Izjemni Zahović (znova) junak Maribora

Prva liga 28. Apr 201818:48 > 18:53
NK Maribor/Drago Wernig

Luka Zahović ostaja v izjemni strelski formi, potem ko je v 29. krogu PLTS dosegel oba zadetka za zmago Maribora proti Triglavu, s katero so se vijoličasti vsaj za 24 ur na vrhu lestvice izenačili z ljubljansko Olimpijo. Celjani končali izjemen niz Domžal.

Zmaji jutri v Stožicah pričakujejo Gorico, srečanje pa bodo začeli pod velikim pritiskom, saj je Maribor svojo nalogo v 29. krogu PLTS opravil že v soboto, ko je v Ljudskem vrtu odpravil Triglav in se na vrhu lestvice točkovno izenačil z večnim rivalom.

Srečanje pod Kalvarijo so boljše začeli gostje, ki so povedli z 24. minuti. V polno je po podaji iz desne strani z glavo meril prvi strelec lige Matej Poplatnik. Vijoličasti so izid spreobrnil še pred koncem prvega polčasa. V 31. minuti je na 1:1 po podaji Martina Kramarića izenačil Luka Zahović, le štiri minute kasneje pa potrdil, da je spomladi v izjemni formi, ko je zadel še enkrat in poskrbel za popoln preobrat domačih.

Za Zahovića je bil to že deseti zadetek v letošnjem prvenstvu, prav vse pa je dosegel v drugem delu sezone.

Vijoličasti, ki so od 65. minute igrali brez izključenega Saše Ivkovića, so imeli v drugem polčasu še nekaj priložnosti, vendar jih niso izkoristili, tako da je ostalo pri izidu iz prvega polčasa. Darko Milanič je že v prvem polčasu zaradi poškodbe zamenjal Jana Mlakarja, v drugem polčasu pa tudi Zahovića.

Prvi poraz Domžal po pol leta
S prvim porazom po pol leta so si nogometaši Domžal močno poslabšali možnosti za vključitev v boj za naslov. Celjani so povedli v 29. minuti z zadetkom Rudija Požega Vancaša, na 2:0 pa je v 41. minuti povišal Lovro Cvek. Edini zadetek za Domžale je v 65. minuti prispeval Shamar Nicholson. Gostje so bili v zaključku bolj nevarni, vendar ostali brez izenačenja. V 93. minuti je bil izključen domžalski vratar Ajdin Mulalić, ki je podrl Jucieja Lupeto.

Na prvi tekmi 29. kroga PLTS je Ankaran s 3:2 odpravil Rudar in prišel do pomembnih točk v boju za deveto mesto.