Aluminij boljši od Brava

Prva liga 9. Avg 201920:03 > 20:05
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Aluminija so na uvodnem dejanju 5. kroga Prve lige Telekom Slovenije premagali novinca v ligi, ekipo Brava in se (vsaj začasno) zavihteli na vrh prvenstvene razpredelnice.

Po prvih 45′ minutah na ŽAKu ni bilo zadetkov, videli smo tudi redke priložnosti na eni in drugi strani. Sledilo je bolj zanimivo nadaljevanje, v katerem so gostje prišli do edinega zadetka na srečanju in do svoje tretje zmage v sezoni.

Ključni trenutek srečanja se je zgodil v 49. minuti, ko je Dejan Petrović z lepo podajo v nasprotnikovem kazenskem prostoru našel Luko Štora. Napadalec Aluminija je streljal z glavo in premagal Igorja Vekića ter postavil končni rezultat, Bravo – Aluminij 0:1. Bravo ni prišel do izenačenja niti po drugem rumenem kartonu Stanleya Amuzieja v 82. minuti in z igralcem več na zelenici.

Aluminij se je s to zmago vsaj začasno zavihtel na prvo mesto Prve lige Telekom Slovenije, Luka Štor pa s 4. zadetkom v novi sezoni na vrh lestvice najboljših strelcev. David Tijanić (Triglav), Ante Vukušić (Olimpija) in Aljoša Matko (Bravo) mu sledijo s tremi doseženimi zadetki.

Bravo s 4-imi osvojenimi točkami ostaja na 6. mestu PLTS.