Issah prehitel piščalko za mirno pot "zmajev" v Celje

Prva liga 4. Apr 201819:53 > 20:08
NK Olimpija/SPS

V drugem polfinalnem paru pokala Slovenije je Olimpija na prvem srečanju Celje doma ugnala z 2:1. Odločilni gol prednosti je "zmajem" v izdihljajih tekme priskrbel Ganec, Issah Abass. Povratna tekma bo čez teden dni v Celju.

Prva priložnost na tekmi se je končala z žogo v mreži Olimpije. Celjani so izpeljali akcijo po sredini, žoga je prišla do Maria Vizingerja, ki je z roba kazenskega prostora natančno odmeril in premagal Aljaža Ivačiča.

Ljubljančani so želeli hitro odgovoriti in so si kmalu zatem priigrali nekaj priložnosti za izenačenje. Kronaveter je v 6. minuti izvedel prosti strel, najvišje je skočil Leon Benko, a ni bil dovolj natančen.

Hrvaški napadalec je poskušal še tik pred koncem prvega polčasa, ko njegov atraktiven strel ni zletel v okvir gola. Vmes sta dobro kombinirala Rok Kronaveter in Dario Čanađija, oba pa sta premalo močno sprožila proti vratom gostov. V zadnjih minutah so zapretili tudi Celjani, a se je po strelu Juicya Lupete z odlično obrambo izkazal Ivačič.

Olimpija se je takoj na začetku drugega polčasa tudi rezultatsko vrnila v igro. Kronaveter je močno streljal z razdalje, vratar gostov je žogo odbil, na pravem mestu pa je bil Čanađija, ki je žogo pospravil v mrežo. Že v naslednji akciji se je zmajem ponudila priložnost za hiter preobrat, a je Benko z leve strani streljal malce premalo natančno.

V nadaljevanju so zmaji zaigrali boljše, vseeno pa so v obrambi puščali nekoliko preveč prostora. Tako se je nekajkrat moral izkazati Ivačič, a drugi strani pa je Matjaž Rozman preprečil zadetek Benku. Vratar gostov se je posebej izkazal v 77. minuti, ko je rezervist Ricardo Alves sijajno meril s prostega strela, Rozman pa je žogo uspel preusmeriti v prečkoizbiti.

Krasno priložnost je sedem minut pred koncem zapravil še Benko, ki se je po odlični podaji Čanađije znašel sam pred golom, a je bil s šibkejšo desno nogo nenatančen.

Ko je že kazalo, da se bo tekma končala z neodločenim rezultatom, je Alves izjemno podal z desne, Issah Abass pa je kronal akcijo dveh rezervistov in Olimpiji prinesel zmago.