Mariborčani s petardo na vrh, Olimpija na delu jutri

Prva liga 5. Maj 201818:32 > 18:47
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Maribora so na uvodni tekmi 31. kroga Prve lige Telekom Slovenije proti Ankaranu prišli do sedme zaporedne zmage (5:1) in se znova vsaj za 24 ur povzpeli na vrh lestvice.

Maribor je srečanje proti Ankaranu, ki se bori za obstanek v prvoligaški druščini, v četrtek pa ga je šokirala še zavrnjena vloga za pridobitev licence, začel zaspano. Gostje bi lahko po napaki v obrambi vijoličastih povedli že v prvi minuti. Jasmin Handanović je žogo po povratni podaji Marka Šulerja slabo zadel, ta se je odbila do Johana Nkame, ki pa jo je z nekaj metrov poslal čez vrata.

Gostitelji so se predramili in v 7. minuti prišli do vodstva. Amir Dervišević je izvedel kot, na bližnji vratnici je z glavo poskusil Marcos Tavares, odbito žogo po obrambi Primoža Bužana pa je v gol potisnil Saša Ivković. Maribor je v 23. minuti povišal vodstvo. Dervišević je znova podal iz kota, gostje pa so izbili le do Dina Hotića, ki je z roba kazenskega prostora z levico neubranljivo zadel za 2:0.

Zdelo se je, da so gostje v izgubljenem položaju, ko so v 38. minuti prišli do zadetka, ki jim je vliv nekaj upanja. Felipe Santos je ustrelil z roba kazenska prostora, žoga je na poti do vrat zadela Mitjo Vilerja in presenetila Handanovića, ki bi moral bolje reagirati.

Vijoličasti so v drugi polčas vstopili veliko bolj odločno in hitro razblinili vse dvome o zmagovalcu. Najprej je podajo Derviševića izkoristil Luka Zahović, nato pa je s težkega položaja zadel še Marcos Tavares. V izdihljajih srečanja je Brazilec s svojim drugim zadetkom na tekmi postavil končni rezultat in prevzel vodstvo na lestvici strelcev PLTS. Tavares, sicer najboljši strelec slovenskega državnega prvenstva v zgodovini, je v tej sezoni dosegel 15 golov.

Druga sobotna tekma je na vrsti ob 19.00, ko se bosta pomerila Krško in Rudar, Olimpija se bo s Triglavom pomerila v nedeljo ob 16.50, v nedeljo pa sta na sporedu še tekmi Domžale – ND Gorica in Celje – Aluminij.