Olimpija razbila Rogaško, Koper še drugič zmagal

Nogomet 29. Jul 202321:03 > 21:04
Saar Fadida. FOTO: Aleš Fevžer.

Za nami sta dve tekmi drugega kroga Prve Lige Telemach. Koper je prišel do druge zmage, z 1:0 je na Bonifiki premagal Radomlje, Olimpija pa je po ničli v prvem krogu tokrat doma zlahka, s 5:0, premagala Rogaško.

Po porazu v prvem krogu v Kopru je Olimpija tokrat prvič v prvenstvu zaigrala pred domačimi navijači in zlahka premagala novinko med prvoligaši Rogaško, ki je tako doživela še drugi poraz. Za Olimpijo sta že v prvem polčasu zadela Mateo Karamatić in Saar Fadida ter že po prvih 45 minutah razblinila vse dvome o zmagovalcu. V zadnjih desetih minutah sta zmago potrdila Rui Pedro, ki je zadel po sijajni akciji, in z z dvema goloma še Fadida, ki je tako prišel do “hat-tricka”.

Gol Ruija Pedra po sijajni akciji:

Za Olimpijo je bila to uvertura v torkov evropski spektakel, ko bodo Stožice precej bolj polne, kot so bile tokrat, ko jih je spet obiskalo le nekaj sto gledalcev. Čez tri dni bo v Ljubljani zelo vroče, Olimpija bi si z zmago nad bolgarskim prvakom Ludogorcem v kvalifikacijah za ligo prvakov prvič v zgodovini zagotovila nastop v skupinskem delu evropskih pokalov. Na prvi tekmi v Razgradu je po zelo dobri igri remizirala z 1:1.

Koprčani še drugič zmagali

Na prvi tekmi kroga je Koper ugnal Radomljane. Primorci so povedli v 38. minuti, ko je lepo podajo Bedeja Osujija izkoristil mladi, 19-letni Andraž Ruedl, na koncu pa se je izkazalo, da je mladenič postavil tudi končni izid. Koprčani so si priigrali številne lepe priložnosti, a niso in niso več našli poti do radomeljskih vrat. Neučinkovitost primorski nogometašev ni bila kaznovana in Koper se je razveselil še druge zmage v sezoni (6 točk), mlinarji pa ostajajo brez točk.

Trenutek, ki je odločil tekmo na Bonifiki:

Po luksemburški prhi v Ljudski vrt prihaja najbližji sosed

Mariborčani so državno prvenstvo začeli suvereno. Vijolice so v Domžalah s kar 4:0 odpravile Radomljane in zdelo se je, da varovanci Damirja Krznarja pravočasno dvigujejo formo pred naslednjimi izzivi sezone. Toda nato je prišla četrtkova tekma v Luksemburgu, kjer so jo Štajerci komajda odnesli brez poraza proti Differdangeju (1:1). Tokrat čaka Maribor drugačen, a nič manj zahteven izziv. Aluminij je proti Celju dokazal, da bo v tej sezoni trn v peti favoriziranih tekmecev, po točko proti grofom pa je samozavest v Kidričevem zagotovo na zelo visokem nivoju. Motivacija šumarjev na tekmi z velikim sosedom pa tako ali tako nikoli ni vprašljiva.

Edini obračun stoodstotnih

Tekma med Domžalami in Bravom bo edini obračun nasprotnikov, ki sta v prvem krogu osvojila vse tri točke. Rumena družina želi z novo zmago še malce sprati madež evropske blamaže proti malteškemu Balzanu, Bravo je v prvem krogu z zmago proti Rogaški zaprl usta kritikom, ki s(m)o po skromnem kadrovanju napovedovali klavrno sezono Šiškarjev. V vlogi favorita bodo tokrat sicer varovanci Simona Rožmana, nenazadnje ravbarji že sedem prvenstvenih tekem zapored niso klonili proti Bravu.

Bravo - Domžale

Se bodo črno-beli vendarle zbudili iz celjske more?

Tekma med Muro in Celjem je v zadnjih letih prerasla v čisto pravi derbi. Še posebej v lanski sezoni, ko so grofe okrepili nekdanji Muraši Nino Kouter, Matko Obradović in Luka Bobičanec. Ko je slednji pozimi zapustil Fazanerijo, so črno-beli ekipi iz Knežjega mesta napovedali maščevanje na igrišču. A za zdaj ostajajo samo pri besedah, ekipa iz mesta ob Savinji je namreč dobila oba dosedanja obračuna v letu 2023, težava Prekmurcev pa je tudi ta, da so prvenstvo začeli z dramatičnim porazom proti Domžalam, kar je nedvomno še dodatno načelo samozavest varovancev Dejana Grabića. Celjani si v želji po boju za naslov na drugi strani ne smejo dovoliti, da še drugič zapored v prvenstvu ne bi zmagali …