Brez kazni za neučinkovite kanarčke (VIDEO)

Nogomet 29. Jul 202319:49 0 komentarjev

Nogometaši Kopra so v 2. krogu Prve lige Telemach premagali Kalcer Radomlje z 1:0 (1:0).

Koprčani so po zmagi proti Olimpiji v uvodnem krogu tokrat na kolena položili še Radomljane. Izbranci Zorana Zeljkovića so nove tri točke vpisali povsem zasluženo, saj so večji del tekme prevladovali, ob doseženem zadetku pa zapravili še kopico priložnosti. Radomlje, ki so sprožile le en strel v okvir koprskih vrat, pa so še drugič zapovrstjo doživele poraz, potem ko jih je v prvem krogu nadigral Maribor.

Uvod tekme ni postregel s posebej razburljivo predstavo, v deseti minuti pa so imeli Radomljani prvo lepšo priložnost na tekmi, vendar jo je z nenatančnim strelom z roba kazenskega prostora zapravil Nino Kukovec.

Koprčani so sicer imeli pobudo, v 24. minuti pa tudi svojo prvo resnejšo priložnost, ko je moral Luka Baš posredovati po poskusu Marka Pabaija z razdalje. Približno pet minut pozneje je z glavo zgrešil Luka Vešner Tičić.

V 38. minuti pa so Primorci izpeljali lepo akcijo, na desni strani je prodiral in preigraval Bede Osuji, nato žogo poslal v sredino, od koder je svoj prvoligaški prvenec dosegel Andraž Ruedl.

Mladenič Kopru zagotovil novo zmago:

Le malce zatem je iz bližine z glavo zgrešil Nardin Mulahusejnović po podaji Omarja Correie, v 44. minuti pa je Osuji po dvoboju ena na ena z vratarjem Radomelj žogo poslal mimo vrat.

Kmalu po začetku drugega dela Ivanu Krolu ni uspelo zadeti iz bližine, premalo natančen pa je bil tudi Nik Omladič na drugi strani v 54. minuti. Koper je imel še naprej pobudo, v 72. minuti je Gabriel Groznica s strelom od daleč zadel tudi vratnico radomeljskih vrat.

V 78. minuti so bili domači znova blizu zadetku, ko je Timothee Nkada z leve strani iz bližine zadel vratnico. Novo priložnost Koprčanov je v 86. minuti zapravil Maks Barišić, ki je izgubil dvoboj z Bašem, Nkada pa je bil malce pozneje znova premalo zbran pri zaključku z leve strani.

Koper bo v 3. krogu v petek gostoval pri Aluminiju, Radomlje pa bodo dan pozneje gostile Olimpijo.

Koper – Kalcer Radomlje 1:0 (1:0)

Stadion Bonifika, sodniki: Matoša, Kasapović in T. Jug.

Strelec: 1:0 Ruedl (38.).

Koper: Koprivec, Pabai, Palčič, Prce, Krajinović (od 78. Pavlović), Ruedl (od 55. Barišić), Vešner Tičić (od 68. Groznica), Correia, Omladič (od 78. Milovanović), Osuji, Mulahusejnović (od 68. Nkada).

Radomlje: Baš, Ševelj, Letaj (od 57. Marković), Nuhanović, Hrvoj, Krolo (od 84. Cerar), Merdović (od 46. Malenšek), N’Landu (od 92. Gorenc Stanković), Kukovec (od 57. Štorman), Korun, Gnjatić.

Rumeni karton: Groznica.
Rdeči kartoni: /.

Potek srečanja v Kopru:

KONEC TEKME NA BONIFIKI! Točke so ostale v Kopru, ki so zdaj že pri šestih, Radomljani ostajajo brez.

86. minuta: Koper ne more zadeti še drugič! Po hudi napaki Radomelj se je sam pred vratarjem Lukom Bašem znašel Maks Barišić, a tudi on ni zatreselmreže.

Nova velika priložnost za Koper:

72. minuta: Velika priložnost Kopra. Rezervist Kopra Gabriel Groznica je bil blizu, a mu je veselje preprečila vratnica!

Vratnica rešuje Radomlje:

54. minuta: Obrambi Radomelj je pobegnil Nik Omladič, ki je v samostojni akciji premešal obrambo Radomelj, manjkal je le boljši zaključek. Omladič je žogo poslal mimo Baševih vrat.

Priložnost za Nika Omladiča:

48. minuta: Radomljani so hitro zapretili. Do lepe priložnosti za strel je prišel Ivan Krolo, a v obrambi se je izkazala koprska obramba, Koprivec ni potreboval posredovati.

Radomljan so zapretili:

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

44. minuta: Kakšna priložnost za Koper! Bede Osuji se je ob sodelovanju z Mulahusejnovićem znašel sam pred vratarjem Bašem, nato pa grdo zgrešil in žogo poslal mimo vrat. Navijači Kopra so se lahko prijeli za glavo.

Vse je naredil prav, nato pa se mu je ponesrečil zaključek:

39. minuta: Koper bi lahko v razmaku nekaj sekund zadel še drugič. Po lepem prodoru Omarja Correie in podaji je z glavo z zares ugodnega položaja preko vrat streljal Nardin Mulahusejnović.

38. minuta: GOOOL! 1:0! Koper vodi! Po lepi akciji in odlični podaji Bedeja Osujija je zadel 19-letni Andraž Ruedl!

Koper vodi z 1:0:

24. minuta: Priložnost Kopra! Z velike razdalje je poskušal Mark Pabai, ki je sprožil projektil, vratar mlinarjev Luka Baš pa se je izkazal z lepo obrambo. Kanarčki so iztržili le kot.

Odlična obramba vratarja Radomelj:

15. minuta: Za nami je miren začetek na Bonifiki. Koprčani so več pri žogi, a Radomljani odlično stojijo v obrambi. Mlinarji so imeli v 10. minuti tudi eno pol priložnost, ki jo je po slabem strelu zapravil Nino Kukovec.

ZAČETEK TEKME!

Začetna postava:

Pred tekmo:

Potem ko so v prvem krogu presenetili Olimpijo, bodo Koprčani v drugem krogu na Bonifiki v vlogi favorita. V slovensko Istro namreč prihajajo nogometaši Radomelj, ki so v prvem krogu povsem odpovedali proti Mariboru in očitno še niso v celoti uigrali ter sestavili precej prenovljene ekipe.

Varovanci Zorana Zeljkovića imajo tako lepo priložnost, da sezono začnejo z dvema zmagama, tudi mlinarji pa imajo zagotovo jasen načrt, kako popraviti bled vtis, ki so ga pustili na prvi tekmi. Pri kanarčkih bo veliko odvisno od novinca Nika Omladiča, ki je bil na tekmi z zmaji motor igre Primorcev.