2. SNL: Prekmurski derbi pripadel Nafti

Prva liga 26. Avg 201819:12 > 19:31
NK Nafta/Facebook

V derbiju 4. kroga druge slovenske lige v nogometu, je Nafta iz Lendave v gosteh s 4:2 premagala Beltince.

Športni park v Beltincih je gostil najbolj zanimivo tekmo četrtega kroga drugorazrednega tekmovanja, ki jo je prišlo pozdravit nekaj čez 1500 gledalcev.

Srečanje so bolje odprli gostje in povedli že v 8. minuti. Po levi strani je prodrl Marko Roginić, nato podal do Vedrana Vinka, ki je iz bližine potisnil žoogo v gol. V 34. minuti je isti igralec zadel še drugič.

Vodstvo so Lendavčani povišali že takoj ob prihodu na zelenico po glavnem odmoru. V 46. minuti je za gol z glavo poskrbel Roginić, a so se morali Naftaši za tri točke močno potruditi, saj se je domačim skoraj uspelo pobrati.

Najprej je v 67. minuti po podaji s kota z glavo zadel Žiga Šumak, le tri minute kasneje pa je na 2:3 z enajstih metrov znižal Jernej Trstenjak. Da je zmaga vseeno šla z vodilnim klubom v Lendavo, je  v 79. minuti z avtogolom poskrbel domačin, Marko Maučec.

Nafta ima po štirih krogih popoln izkupiček 12 točk, Beltinci ostajajo deseti s štirimi.