Kramarič tragični junak Brava, Domžale iz Šiške z zmago

Nogomet 23. Okt 202117:05 > 17:10 0 komentarjev
Domžalam je tri točke prinesel Dejan Georgijević.

Nogometaši Brava so v 14. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Domžalam z 0:1 (0:1). Za Bravo je to tretji poraz, za Domžale pa četrta zmaga v sezoni.

Bravo, ki je v prejšnjem krogu izgubil v Celju, je tokrat gostil Domžale. Slednje niso zmagale že dober mesec oziroma pet tekem, toda izbranci Dejana Djuranovića so tokrat z golom ob koncu prvega polčasa prekinili negativno serijo ter se s četrto zmago malce oddaljili od nevarnih mest pri dnu lestvice. Bravo, ki je ob koncu tekme zapravil najstrožjo kazen, po tretjem porazu za zdaj ostaja drugi.

Uvod tekme je bil miren, brez posebnega dogajanja, v 12. minuti pa je z volejem s sedmih, osmih metrov cilj zgrešil Arnel Jakupović. Domači so prvič resneje ogrozili Ajdina Mulalića v 19. minuti, ko je poskusil Gregor Bajde, toda domžalski vratar je brez posebnih težav ukrotil žogo.

V polčasu, ki ni ponudil veliko priložnosti, so imeli več od igre domači, ki so znova nase opozorili v 37. minuti, ko je s strelom z glavo poskusil Vanja Drkušić in za malo žogo poslal mimo gola.

V 41. minuti pa so gosti, ki so med drugim zaradi zdravstvenih težav pogrešali Mateja Podlogarja, Benjamina Markuša in Tiborja Gorenca Stankovića, presenetili domačo obrambo, z leve strani je podal Jakupović, pred golom pa se je dobro znašel Dejan Georgijević in premagal Renata Josipovića za 1:0.

Uvod drugega polčasa je spet ponudil igro brez pravih priložnosti, domači so se sicer trudili pri iskanju vrzeli v domžalski vrsti, a je ta disciplinirano opravljala svoje naloge in preprečevala vse potencialne nevarnosti.

Ljubljančanom niso pomagale niti menjave, te so sicer pripomogle k terenski pobudi, toda strnjena domžalska zasedba je dobro varovala svoja vrata. Že v sodniškem dodatku pa so domači prišli do najstrožje kazni, ko je prekršek naredil Sven Šoštarič Karič nad Markom Španringom.

Za strel z bele pike se je odločil Martin Kramarič, ki pa je žogo poslal mimo vrat, tako da so se zmage veselili gosti.

Bravo bo v 15. krogu v soboto gostoval pri Olimpiji, Domžale pa bodo dan pozneje gostile Aluminij.

Bravo – Domžale 0:1 (0:1)

Stadion Žak, sodniki: Balažič, Gabrovec, Mežnar.
Strelec: 0:1 Georgijević (41.).
Bravo: Josipović, Jakšić, Drkušić, Križan, Španring, Nsana, Trdin (od 78. Kavčič), Trontelj (od 78. Sever), Kramarič, Ogrinec (od 66. Memić), Bajde (od 66. Maružin).
Domžale: Mulalić, Šoštarič Karič, Vuklišević, Klemenčič, Žinič, Husmani, Pišek, Ibričić, Jurilj (od 90. Martinović), Jakupović (od 79. Vuk), Georgijević (od 68. Alić).
Rumena kartona: Trdin; Pišek.
Rdeči karton: /.

Potek tekme:

KONEC TEKME V LJUBLJANI!

Zgrešena enajstmetrovka Martina Kramariča:

94. minuta – ZGREŠEN STREL! Kramarič je žogo poslal MIMO desne vratnice, ostaja 0:1!

93. minuta – ENAJSTMETROVKA za BRAVO! Karič je storil prekršek, k žogi pa je stopil Kramarič!

65. minuta – Po kotu za Domžale je do strela z desne prišel Jakupović. Ni bilo preveč nevarno, a je Josipović ob bližnji vratnici žogo raje odbil v kot.

Prvih 10 minut drugega polčasa je minilo zelo mirno, igra se večinoma odvija na sredini igrišča.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Brez sprememb v obeh enajstericah.

KONEC PRVEGA POLČASA! Domžale so bile večino prvega polčasa v podrejenem položaju, Bravo je imel več in lepše priložnosti, a gostje so tisti, ki na odmor odhajajo s prednostjo!

Zadetek Georgijevića za presentljiv rezultat po prvih 45 minutah:

41. minuta – GOOOOL za Domžale! Lepa akcija gostov, z leve strani je podal Jakupović, pred vrati pa je z drsečim startom Josipovića premagal Georgijević!

37. minuta – Iz prostega udarca krasna podaja Ogrinca na oddaljenejšo vratnico, kjer je z glavo za las mimo vrat sprožil Drkušić!

27. minuta – Izvrsten prodor Nsane po desni strani, a je Vuklišević odlično zapiral prostor za podajo v sredino. Nato je Bajde storil prekršek v napadu.

21. minuta – Bravo nadaljuje z ofenzivo. Kramarič je odlično zaposlil Nsano, temu pa je v ključnem trenutku zmanjkalo tal pod nogami.

19. minuta – Odlična podaja Trontlja iz zadnje vrste, spet je močno udaril Bajde, a je nevaren poizkus ustavil Mulalić.

15. minuta – Žoga je bila v mreži! Ogrinec je podal tik pred vrata, kjer je gol dosegel Bajde. A zadetek ne bo obveljal, saj je bil Ogrinec pred tem v prepovedanem položaju.

12. minuta – Z leve strani je oster predložek pred vrata poslal Jurilj, do strela z volejem je prišel Jakupović, a je udaril mimo vrat.