Rudar ne verjame v Zmaje – 2:4 v Stožicah!

Prva liga 5. Mar 201718:27 > 18:41
Jurij Kodrun/NK Rudar

Nogometaši Rudarja so šokirali Stožice! Zmaga Rudarja s 4:2 nad Olimpijo je močno zatresla stolček Luki Elsnerju in Maribor postavila v še močnejšo vlogo favorita za naslov državnega prvaka.

Da bodo navijači aktualnih državnih prvakov po tekmi slabe volje je nakazal gol Dominika Glavine v prvem polčasu. Prvi strelec lige je mrežo Zmajev načel v 37. minuti.

In če se je vodstvo Knapov po prvem polčasu z vidika Ljubljančanov zdelo še znosno, je bilo v nadaljevanju še slabše. Obramba Zmajev ni znala ustaviti strupenih protinapadov Rudarja in po dobre četrt ure drugega dela je na semaforju pisalo že 0:3.

Velenjčanom sta izdatno prednost in varno končnico srečanja prinesla Mitja Lotrič (53. minuta) in John Mary (61. minuta). Po natančnem strelu z glavo je prvenec v dresu Olimpije dosegel Alexandru Cretu, a golov še ni bilo konec.

Najprej je na 1:4 povišal Glavina, potem pa je končni rezultat z enajstmetrovke postavil Leon Benko.

Čestital bi soigralcem, fantastična igra, zaslužena zmaga. Bili smo precej boljši nasprotnik. Upam, da te tri točke pomenijo, da se bomo začeli vzpenjati po lestvici,” je po tekmi kar žarel od veselja Glavina.

Ne vem, kaj se je zgodilo. Res ne vem. Po porazu na derbiju smo se želeli pobrati na najboljši možni način, z zmago pred našimi navijači. Občutek imam, kot da se je vse obrnilo proti nam. Ampak to ni izgovor, bili smo katastrofalni. Morali  bi nas izžvižgati. Vsa čast takšnim navijačem, ki so nas po zares slabi tekmi pospremili z aplavzom. Bodrili so nas celo tekmo, čeprav si tega morda nismo zaslužili. Zaslužimo si kritiko, verjamem pa, da bo naš ekipni duh premagal to negativno energijo in prišel do zmage na naslednji tekmi. Potrebno bo pokazati, česa smo sposobnije takoj po tekmi strnil misli branilec Olimpije Dino Štiglec.

Strelec zadnjega gola na tekmi, Benko, je dodal: “Mislim, da v naši igri že dolgo nekaj ni v redu. Ne igramo kot ekipa in sram me je za to, kar se je danes zgodilo. Nisem ravno čez noč pozabil igrati nogometa, vendar pa očitno nekaterih stvari ne dojemamo.”

V drugi današnji tekmi sta si Krško in Aluminija v Posavju razdelila točko (1:1). Na vrhu lestvice DP ostaja Maribor s tremi točkami prednosti, ki bo v torek ob 16. uri odigral tekmo v Novi Gorici.