Maribor priprave sklenil z remijem, Olimpija s porazom

Prva liga 8. Feb 202017:57 > 18:12
Twitter

Nogometaši Maribora so v Beleku priprave sklenili z remijem proti slovaškemu prvoligašu DAC (1:1). Srečanje v Turčiji so odigrali tudi nogometaši Olimpije, ki jih je po vodstvu v prvem polčasu nato v drugem delu povsem nadigral ukrajinski Šahtar.

Začnimo z aktualnimi prvaki. V Beleku so se danes srečali proti ekipi DAC in že v 14. minuti prejeli zadetek iz prostega strela. Še v prvem polčasu je najmočnejša 11-erica vijoličastih odgovorila in izenačila prek Rudija Požega Vancaša.

Aktualni slovenski prvaki so bili v drugem polčasu trikrat blizu zadetka, a sta mreži ostali nedotaknjeni za končnih 1:1. Mariborčani tako priprave v Turčiji končujejo z zmago (Vojvodina), remijem (DAC) in dvema porazoma (Lech Poznan’ in Rapid Dunaj).

Ljubljanski zmaji so proti ukrajinskemu prvaku Šahtarju iz Donjecka z golom Anteja Vukušića vodili od 27. minute dalje. V zadnjih osmih minutah so zeleno-beli prejeli tri zadetke in se tako v domovino iz Turčije vračajo s popotnico zmage (Željezničar) in tremi porazi (Slovan Bratislava, Dinamo Kijev in Šahtar).