Rahlo premešana Olimpija do prve zmage letos nad Gorico

Prva liga 8. Dec 201814:29 > 15:06
NK Olimpija Ljubljana

Tudi Olimpija nad katero so se sicer v zadnjem tednu dni zgrinjali novi temni oblaki je danes kljub vsemu prišla do zmage. Na zadnji tekmi jesenskega dela so s 3:1 zanesljivo in zasluženo ugnali prvič v letošnji sezoni Gorico. Domžale boljše od Krškega z 2:1.

Zoran Barišič, ki je danes morda zadnjič vodil zeleno-bele je na tribuni pustil Roka Kronavetra in Branka Iliča, vsaj uradno je klub razlog za kaj takšnega navedel poškodbo obeh. Na klopi pa je danes obsedel tudi Aljaž Ivačič sicer prvi vratar Ljubljančanov.

A zeleno-belim se odsotnost predvsem obeh igralcev v polju ni poznala, tudi kakšne večje napetosti med igralci ni bilo čutiti. Zmaji so povedli v 16. minuti. Asmir Suljić je podal v prazen prostor Stefanu Saviću, ki je vtekel pred gol, tam pa ga je s prekrškom zaustavil branilec Gorice, sodnik je upravičeno pokazal na najstrožjo kazen. Andres Vombergar pa jo je uspešno realiziral.

Olimpija je tudi v nadaljevanju prevladovala, a do povišanja prednosti ni uspela priti. Kazen za zgrešene priložnosti je prišla tik pred koncem prvega polčasa. Nejc Vidmar je porušil Andrijo Filipovića v kazenskem prostoru, Uroš Celcer pa je žogo z enajstmetrovke poslal pod prečko.

V 53. minuti so Ljubljančani, po tem, ko so od samega začetka drugega polčasa prevzeli pobudo, prvič zapretili. Nik Kapun je meril z razdalje, žogo je zletela pod prečko, a jo je s skrajnimi močmi v kot odbil domači vratar. Kot je izvedel Savić, našel Arisa Zarifovića, ki pa mu je veselje preprečila vratnica. So se pa zmaji veselili v 57. minuti. Savić je začel akcijo, odlično preigraval, podal na levo stran Dinu Štiglecu, ki mu je vrnil uslugo, Avstrijec pa je z glavo zadel natančno ob vratnici in zmaje popeljal v novo vodstvo. Razigrani Štiglec je novo asistenco vpisal v 75. minuti. Natančno je podal na glavo Vombergarju, ki je v svojem slogu zadel za 3:1. Andres je dosegel svoj deseti prvenstveni gol v sezoni in se s tem izenačil na prvem mestu liste strelcev PrveLige Telekom Slovenije.

Olimpija je danes prišla do desete prvenstvene zmage in je jesenski del končala na drugem mestu z devetimi točkami zaostanka za vodilnim Mariborom.

Domžalčani slavili pred Džekom
Na drugi sobotni tekmi 19. kroga PLTS so Domžale z 2:1 odpravile Krško. Gledalci v Domžalah, med katerimi je bil tudi zvezdnik Rome in odličen prijatelj Senijada Ibričića Edin Džeko, so vse tri zadetke videli v zadnji tretjini dvoboja. Za Domžale sta zadela Dario Melnjak in Amedej Vetrih, častni zadetek za goste pa je dosegel zimzeleni Dalibor Volaš.