Celjani prvič zmagali, Grabićev Bravo je v krizi

Nogomet 12. Avg 202222:35 1 komentar

Nogometaši Celja so v 5. krogu Prve lige Telemach prišli do prve zmage in z 1:0 premagali Bravo, ki je pod vodstvom Dejana Grabića doživel še četrti poraz, na petih tekmah pa je zabil le en gol.

Celjani so v petem krogu lovili prvo zmago po treh neodločenih izidih in porazu v Sežani v prejšnjem krogu. Podobno so novo sezono začeli Ljubljančani, ki so imeli pred današnjo tekmo ob eni zmagi tri poraze in enak točkovni izkupiček. Na koncu so bili bolj zadovoljni Celjani, ki so izkoristili eno od svojih priložnosti za tesno zmago.

Že v prvem polčasu so bili domači boljši tekmec. Bravo praktično ni bil nevaren za domačega vratarja Matjaža Rozmana. Domači so prvič zadeli v 16. minuti, ko je po podaji obrambi gostov spretno pobegnil in natančno meril Nene Gbamble, a je bil pri tem v prepovedanem položaju.

V nadaljevanju ni bilo posebno nevarnih akcij niti pri Celjanih, Bravo pa je bil v prvem delu povsem neopazen. A so domači vendarle še pred odmorom prišli do prednosti; spet je bil v glavni vlogi Gbamble, tokrat ga je s podajo zaposlil David Zec, prepovedanega položaja ni bilo in domači napadalec je za prvi gol v sezoni s kakšnih sedmih metrov matiral Matijo Orbanića.

Drugi polčas ni prinesel sprememb pri poteku tekme. Celjani so imeli rahlo terensko premoč, a niso bili nevarni. Vse do obdobja med 75. in 80. minuto, ko so si priigrali ti lepe priložnosti.

Najprej je Ikwuemesi s podajo našel Gregorja Bajdeta, ta pa je slabo streljal iz bližine. Potem je bil Ikwuemesi sam v protinapadu, a tudi ni najbolje meril, nato pa je Ivan Božić z močnim strelom zadel še prečko.

Ko je že kazalo, da Bravo ne bo imel niti ene priložnosti, s katero bi ogrozil vrata domačih, pa se je ljubljanska zasedba prebudila v izdihljajih tekme. Po prostem strelu še ni bilo prave nevarnosti, nato pa je že v sodnikovem dodatku Matija Kavčič silovito udaril s kakšnih 14 metrov in Rozman se je moral zelo potrditi, da je žogo odbil v kot.

V naslednjem krogu bodo Celjani 21. avgusta gostovali v Mariboru, Bravo pa bo dan prej gostil Muro.

Celje – Bravo 1:0 (1:0)

Stadion Z’dežele, sodniki: Borošak, Horvat, Lahovič.

Strelec: 1:0 Gbamble (42.).

Celje: Rozman, Zec, Stojinović, Brecl, Morozov, Zabukovnik, Kouter, Vrbanec, Gbamble (od 54. Bajde), Ikwuemesi, Božić.
Bravo: Orbanić, Milić (od 84. Trontelj), Križan, Maružin, Trdin, Jakšić, Kavčič, Puconja (od 68. Štor), Vodeb, Kurtović (od 84. Marjanac), Šaranić (od 57. Nsana).

Rumeni kartoni: Stojinović; Jakšič, Milić, Trdin.

Potek tekme v živo:

KONEC TEKME! Celjani so v petem poizkusu le prišli do prve zmage nove sezone. Bravo je še četrtič izgubil.

92. minuta: Zdaj pa bi Bravo iz enih redkih priložnosti na tekmi skorajda prišel do gola. Streljal je Matija Kavčič, toda Matjaž Rozman v vratih Celja se je izkazal z obrambo in žogo odbil v kot.

85. minuta: S prostega strela z velike oddaljenosti je poskusil rezervist Brava Žan Trontelj, ki pa je meril naravnost v celjskega vratarja.

