Bravo znova na vrhu 2. SNL

Prva liga 22. Okt 201813:21 > 13:29

Dvanajsti krog 2. SNL je prinesel novo spremembo na vrhu lestvice. Nafta je v Dobu ostala brez točk, Lendavčani pa so zdrsnili na četrto mesto. Na vrh se je po zmagi nad Brici vrnil Bravo, Ljubljančanom pa s točko zaostanka sledijo še Dobljani in Novomeščani. Prvih šest ekip ločita zgolj dve točki.

Dobljani so po Taboru premagali še enega favorita letošnjega prvenstva. Nafta v minulih tednih ni bila najbolj prepričljiva, saj so Lendavčani nanizali tri zaporedne remije, po zadnji zmagi nad Rogaško pa so v Dobu ostali praznih rok. Florijan Raduha je klonil dvakrat, prvič v 17. minuti srečanja, ko je bil natančen Gaber Petric. Posojeni napadalec Domžal se je v letošnji sezoni razveselil šestih zadetkov. Dvoboj je bil odločen v 67. minuti, ko je lendavsko mrežo zatresel Gašper Hrovat Nafta je doživela še drugi poraz v letošnji sezoni, na lestvici pa so se pred Prekmurce zavihteli tudi Dobljani.

Nenad Toševski, trener Doba: “Čestitke fantom za prikazano proti odlični ekipi Nafte. Kljub mladosti smo ponovno prikazali visok nivo taktične discipline. Na trenutke smo imeli tudi nekaj sreče, a si jo je potrebno zaslužiti, zato menim, da je na koncu naša zmaga zaslužena. Čestitam tudi gostom za prikazano na in ob igrišču, s čimer so dokazali, da so zasluženo v vrhu druge lige.”

Poraz vodilne ekipe so izkoristili tudi nogometaši Brava, ki so se po tritedenskem premoru vrnili na nogometne zelenice. V prestolnici so gostovali Brici, ki so bili po dveh zaporednih zmagah odločeni napasti še eno presenečenje. Bravo je po golu Mitje Križana dobil prvi polčas, ki se je v 21. minuti tekme najbolje znašel po predložku z desne strani igrišča. Gostje se niso predali, po predložku Alena Pavića pa je v 71. minuti izenačil Matic Marcius, ki je še spomladi branil barve Brava. Primorci bi lahko v 86. minuti prišli do popolnega preobrata, a se je Gril izkazal ob protinapadu Debenjaka. Brici so bili kaznovani le nekaj sekund kasneje, ko je Križan po predložku z leve zadel še drugič. Domačo zmago je v zadnji sekundi tekme s hitri protinapadom potrdil Matevž Turkuš.

Novomeščani so se nove zmage razveselili v Rogaški Slatini. Dolenjci so po zaslugi Jana Novaka povedli že v peti minuti, vendar sta tekmeca na odmor odšla z izenačenim izidom. Tri minute pred koncem odmora je v polno meril Goran Čuček. Krka je gostiteljem z enako mero vrnila v tretji minuti nadaljevanja tekme, ko je zadel Matej Potokar, vsega dve minuti kasneje pa je še drugič na srečanju udaril Novak in zelenim zagotovil novo zmago. Farmacevti so s šestim kompletom točk tik za vrhom lestvice.

Blizu so tudi Radomlje, ki so bile v sobotnem popoldnevu uspešne v Brežicah. Varovanci Nermina Bašića so v domačo mrežo pospravili štiri zadetke, gostitelji pa so si delo otežili že v uvodni minuti tekme, ko je po prekršku nad Cerarjem pordečel Matic Predanič. Radomljani so številčno prednost prvič izkoristili v 14. minuti tekme, ko je zadel prav Luka Cerar, prednost pa je tik pred koncem prvega polčasa podvojil Anel Hajrić, ki se je razveselil 13. gola v letošnji sezoni. Cerar je v 51. minuti izkoristil še najstrožjo kazen, ki so si jo v 84. minuti priigrali tudi Brežičani. Izvedel jo je nekdanji Radomljan Mirko Kramarić, končni izid dvoboja pa je dve minuti kasneje postavil mladi reprezentant Slovenije Gal Primc.

Uspešni so bili tudi Ankarančani, ki so v Postojni ugnali nogometaše Beltincev. Redkoštevilni gledalci so morali na prvi zadetek čakati do drugega polčasa, ko je v 50. minuti udaril Martin Doći. Hrvaški branilec je v 73. minuti zadel še drugič in dvoboj dokončno odločil v korist domačega moštva. Ankaran Postojna se je z zmago povzpela v zgornjo polovico lestvice, Beltinci ostajajo na 11. mestu.

