Bravo zapravil enajstmetrovko in jo drago plačal

Nogomet 20. Avg 202219:43 0 komentarjev
Dejan Grabić

Nogometaši Brava so v 6. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Muri z 0:1 (0:0).

Mura, ki je pogrešala bolnega kapetana Žigo Kousa, je po mirnem uvodu prva zagrozila, ko je v 11. minuti malce z desne strani iz bližine poskusil Amar Beganović, vendar je bil Matija Orbanić na mestu. Ta je odbil tudi žogo po prostem strelu Luke Bobičanca v 18. minuti. V 25. minuti so imeli črno-beli najlepšo priložnost dotlej, a je na koncu Tio Cipot z ramo oziroma glavo žogo poslal precej mimo cilja.

V 31. minuti pa so prvič na tekmi zagrozili tudi domači, prosti strel z dobrih 20 metrov je izvedel Žan Trontelj, Matko Obradović pa je žogo odbil čez prečko. Pozneje je dvakrat neuspešno poskusil še Almin Kurtović, v 38. minuti pa tudi Martin Kramarič, slednjemu je strel obranil Obradović.

Odločilni zadetek v Šiški:

V drugem polčasu je v 48. minuti Dardan Shabanhaxhaj zadel prečko, v 55. pa je zgrešil od daleč, vmes pa je na drugi strani Simon Nsana na vrhu kazenskega prostora prišel do odprtega strela, vendar je žogo poslal visoko čez vrata. Bližje uspehu je bil Matic Maruško v 79. minuti, toda žoga je za malenkost zgrešila Bravova vrata.

V 81. minuti pa so domači prišli do enajstmetrovke, ko je Kai Cipot v kazenskem prostoru odrinil Martina Kramariča, strel z bele pike pa je neuspešno izvedel Trontelj, žogo je poslal v prečko. V 85. minuti pa so Sobočani povedli, ko je svoj četrti gol sezone dosegel Mirlind Daku, ki je Orbanića ukanil s strelom z glavo.

Bravo bo v 7. krogu v petek gostoval v Sežani, Mura pa bo dva dni pozneje gostila Maribor.

Bravo – Mura 0:1 (0:0)

Stadion Žak, sodniki: Bubek, Vidali, Habibović.

Strelec: 0:1 Daku (85.).

Bravo: Orbanić, Križan, Jakšić, Milić, Kavčič (od 92. Kurež), Nsana, Trontelj, Kramarič (od 86. Šaranić), Kurtović, Štor (od 86. Puconja), Maružin (od 86. Marjanac).

Mura: Obradović, Morris, Balažic, K. Cipot, Pucko, Beganović, Lorbek (od 87. Kozar), Bobičanec (od 72. Maruško), T. Cipot (od 62. Šroler), Shabanhaxhaj (od 72. Klepač), Daku.

Rumeni kartoni: Shabanhaxhaj, K. Cipot, Daku.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Šiški:

Konec tekme! Bravo je izgubil še četrtič zapored.

85. minuta: GOOOL! 0:1! Kdor ne da, dobi. Praktično v naslednjem napadu po zgrešeni enajstmetrovki je po podaji Beganovića v polno zadel odlični Daku. Fantastičen strel z glavo za 1:0!

Zadetek Dakuja:

83. minuta: Bravo je dobil enajstmetrovko. Kai Cipot je odrinil Kramarič, sodnik pa je pokazal na belo piko. Odgovornost je prevzel Trontelj, a je ni izkoristil. Žogo je z bele točke poslal v prečko.

Prekršek za enajstmetrovko:

Zgrešena enajstmetrovka:

55. minuta: Napadi gostov ne pojenjajo. Z velike razdalje je poizkusil svojo srečo Shabanhaxhaj,a le za nekaj centimetrov zgrešil cilj. Ostalo je pri 0:0.

48. minuta: Trese je prečka dvakrat! Po podaji Tia Cipota je z glavo močno sprožil Shabanhaxhaj. Vratar Brava je bil že premagan, a ga je rešila prečka. Žoga se je nje odbila visoko v zrak in še enkrat padla na prečnik, nato pa so Šiškarji žogo vendarle odbili.

Prečka Mure:

Konec prvega polčasa!

31. minuta: Zapretil je končno tudi Bravo. Prosti strel je izvajal Trontelj in namučil Obradovića. Ostalo je pri 0:0.

25. minuta: Kaj je zapravil Cipot? Po lepem kombiniranju je Beganoviće lepo podal na glavo Cipota, a Tio je grdo zgrešil in zapravil veliko priložnost za vodstvo gostov.

Tio Cipot zapravil veliko priložnost:

18. minuta: Dlani vratarja Orbanića je ogrel tudi Bobičanec. Bobi je udaril s prostega strela, Hrvat pa je močan poskus uspešno odbil.

Strel Bobičanca:

11. minuta: Velika priložnost za Muro! Daku je lepo premešal domačo obrambo, nato pa lepo videl vtekajočega Beganovića, ki je lepo sprožil, a vratar Brava se ni dal.