Olimpija tudi iz Posavja odhaja s tremi točkami

Prva liga 8. Apr 201817:54 > 18:04
NK Olimpija Ljubljana

V 26. krogu državnega prvenstva je Olimpija v gosteh z 1:0 ugnala Krško ter tako ohranila vodstvo pred najbližjima zasledovalcema,

Na začetku tekme so gledalci spremljali bolj kot ne igro med obema kazenskima prostoroma, priložnosti pa nimo videli. Prva se je Ljubljančanom ponudila šele po pol ure igre, ko je Danijel Miškić dobro streljal z razdalje, a bil malce nenatančen.

Zmaji so nato prevzeli pobudo in nanizali nekaj nevarnih akcij. V 32. so strel Daria Čanađije domači blokirali, kot tudi poskusa Ricarda Alvesa in Issaha. Mladi Ganec je imel najlepšo priložnost v prvem polčasu.

V 35. minuti so Miškić, Dino Štiglec in Rok Kronaveter izpeljali sijajno akcijo, ki pa jo je prvi strelec Olimpije v vseh tekmovanjih zaključil s strelom mimo gola. Omeniti je potrebno tudi dva poskusa domačih.

V 39. minuti je Ivačič v kot odbil izjemno močan poskus Lea Ejupa s prostega strela, tik pred koncem prvega dela pa se je pred ljubljanskim čuvajem mreže sam znašel Miljan Škrbić, a ni bil dovolj natančen.

Takoj na začetku drugega polčasa pa sijajna ljubljanska akcija, žal tudi s sodniško napako. Alves je na sredini igrišče s tehnično dovršeno potezo iz igre vrgel svojega čuvaja in z globinsko podajo zaposlil Issaha (ki je bil v prepovedanem položaju). Ganec je stekel sam proti golu, njegov strel je domači vratar mreže nekako uspel odbiti, a je bil na pravem mestu Čanađija, ki je bil nagrajen za vztrajnost in spremljanje akcije.

Zmaji so v nadaljevanju tekme kontrolirali potek same igre, žogo so imeli občutno več v svoji posesti, Krčani pa Ivačiča niso uspeli resneje ogroziti. Igor Bišćan je v zaključku tekme v igro poslal Leona Benka, Stefana Savića in Nika Kapuna, ki so skupaj s soigralci uspeli tekmo mirno pripeljati do konca.

Olimpija, ki tako pred Mariborom ohranja 10 točk prednosti, v soboto ob 16:55 na prvenstveni tekmi v Stožicah gosti Domžale, Krčani se bodo na Areni Z’Dežele srečali s Celjem.

Domžalčani nadaljujejo zmagoviti niz in dosegli 11. zaporedno zmago. Tokrat so varovanci Andraža Rožmana doma s 3:0 ugnali Triglav, so pa odpor Kranjčanov trli kar dolgo. Prvi gol so dosegli v 59. minuti, ko je mrežo zatresel Lovro Bizjak, sledil je gol Amadeja Vetriha v 73. minuti, končni rezultat pa je deset minut pred koncem z bele točke postavil Senijad Ibričić.