljudskem vrtu se obetajo težko dnevi. Olimpija lahko z nedeljsko zmago proti Ankaranu prednost pred državnimi prvaki ob tekmi več poviša že na deset točk.

Okoli 1000 gledalcev v Ljudskem vrtu niti približno ni bilo zadovoljnih s predstavo izbrancev Darka Milaniča. Krško je povedlo v 32. minuti, ko je po samostojnem prodoru z okoli 23 metrov v levi zgornji kot Jasmina Handanovića zadel Luka Volarič. Neubranljivo.

Milanič se je odzval ekspresno. Primorec je iz igre potegnil Dina Hotića in Adisa Hodžića, v igro pa poslal Sašo Ivkovića in Amirja Derviševića. Vijoličasti so bili v prvem polčasu najbližje izenačenju v zadnji sekundi prvega polčasa. Marko Šuler (na začetku tekme ga je Handanović rešil pred tem, da bi zatresel lastno mrežo) je po kotu prišel do strela, vendar je ostalo pri izidu iz 32. minute.

Na začetku drugega polčasa je sledil nov hladen tuš za domače. Luka Vekić se je po napaki Aleksandra Raječvića lepo znašel v kazenskem prostoru Maribora, mirno kri pa ohranil tudi ob dvoboju iz oči v oči s Handanovićem. Tri minute kasneje je Milanič iz rokava potegnil še zadnjega aduta in na igrišče poslal kapetana Marcosa Tavaresa. Domači so vse moči usmerili v napad, vendar padli brez izstreljenega naboja. Gostujoča obramba je vse do konca zadržala vse napade vijoličastih za nenadejano slavje.

V Velenju odločil Bijol
Na prvi tekmi 24. kroga PLTS je Rudar v Velenju na težki in razmočeni zelenici z 2:1 odpravil Celje. Za goste je v 42. minuti izenačil Dario Vizinger, za zmago domačih pa sta zadela Milan Tučić in Jaka Bijol, ki je zmagoviti zadetek dosegel v 58. minuti.