Derbi v Ljudskem vrtu odločen že v prvem polčasu

Nogomet 25. Jul 202122:22 > 22:26 0 komentarjev
Aleks Pihler je dosegel kar dva zadetka. Foto: Uroš Skaza

Nogometaši Maribora so v 2. krogu Prve lige Telemach premagali Domžale s 3:1 (3:0).

Nogometaši Maribora so zanesljivo vpisali drugo zmago v novi prvenstveni sezoni. Na domačem stadionu so pred 2800 gledalci premagali Domžale s 3:1.

Mariborčani so večino dela opravili v prvem polčasu. Bero zadetkov so začeli v 14. minuti, ko je kapetan Aleks Pihler natančno podajo s strani z glavo preusmeril v mrežo.

Naslednji ključni trenutek je sledil v 25. minuti. Glavni sodnik David Šmajc je prekršek Senijada Ibričića nad Gregorjem Sikošekom ocenil kot nevarno posredovanje s komolcem in kapetanu Domžal pokazal pot v slačilnico.

Mariborčani so imeli odprto pot do zmage, ki so jo izkoristili v naslednjih desetih minutah.

Rudi Požeg Vancaš je v 30. minuti zadel po protinapadu, pet minut kasneje pa je svoj drugi zadetek na tekmi vpisal Pihler, ki je z volejem z roba kazenskega prostora matiral vratarja gostov Ajdina Mulalića.

Lep zadetek Pihlerja:

Glede na to, da je bila tekma odločena in da imata obe ekipi sredi tedna obveznosti v evropskih tekmovanjih (Mariborčani bodo skušali nadoknaditi zaostanek 1:3 proti Hammarbyju, Domžalčani pa bodo na Finskem branili 1:1), je bil drugi polčas manj zanimiv.

Mariborčani so nadzirali potek dogodkov in zlahka ubranili visoko prednost iz prvega dela, gostje iz Domžal pa so bili bolj ambiciozni in posledično tudi zatresli domačo mrežo. V 54. minuti je Zeni Husmani zadel zgornji levi kot vratarja Ažbeta Juga.

V tretjem krogu 1. avgusta bodo Domžale gostile Tabor Sežano, Maribor pa bo gostoval pri Olimpiji.

Maribor – Domžale 3:1 (3:0)

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2800, sodniki: Šmajc, Brezar, Kordež.

Strelci: 1:0 Pihler (14.), 2:0 Požeg Vancaš (31.), 3:0 Pihler (36.), 3:1 Husmani (54.).

Maribor: Jug, Mutavčić, Mitrović, Voloder, Sikošek (od 85. Koderman), Vrhovec (od 58. Makoumbou), Pihler, Repas (od 70. Matko), Šturm, Požeg Vancaš (od 71. Alvir), Vipotnik (od 70. Sirk).

Domžale: Mulalić, Žinič (od 87. Hodžić), Dajčman, Klemenčič, Alić, Markuš (od 80. Saitovski), Husmani, Kait (od 68. Repas), Ibričić, Jakupović (od 46. Vuklišević), Vuk (od 46. Podlogar).

Rumeni kartoni: /.
Rdeč karton: Ibričić (25.).

Potek srečanja v Ljudskem vrtu:

KONEC TEKME! Domači so brez težav zadržali prednost. Maribor je prišel do druge zmage, Domžalčani na svoji prvi prvenstveni tekmi niso dočakali točk.

88. minuta:  Vratnica! Pihler, strelec dveh zadetkov, je stresel še okvir vrat Domžal. Nova priložnost za hat-trick je splavala po vodi. V kazenski prostor je lepo centriral rezervist Alvir, Pihler je lepo streljal, a mu je sreča obrnila hrbet.

58. minuta: Prva menjava pri Mariboru. Blaža Vrhovca je zamenjal novinec Antoine Makoumbou. Za nogometaša iz Konga je to prva tekma v vijoličastem dresu.

56. minuta: Po preigravanju je do strela prišel Repas, a na pravem mestu je bil vratar Mulalić.

54. minuta: GOOOL! 3:1! Domžalčani so znižali izid na 3:1. Prelep zadetek je po podaji Alića dosegel Zeni Husmani. Vratar Jug je bil povsem brez moči.

51. minuta: Aleks Pihler je imel res lepo priložnost, da doseže še tretji zadetek, a se je preveč obotavljal in posredovala je obramba Domžal, natančneje Klemenčič. Po res lepi podaji v globino Požega Vancaša se je Pihler sam znašel pred Mulalićem, a kot rečeno, predolgo čakal in iztržil le kot. Trener Simon Rožman ni bil zadovoljen.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Dve spremembi pri Domžalah. V slačilnici sta ostala Arnel Jakupović in Slobodan Vuk. Zamenjala sta ju Matej Podlogar in Damjan Vuklišević.

KONEC PRVEGA POLČASA!

44. minuta: Nov poskus mladega Vipotnika, tokrat z roba kazenskega prostora, vratar Mulalić je uspel ukrotiti udarec. Ostalo je pri 3:0.

41. minuta:  Mreža se je v Ljudskem vrtu  zatresla še četrtič. Po podaji Šturma natančno je po tleh v desni kot Vipotnik, toda bil je v prepovedanem položaju in zadetek je razveljavljen.

36. minuta: GOOOL! 3:0! Maribor leti. Tukaj je še tretji zadetek. Mulalić je po dvoji podaji z Repasom še ubranil strel Požegu Vancašu, odbitek pa z volejem v domžalsko mrežo pospravil Aleks Pihler. To je bil že njegov drugi zadetek na tekmi.

31. minuta: GOOOL! 2:0! Maribor je hitro kronal številčno prednost! Znova je stekel protinapad, na boku je žogo prejel Mirko Mutavčić, ki je poslal oster predložek, Žan Vipotnik je bil za malce prekratek, ne pa tudi Rudi Požeg Vancaš, ki s stegnom poskrbel za vodstvo Maribora z 2:0.

26.  minuta: RDEČ KARTON! Kapetan Domžal Senijad Ibričić je v obrambi grdo s komolcem v vrat zadel hitrega Sikoška in glavni sodnik David Šmajc je izkušenemu Bosancu pokazal rdeč karton.

21. minuta: Napadi Maribora na pojenjajo. Po hitrem protinapadu je do žoge na koncu prišel Rudi Požeg Vancaš, ki je preigraval, a gostujoča obramba je bila na mestu.

18. minuta: Nova priložnost za domače. Preigraval je Daniel Šturm in lepo streljal, a naravnost v vratarja Ajdina Mulalića.

14. minuta: GOOOL! 1:0! Po previdnem začetku na obeh straneh je v Ljudskem vrtu praktično iz nič završalo. Po lepi podaji Gregorja Sikoška je z glavo v polno meril izkušeni Aleks Pihler.