Zmagovit debi Jakirovića na klopi Maribora

Prva liga 23. Maj 202014:13 > 14:20
Matic Burazer

Nogomet se je vrnil v Ljudski vrt, potem ko je Maribor na prijateljskem obračunu s 3:1 odpravil Nafto. Na klopi vijoličastih je debitiral novi trener Sergej Jakirović.

Povezano

Dvoboj v štajerski metropoli je trajal kar 120 minut, saj je bil namen obeh trenerjev preizkusiti čim večje število igralcev.

Prvi zadetek je padel v 14. minuti, ko je za vodstvo Nafte zadel nekdanji mladinec Maribora Alen Ploj. Domači so do izenačenja prišli v 61. minuti, ko je večino dela s preigravanjem in predložkom v sredino opravil Mitja Viler, z glavo pa je natančno meril Alexandre Cretu.

Po številnih menjavah je naslednji zadetek padel že v 65. minuti. V polno je meril 18-letni up Maribora Rok Maher, medtem ko je končni izid po dvojni podaji z Marcosom Tavaresom v 107. minuti postavil Felipe Santos.

Tekma je po navodilih NJIZ-ja in NZS-ja potekala brez prisotnosti gledalcev.

Maribor bo z boji v prvi ligi nafaljeval z gostovanjem v Domžalah, Nafto pa čaka polfinale pokalnega tekmovanja, ki ga spremljajte v živo na Sportklubu.