Ivković in Mlakar za zmago Maribora v Kranju

Prva liga 6. Apr 201918:31 > 18:37
Twitter

Potem ko so sredi tedna z evrogolom Dina Hotića dobili prvo polfinalno tekmo Pokala Slovenije, so nogometaši Maribora v 25. krogu PLTS v Kranju z 2:1 slavili na krilih dvakratnega podajalca Amirja Derviševića, ki je idealno zaposlil Saša Ivkovića in Jana Mlakarja.

Prvi aprilski teden se je začel z odmevnimi govoricami, da bo Zlatko Zahović zamenjal Darka Milaniča. Vse skupaj je ostalo samo pri govoricah, vijoličasti pa konec tedna pričakujejo z dvema pomembnima zmagama v žepu. Sprva so sredi tedna dobili prvo polfinalno pokalno srečanje z Muro, v soboto pa so v 25. krogu PLTS na kolena spravili še Triglav in vsaj za en dan Olimpiji pobegnili na varnih 11 točk.

Okoli 1.500 gledalcev je v Kranju od prve minuto uživalo v razgibani predstavi. Blaž Vrhovec je zgrešil praktično prazna domača vrata, Kenanu Piriču pa je zagrozil kapetan Triglava Luka Majcen. Maribor je povedel v 15. minuti, ko je še šestič v letošnji sezoni udarila naveza Amir DerviševićSaša Ivković. Dervišević v vlogi podajalca, Ivković (akupno je v prvenstvu zadel že sedmič) v vlogi eksekutorja.

Domači so se izenačenja veselili v 52. minuti. Tilen Mlakar je pred mariborska vrata poslal visok in natančen predložek, ki ga je izkoristil Majcen. Za kranjskega kapetana je bil to že šesti spomladanski zadetek. Ključi trenutek se je zgodil šest minut kasneje. Dervišević se je izkazal že z letošnjo prvenstveno podajo številko 14, Jalna Arka, ki je po globinski podaji stekel iz vrat, pa je tokrat premagal povratnik po poškodbi Jan Mlakar.

Sodnik je po zadetku kljub protestom Zahovića izključil Milaniča, vijoličasti pa po koncu srečanja niso želeli podati izjave za televizijo.

Domžale so v neposrednem obračunu za tretje mesto v Celju slavile s 3:2. Za ravbarje so zadeli Tonči Mujan, Slobodan Vuk in Dario Kolobarić, ki je v 70. minuti tudi odločil zmagovalca, medtem ko sta mrežo gostov zatresla Dario Vizinger in Nino Pungaršek.