79. minuta: Spet velika priložnost za Celje, spet brez gola. Zdaj je do strela z volejem v kazenskem prostoru prišel Ivan Božić. Meril je močno, veselje pa je Hrvatu preprečila prečka.

Video – prečka Ivana Božića:

77. minuta: Še ena velika priložnost za Celjane. Pred gol Brava je z leve strani stekel Ckukwubukem Ikwuemesi in streljal, a za las zgrešil gol. Ostaja pri rezultatu 1:0.

Video – priložnost Ckukwubukeja Ikwuemesija:

75. minuta: Celjani so imeli priložnost za povišanje vodstva. Do žoge v kazenskem prostoru je prišel Gregor Bajde, ki pa je preveč okleval, tako da je na koncu streljal v ljubljanski obrambni blok in iztržil le kot za Celjane.

Video – priložnost Gregorja Bajdeta:

68. minuta: Smo sredi drugega polčasa, trenutno pa precej bolje kaže Celjanom. V sicer ne preveč dinamični tekmi imajo premoč. To potrjuje tudi razmerje strelov proti golu: Celjanom je to uspelo devetkrat (štirikrat v okvir vrat), Bravu pa le dvakrat (en strel v okvir vrat).

52. minuta: S strelom od daleč je poskusil kapetan Celja Nino Kouter. Ni bil dovolj natančen, žoga je zletel prek vrat.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

GOOOL! Po zatišju, ki je trajalo več kot 20 minut, smo le dočakali priložnost in tudi gol. Po dolgi podaji s svoje polovice Davida Zeca je za hrbet obrambe Brava stekel Nene Junior Ggamble, čudovito ustavil žogo in prefinjeno zadel. Napadalec iz Slonokoščene obale je v prvem polčasu brez dvoma najboljši igralec na zelenici.

30. minuta: Za nami je prva tretjina tekme. Spremljamo zaspano nogometno predstavo, rezultat je še vedno 0:0.

19. minuta: Na desni strani je preigraval Nene Junior Ggamble in streljal, vratar Brava se je spet izkazal.

16. minuta: Celjani so z golom Neneja Juniora Ggambleja prišli do gola, ki pa ga je sodnik zaradi prepovedanega položaja upravičeno razveljavil.

12. minuta: še ena priložnost za domače nogometaše. Po kotu je z glavo poskusil Nigerijec Ckukwubukem Ikwuemesi. Vratar Brava je imel z njegovim strelom nekaj težav, a ostaja 0:0.

7. minuta: Prva priložnost je pripadla Celju, imel jo je Matic Vrbanec, ki pa se ni izkazal. Nastreljal je obrambo Brava in iztržil le kot.

ZAČETEK!

PRED TEKMO: Na uvodu v 5. krog se bosta nocoj pod žarometi stadiona Z ´ Dežele udarila Celje in Bravo. Ambiciozno zastavljen nogometni projekt v knežjem mestu je znova zavil v napačno smer, grofje so edina ekipa v ligi, ki v tej sezoni sploh še ni zmagala. Poraz v Sežani je v klubu znova prižgal številne alarme. Po Agronu Šalji, Simonu Sešlarju in Simonu Rožmanu se zdi, da tudi Roman Pilipčuk nima čarobne palice, ki bi Celjane usmerila proti vrhu lestvice.

Bravo nikoli ni enostaven nasprotnik, ko želi ekipa obrniti krivuljo svoje forme. Je pa res, da tudi varovanci Dejana Grabića še zdaleč niso v kakšni sanjski formi. Šiškarji so na štirih tekmah enkrat samkrat stresli nasprotnikova vrata in čeprav je Grabić že večkrat poudaril, da si želi še določene okrepitve v napadu, nanje še vedno zaman čaka. A če bo Bravo čvrst in zbran, potem je lahko tudi brez novih moči v ofenzivnem delu ekipe trn v peti Celjanov. Še posebej če se prebudi kdo od dvojca Luka Štor – Ivan Šaranić.

Zadnjih pet obračunov teh dveh tekmecev je dobil domačin, gostje pa so na teh tekmah skupno dosegli en sam gol.