Ilirijani so se polnega izkupička razveselili na zahtevnem gostovanju v Biljah, kjer so se v preteklih tednih opekli že nekateri favoriti. Obračun, ki je ponudil kar 11 rumenih kartonov, je s prvim zadetkom postregel tik pred polčasom, ko je Ljubljančane v vodstvo popeljal Enes Rujović. Jaka Corn je v 79. minuti poskrbel za varnejšo prednost zeleno-belih, a so se Biljenci v 83. minuti, ko je v polno meril Matic Ferjančič, vrnili v igro. Gostiteljem v končnici tekme vseeno ni uspelo priti do točke, ki so romale v prestolnico.

Sandi Valentinčič, trener Bilj: “Odločil je gol na koncu prvega dela tekme. Skušali smo izenačiti, a nam žal ni uspelo. Tekmo je ponovno zaznamovalo slabo sojenje v našo škodo.”

Dekančani in Ravenčani so se razšli z delitvijo točk. Na Koroškem sta padla dva zadetka, prva pa se je zatresla domača mreža. Gostje so se veselili v 19. minuti, ko je zadel Matjaž Babič. Ravenčani so se med odmorom strnili svoje vrste, izenačili pa v 50. minuti, ko je najstrožjo kazen izkoristil Ranko Moravac.

Nedžad Okčić, trener Jadrana: “Današnji remi je glede na dogodke pravičen. V prvem polčasu smo dosegli gol in imeli še nekaj priložnosti, da bi rezultat povišali. Ekipa Fužinarja je v drugem polčasu dvignila nivo igre in narekovala visok ritem, na našo srečo smo pritisk vzdržali kljub temu, da smo prejeli zadetek. Naša prva gostujoča točka bo imela veljavo le v primeru, da naslednjo domačo tekmo obrnemo v svojo prid. Čestitam nasprotniku za korektno igro.”

Mihael Bukovec, Fužinar: “V anemičnem prvem polčasu smo bili kaznovani z zadetkom gostov. V nadaljevanju tekme smo naredili pritisk in z menjavami stopnjevali visoki ritem igre, to se nam je hitro obrestovalo, saj smo dosegli izenačujoči zadetek. Po golu smo vse niti igre prevzeli v svoje roke, diktirali tempo, si pripravili priložnosti, vendar žoga ni hotela v mrežo. V drugem polčasu smo prikazali pravi pristop. Tudi ekipi Jadrana čestitke za korektno igro.”

Sežana je gostila edino nedeljsko preizkušnjo. V dvoboju najboljše domače in gostujoče ekipe so na svoj račun prišli tudi gledalci, saj so videli kar šest zadetkov, sodnik Nejc Kajtazović pa je pokazal tudi tri rdeče kartone. Gostitelji so v 25. minuti vodili z 2:0, zadela Papa Ibou Kebe in Leon Sever, Štajerci pa so v igro vrnili v 36. minuti, ko je bil natančen Rok Pirtovšek. Pet minut kasneje je drugi rumeni karton prejel Klemen Nemanič, Drava pa je z možem več igrala do 53. minute, ko je rdeče videl Luka Petek. Izključitev ni zmedla Ptujčanov, ki so v 57. minuti izenačili po zaslugi Matthiasa Fanima. Sedem minut kasneje je Tabor znova vodil, 12. gola sezone se je veselil Kebe, a se tudi modri niso predali. Fanimo je v 74. minuti s hitrim padcem izsilil izključitev Jurija Požrla, zgolj minuto kasneje pa je za končno delitev točk z glavo zadel Jaka Bizjak. Ptujčani kot prvi v letošnji sezoni Sežano zapuščajo neporaženi.

Andrej Razdrh, trener Tabora: “Zelo dobro smo odprli tekmo in hitro povedli z dvema zadetkoma. Manjkalo nam je nekaj povezanosti v igri, ki smo jo pokazali v preteklih tekmah. Prejeli smo dva poceni zadetka, vendar moram priznati, da je Drava dobra ekipa, ki izkoristi vsako ponujeno priložnost. Pri rezultatu 2:2 so fantje pokazali borbenost in željo po zmagi in dosegli še en zadetek, vendar nam je na koncu zmanjkalo nekaj sreče in gostje so uspeli izenačiti. Vseeno moram čestitati fantom, tekmo smo končali z dvema igralcema manj, na domačem igrišču ostajamo neporaženi in še vedno smo blizu vrha. V soboto odhajamo na težko gostovanje v Lendavo, kjer bodo priložnost dobili igralci, ki so manj igrali, saj imamo ekipo zdesetkano zaradi številnih rumenih in rdečih kartonov.” (vir: NZS)