Četverica ostaja pri polnem izkupičku

Prva liga 13. Avg 201811:11 > 11:15
Ekipa24.si

Drugoligaši so v soboto in nedeljo odigrali srečanja drugega kroga, po 180 minutah igre pa se lahko s popolnim izkupičkom pohvali še četverica ekip, Drava, Nafta, Rogaška in Bravo. V nedeljo ob 16:30 v živo na SK 2 obračun 3. kroga med Ilirijo in Radomljami.

Radomljani še čakajo na prvo zmago sezone, so pa mlinarji po porazu v Lendavi prvo točko osvojili v obračunu s Krko. Obračun moštev, ki sta minulo sezono sklenili na četrtem in petem mestu, v prvem polčasu ni ponudil zadetkov, v 70. minuti pa so povedli gostitelji. Novomeškega kapetana Darka Marjanovića je premagal Anel Hajrić. Veselje domačih je trajalo vsega pet minut, Dolenjci pa so po prekinitvi prišli do izenačujočega zadetka. Še tretjič to sezono je v polno meril Miha Kostanjšek.

Nafta je v Dekanih potrdila naziv favorita in po novi tesni zmagi vknjižila še drugi komplet točk. Prekmurci so vodili že ob polčasu, ko pa je za prednost Nafte zadel kar domači branilec Patrik Matošević, ki je okroglo usnje preusmeril v lastno mrežo. V 56. minuti srečanja je vodstvo podvojil Vedran Vinko, za zanimivejši zaključek pa je v 81. minuti poskrbel Aleks Petrovčič, a Jadranu v končnici dvoboja ni uspelo zadeti še drugič. Dekančani ostajajo še brez točk.

Na prvo točko čakajo tudi Brežičani, ki so pokleknili v Postojni. Moštvu Ankarana Postojne se je v teh dneh tudi uradno pridružila plejada tujih nogometašev, trije med njimi pa so se vpisali med strelce. Za vodstvo gostiteljev je v 17. minuti zadel Geancarlo Slaviero, v nadaljevanju tekme pa sta prednost domačega moštva povišala Gabriel Ardenghi in Martin Doći. Posavci so v sodniškem dodatku srečanja poskrbeli le še za kozmetični popravek rezultata, saj gol Davida Božića ni spremenil razpleta dvoboja.

Novo zanesljivo zmago so vknjižili tudi Ptujčani. V najstarejšem slovenskem mestu so gostovale Bilje, ki so se na Primorsko vrnile praznih rok in s tremi zadetki v svoji mreži. Pot do zmage je v uvodnih minutah tekme tlakoval Mathias Fanimo. Hitronogi Anglež je v 14. minuti z roba kazenskega prostora zadel v daljši levi kot gostujočih vrat. Nekdanji član West Hama je vajo ponovil tri minute kasneje, ko je po podaji Šporna izigral primorsko obrambo in s strelom med nogama Lipičarja zadel za podvojitev vodstva. Piko na i domači zmagi je postavil Jaka Bizjak, ki je na vrhu kazenskega prostora odlično sprejel dolgo podajo Mitja Reška in postavil končni izid.

Še ene zmage so se razveselili tudi nogometaši Brava. Ljubljančani so poskrbeli za najvišje sobotno slavje, saj so v golu Fužinarja končale štiri žoge. Odpor gostov je v šesti minuti strl Domen Jugovar, ki je po napaki koroške obrambe akcijo Brava zaključil z udarcem z 18 metrov. Na drugi zadetek je bilo potrebno počakati do drugega polčasa in 67. minute, ko je Mustafa Nukić po podaji Trontlja odlično meril v bližnji kot gostujočih vrat. Pet minut kasneje so Ljubljančani vodili s 3:0, po kotu Jugovarja pa je bil v kazenskem prostoru najvišji David Brekalo. Fužinar je od 77. minute naprej igral le še z deseterico, saj je bil izključen Dominik Ivkić, najstrožjo kazen pa je v gol pretvoril Ovbokha Agboyi.

Brda so v Vipolžah gostila ekipo Doba in v spopadu z modrimi osvojila prvo točko sezone. Za vodstvo domačih je v 19. minuti zadel Jan Štrukelj, Brici pa so prednost zadržali do uvoda drugega polčasa, ko je v drugi minuti nadaljevanja igre izenačil Luka Guček in postavil končni rezultat srečanja.

V Beltincih so gostovali Slatinčani, ki so z novincem Ivanom Firerjem osvojili celoten izkupiček. Gostje so pred 500 gledalci povedli v sedmi minuti dvoboja, ko je zadel Matija Biruš, Prekmurci pa so izenačili tik pred odmorom, ko je še drugič to sezono zadel Luka Ciglarič. Rogaška je vnovič povedla v 61. minuti tekme, ko je zadel še Marko Žerak, črno-beli pa so prednost zadržali vse do zadnjega sodniškega žvižga.

V Sežani sta se za prve točke udarili ekipi Tabora in Ilirije, zmaga pa je ostala doma. Po polčasu brez zadetkov je v nadaljevanju dvoboja dvakrat udaril francoski napadalec Papa Ibou Kebe ter z goloma v 58. in 75. minuti tekme odločil zmagovalca. (vir: nzs.si)