Padla tudi Mura: Šesta zaporedna zmaga Brava

Prva liga 20. Jun 202020:19 > 20:22

Bravo ostaja med najbolj vročimi ekipami slovenskega državnega prvenstva, potem ko so v 29. krogu v Šiški z 1:0 odpravili Muro. Za Ljubljančane je bila to že šesta zaporedna zmaga, desetič zapored pa so igrišče zapustili neporaženi. Celje in Sežana sta se razšla brez zmagovalca.

Bravo je po petardi v mreži Olimpije odpravil tudi Muro. Prvi polčas ni ponudil veliko priložnosti. V 43. minuti je z roba kazenskega prostora poizkusil Kevin Žižek, a ni resneje ogrozil domačih vrat. Mura je bila nekoliko bolj aktivna (posest žoge 51:49, streli 7:2), toda resnejše priložnosti ni bilo.

Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 57. minuti. Aljoša Matko je po podaji iz kota streljal z glavo in Matka Obradovića premagal tudi s pomočjo Luke Bobičanca, ki je žogi še dodatno spremenil smer. V nadaljevanju bi vodstvo domačih lahko podvojila Almin Kurtović in Roko Baturina, toda prvemu je veselje preprečil Obradović, drugemu pa vratnica.

Mura je v zaključku poskušala priti vsaj do točke, vseeno pa domačih vrat ni resneje ogrozila.

Na drugi sobotni tekmi sta se Celje in Sežana razšla brez zmagovalca. Gostje so povedli v 52. minuti, ko je zadel Marko Krivičić, domači pa je točko v 70. minuti prinesel Luka Kerin.