Čontala na klopi Mure debitiral s porazom v Stožicah

Nogomet 9. Feb 202219:48 > 22:16 0 komentarjev

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v zaostali tekmi 17. kroga Prve lige Telemach premagali Muro z 1:0 (1:0).

Po dveh mesecih premora se nadaljuje slovensko državno prvenstvo, spomladanski del pa sta odprla kandidata za naslov, Olimpija in branilka naslova Mura, ki je na gostovanjih pri zeleno-belih nazadnje slavila pred 18 leti. Slednjo po odhodu Anteja Šimundže vodi Damir Čontala, ki po novem med drugimi ne more več računati na Žana Karničnika in Amadeja Marošo.

Tudi v Ljubljani je po prevzemu kluba Adama Deliusa po zgledu prejšnjih praks Milana Mandarića, ta se bojda vključuje v projekt ženskega kluba Olimpija, prišlo do številnih kadrovskih sprememb, toda zasedba Dina Skenderja je prvo spomladansko nalogo opravila dovolj dobro za zmago, ki jo je približala vrhu, kjer sta Maribor in Koper, obenem pa jo v prihodnje čaka še zaostala tekma z Domžalami. Mura ostaja peta z desetimi točkami zaostanka za vodilnim Mariborom.

Avtogol Mulahusejnovića:

Ljubljančani so povedli v osmi minuti, ko je po prostem strelu z leve strani z glavo lastno mrežo zatresel Nardin Mulahusejnović. Zeleno-beli so tudi sicer odločneje začeli tekmo in v 14. minuti je streljal še Mustafa Nukić, na mestu pa je bil novi vratar Mure Marin Ljubić, ki je prvi vratar črno-belih po še trajajočih zdravstvenih težavah Matka Obradovića.

Največja neuradna zimska okrepitev Mure Luka Bobičanec, ki je manjkal večji del jesenskega dela, je pri Muri poskusil v 16. minuti, toda po odhodu Nejca Vidmarja prvi čuvaj mreže pri Olimpiji Ivan Banić je žogo preusmeril v kot. Malce pozneje je Klemen Šturm žogo z devetih metrov poslal čez gol. Potem pa je ritem malce padel, so pa po pol ure po prvi menjavi morali poseči domači, poškodovanega branilca Gorana Milovića je zamenjal Marcel Ratnik.

Almedin Ziljkić je bil nato naslednji pri domačih, ki je sprožil proti golu, a bil malce premalo natančen, do konca polčasa pa ne enim ne drugim ni uspelo posebej nevarno ogroziti tekmeca.

Zato pa je že po pol minute nadaljevanja pred vratarja Mure prišel Ivan Prtajin, a je prvi dobro posredoval, malce pozneje pa je Ziljkić spet za malo zgrešil cilj. Na drugi strani je v 54. minuti zadetek Mulahusejnovića na golovi črti preprečil Mario Kvesić.

Eden sedmih zimskih Olimpijinih novincev Prtajin je v 55. minuti prišel sam pred Ljubića, toda malce z desne streljal točno vanj, tako kot Svit Sešlar v 63. minuti. Kmalu po vstopu v igro je pri Muri nase opozoril Mitja Lotrič, toda tudi on meril preveč po sredini. Neuspešen je bil tudi Bobičanec v 71. minuti.

V zaključku tekme je znova rahlo boljši vtis pustila domača zasedba, ki je imela nekaj polpriložnosti, ob tem pa brez posebnih preglavic nadzorovala tekmo.

Ljubljančane naslednja tekma čaka v nedeljo, ko bodo v 21. krogu gostili Maribor, Mura pa bo takrat gostila Bravo.

Olimpija – Mura 1:0 (1:0)

Stadion Stožice, omejeno število gledalcev, sodniki: Vinčić, Benc, Friš.

Strelec: 1:0 Mulahusejnović (8./avtogol).

Olimpija: Banić, Pavlović, Milović (od 32. Ratnik), Crnomarković, Boakye, Pilj, Sešlar (od 71. Kapun), Ziljkić (od 87. Matko), Kvesić (od 71. Mudražija), Nukić, Prtajin.

