Hat-trick Žinka ob petardi Brava

Prva liga 4. Maj 201921:20 > 21:23
NK Bravo/Facebook

Bravo bo zahvaljujoč visoki zmagi proti Jadranu iz Dekanov tudi po 26. krogu 2. SNL ostal na vrhu prvenstvene razpredelnice. Drugouvrščena Sežana v nedeljo ob 13:00 (v živo na SK 1) doma pričakuje Dob.

Ljubljančani so bili s kar 5:1 boljši od Jadrana, ki je boljše začel srečanje v prestolnici, povedel v 24. minuti in bil v vodstvu do samega zaključka prvega polčasa, ko je prvič zadel Luka Žinko. Izkušeni vezist je v drugem polčasu hitro zadel še dvakrat in praktično odločil zmagovalca. Zmago Brava sta potrdila Dabro in Križan.

Svoje delo so zanesljivo opravili tudi tretji Radomljani, ki so v gosteh Fužinar odpravili z 2:0 (Hajrić in Cerar). Ptuj je doma z minimalnih 1:0 odpravil Beltince, Brežice so bile v derbiju dna s 3:1 boljše od Ilirije, Nafta se je v gosteh s 4:0 veselila zmage proti Rogaški, Bilje je doma z 2:1 moralo preznati premoč Krki, Ankaran Hrvatini in Brda pa sta se razšla brez zadetkov.

Zadnja tekma 26. kroga 2. SNL bo na sporedu v nedeljo, ko bo Sežana gostila Dob. Izjemno pomemben obračun v boju za naslov prvaka od 13:00 naprej spremljajte v živo na SK 1.