Bravo ostaja začaran za Olimpijo, ki se je komaj rešila

Nogomet 30. Okt 202119:13 0 komentarjev

Nogometaši Olimpije in Brava so se v 15. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0).

Čeprav je imela Olimpija v boju s sosedi iz Šiške 22 strelov (a le dva v okvir vrat), je na koncu iztržila le točko, še to je reševala v sami končnici tekme, ko je Svit Sešlar z lepim strelom postavil končni izid. Olimpija je v nizu štirih tekem neporaženosti, Bravo pa je po dveh porazih le vpisal novo točko, je pa že štiri kroge brez zmage. Olimpija se je na vrhu lestvice točkovno izenačila s Koprom (27), Bravo pa ima na tretjem mestu toliko točk kot četrtouvrščeni Maribor (24).

V prvem polčasu je Olimpija prevladovala, toda prav posebej nevarna ni bila (12 strelov, niti enega v okvir gola). V 10. minuti je sicer Tomislav Tomić streljal mimo gola, v 22. pa je le zunanji del mreže z desne strani zadel Mustafa Nukić, ki je bil tako kot Timi Max Elšnik še enkrat nenatančen ob koncu polčasa.

Bravo je najbolj zagrozil v 27. minuti, ko je v kazenskem prostoru streljal Amar Memić, toda Eric Boakye je njegov poskus blokiral. Velja omeniti še poskus Žana Trontlja v 45. minuti, ko je sprožil iz prve, toda žogo poslal preveč po sredini gola, tako da ko je Nejc Vidmar ujel.

Čeprav je Olimpija odločneje začela tudi drugi polčas, pa so v 50. minuti povedli gosti iz Šiške. Z desne strani je na rob kazenskega prostora podal Memić, Sandi Ogrinec pa je nato z natančnim strelom matiral Vidmarja. To je bil prvi zadetek v mreži Olimpije po treh tekmah.

V 59. minuti so znova nase opozorili zeleno-beli, ko je s 14 metrov streljal Almedin Ziljkić, toda Renato Josipović v Bravovih vratih je žogo zlahka ukrotil. Sicer pa so domači le poredkoma presenetili znova dobro organizirano šišensko zasedbo, tako da je bilo dogajanje na zelenici razmeroma nerazburljivo.

V 70. minuti je vendarle spretno do strela v kazenskem prostoru prišel Marko Futacs, a je ostalo pri vodstvu gostov. V 86. minuti je bil blizu izenačenju Nukić, ki pa je z glavo žogo poslal malo mimo vrat. Olimpija je proti koncu pritiskala in v drugi minuti sodnikovega dodatka izenačila po mojstrskem strelu Svita Sešlarja, ki je sprožil s 25 metrov in zadel zgornji kot Bravovih vrat.

Olimpija bo v 16. krogu prihodnjo nedeljo gostovala v Kidričevem, Bravo pa bo dan prej gostil Maribor.

Olimpija – Bravo 1:1 (0:0)

Stadion Stožice, sodniki: Obrenović, Praprotnik, Kovačič.

Strelca: 0:1 Ogrinec (50.), 1:1 Sešlar (90.).

Olimpija: Vidmar, Boakye (od 71. Fink), Milović, Crnomarković, Kompan Breznik, Tomić (od 85. Sešlar), Elšnik, Futacs, Nukić, Aldair, Ziljkić (od 81. Kurež).

Bravo: Josipović, Jakšić, Drkušić, Križan, Španring, Nsana (od 89. Trdin), Kramarič, Trontelj, Ogrinec (od 89. Kancilija), Maružin (od 26. Bajde), Memić (od 58. Sever).
Rumena kartona: Futacs, Elšnik.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Stožicah:

Konec tekme!

92. minuta: GOOOL! 1:1! Ko smo že mislili, da bodo Šiškarji slavili v Stožicah, je z velike razdalje Olimpijo priključil mladi Svit Sešlar.

Izjemen zadetek Sešlarja:

86. minuta: Po podaji Elšnika je do strela z glavo prišel Nukića, a bil premalo natančen. Nekdanji član Brava se je prijel za glavo, a bil je kar daleč od cilja.

69. minuta: Priložnost za Olimpijo. Lepo se je obrnil in streljal Futacs, a požrtvovalni Jakšić je strel blokiral in rešil svojega vratarja.

59. minuta: Lepa priložnost za domače. Zaključil je Ziljkić, a veliko bolje bi bilo, če bi podal do kakšnega izmed soigralcev. Strel Bosanca je Josipović brez težav ujel.

Strel Ziljkića:

50. minuta: GOOOL! 0:1! Akcijo ja začel Jakšić, ki je z ramenom podal do Kramariča. Ta je lepo v ogenj poslal Memića, ki je lepo videl Ogrinca in mu lepo podal. Sandi je priložnost izkoristil in lepo premagal Vidmarja.

Zadetek Ogrinca:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

45. minuta: V zadnjih sekundah prvega polčasa se je proti vratom Brava izstrelil Nukić, a tudi sam grdo zgrešil. Žogo je poslal na tribune Stožic.

33. minuta: Grd prekršek kapetana Olimpije Elšnika. Grdo je s podplatom “zahodil” Ogrinca in prejel rumeni karton. Nič ne bi bilo narobe, če bi sodnik Rade Obrenović Elšniku pokazal tudi rdeči karton.

Grd prekršek Elšnika:

27. minuta: Velika priložnost za Bravo. Po podaji Trontlja je do strela prišel Memić, a domača obramba je bila na mestu in strel odbila v kot.

22. minut: Po strelu Nukića se je zatresla mreža Brava, a le zunanji del. Ostalo je pri 0:0.

21. minuta: Prva menjava na tekmi. Maružin zaradi poškodbe ni mogel več nadaljevati s tekmo, zamenjal ga je Gregor Bajde.

10. minuta: Prvi strel na tekmi. Po izgubljeni žogi je do strela prišla Olimpija, a Tomić je bil premalo natančen.