Mura: Ljubić, Karamarko (od 64. Pucko), Maruško, Gorenc, Lorbek (od 64. Lotrič), Ouro (od 81. Beganović), Šturm (od 75. Kompan Breznik), Kous (od 81. T. Cipot), Bobičanec, Horvat, Mulahusejnović.

Rumeni karton: Nukić.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Stožicah:

Konec tekme v Stožicah!

67. minuta: Prva priložnost rezervista Lotriča. Napadalec je lepo ustavil žogo v kazenskem prostoru Olimpije, a streljal je preveč po sredini, zato Banić ni imel veliko dela.

55. minuta: Nekaj sekund kasneje je završalo na drugi strani. Po dolgi podaji Ratnika za hrbet obrambe Mura je do strela prišel Prtajin, a njegov strel je zaustavil Ljubić in žogo odbil v kot.

Priložnost Prtajina:

54. minuta: Mura je bila blizu izenačenja. Po podaji s kota Bobičanca je z glavo streljal Mulahusejnović, a Olimpijo je rešil Kvesić, ki je žogo odbil z golove črte.

48. minuti: Velika priložnost za Olimpijo. Po lepem preigravanju je do strela prišel Ziljkić. Bosanec je odlično sprožil, vratar Mure bi bil nemočen, a Ziljkićev strel je še za malenkost švignil mimo leve vratnice Ljubića.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

32. minuta: Smola Olimpije. Poškodoval se je steber obrambe Goran Milović, trener Olimpije Dino Skender pa je v igro poslal mladega vezista Marcela Ratnika.

18. minuta: Velika priložnost gostov! Predložek je v kazenski prostor Olimpije poslal Bobičanec, podajo je vratar Olimpije odbil, a le do Klmena Šturma, ki je grdo zgrešil. Muraši so se prejeli za glavo!

Zapravljena priložnost Šturma:

16. minuta: Priložnost za Muro. Streljal je Luka Bobičanec, a je bil vratar Olimpije Banić na mestu, čeprav se zdi, da bi strel tako ali tako letel mimo vrat.

8. minuta: GOOOL! 1:0! Po odličnem predložku Maria Kvesića je z glavo izbijal Nardin Mulahusejnovića, a na njegovo nesrečo matiral svojega vratarja Marina Ljubića. Zmaji vodijo!

Zadetek Olimpije:

Začetek tekme v Stožicah! Drugi del prvenstva se je tudi uradno začel.

Začetni postavi v Stožicah:

#social-embed_1

#social-embed_2

Pred tekmo:

Na klopi Prekmurcev bo debitiral novi trener Damir Čontala, ki bo skušal zagreniti življenje svojemu trenerskemu kolegu Dinu Skendru. Slednji bo v pomlad popeljal precej spremenjene zmaje, jasno pa je, da ti do nedelje potrebujejo šest točk, če se želijo priključiti boju za naslov. Nalogi seveda ne bosta enostavni, tudi Mura in Maribor imata svojo računico, razpored tekem pa napoveduje izjemno zanimiv začetek drugega dela sezone.

Na zelenico stadiona Stožice bo danes stopilo kar nekaj novincev, pri zmajih na debi čakajo Ivan Prtajin, Robert Mudražija, Mario Kvesić, Marin Pilj, Ivan Banič, Nik Prelec in tudi Aljoša Matko. Mura že lahko računa na Amarja Beganovića, Tarika Bagolo, Grego Balažica ter tudi nekdanjega zmaja Miho Kompana Breznika. Vprašanje, če bo v kadru tudi povsem sveže ime v konici napada Mirlind Daku.

Tekma 17. kroga Prve lige Telemach med Olimpijo in Muro bi morala biti po prvotnem načrtu odigrana 20. novembra, a je bila tik pred zdajci zaradi izbruha okužb s covidom-19 v ljubljanskem taboru odpovedana. Prekmurci so se odzvali precej jezno, a so na koncu morali spoštovati odločitev Nogometne zveze Slovenije. Bodo pa v tem neljubem dogodku zagotovo našli kakšen kanček dodatne motivacije za to, da se danes iz Ljubljane vrnejo s tremi točkami.