PLTS: Grofje zmagali in se približali Olimpiji

Prva liga 5. Jun 202022:58 > 23:00
NK Celje

Slovenska nogometna liga je nazaj! Petek je ponudil dva zanimiva obračuna. Celjani so premagali velenjski Rudar, Mura pa je slavila v Kidričevem.

Getty Images/Patrick Smith

Nogometaši Celja so na Stadionu Z’dežele gostili Rudar. V prvem polčasu nismo videli zadetkov, v drugem delu igre pa so varovanci Dušana Kosića stopili na plin. V 47. minuti je grofe v vodstvo popeljal Luka Kerin, zmago Celja je v 84. minuti potrdil Mitja Lotrić. Celjani so se povsem približali Olimpiji. Zeleno-beli imajo na vrhu, ob tekmi manj, le 2 točki prednosti.

Nogometaši Mure so na tekmi v Kidričevem povedli v 19. minuti prek Maroše. Aluminij je izenačil v 55. minuti. Indirektni prostni strel je v zadetek pretvoril Pečnik. Ekipa iz Murske Sobote je v nadaljevanju prevzela pobudo in prišla do drugega zadetka v 75. minuti, ko je zadel Cipot. Končnih 3:1 je postavil Maruško.

Petouvrščena Mura se je približala Mariboru, Aluminij je za zdaj še vedno na 3. mestu.

Jutri ob 18:00 je na sporedu tekma med Tabor Sežano in Olimpijo.

V nedeljo sta na sporedu še obračuna med Bravom in Triglavom ter med Domžalami in Mariborom.