Domžalčani po preobratu do točk na sosedskem obračunu

Nogomet 9. Sep 202222:32 0 komentarjev

Nogometaši Domžal so v 9. krogu Prve lige Telemach kot domačini premagali Kalcer Radomlje s 3:1 (0:1).

Lokalni derbi v Domžalah se je končal z zmago gostiteljev Domžalčanov, ki so se treh točk veselili tretjič v sezoni. Varovanci Simona Rožmana v prvem polčasu niso pokazali ničesar in so zasluženo zaostajali, besede Rožmana v slačilnici in zamenjave pa so obrodile sadove, v drugem delu so bili domači povsem druga ekipa, ki je prišla do preobrata. Osrednje ime tekme je bil Ivan Durdov, ki je najprej dosegel avtogol, nato pa še dva gola za svojo ekipo.

Nogometaši so potrebovali kar nekaj časa, da so gledalcem pokazali tisto, za kar obiskujejo tekme. Prvega polovica prvega polčasa je bila namreč dolgočasna, priložnosti ni bilo ne na eni ne na drugi strani. So pa se zato Radomljani v nadaljevanju vendarle razigrali, njihov pritisk pa je tudi obrodil sadove.

V 28. minuti je Ester Sokler po kotu z glavo zadel prečko, v 37. minuti se je priložnost ponudila Mariu Čuiću, toda njegov strel je Andrej Đurić blokiral. Domačega vratarja Ajdina Mulalića je že okvir vrat rešil nekaj trenutkov pozneje, ko je po kotu vratnico zadel še Uroš Korun, nekaj trenutkov pozneje je Mulalić ubranil poskus Sandija Nuhanoviča.

V 43. minuti pa so gosti vendarle povedli. Madžid Šošić je z desne strani poslal močan predložek v sredino, kjer je žoga zadela Ivana Durdova, presenetila Mulalića, ki prav tako ni najbolje reagiral.

Za avtogol se je Durdov, hrvaški napadalec, oddolžil že takoj na začetku drugega dela, ko je zadel po podaji Enesa Alića z leve strani.

To pa še ni bilo vse od dotlej dvakratnega strelca. Potem ko je Franko Kovačević v 50. minuti zadel zunanji del mreže, ga je nekaj trenutkov pozneje posnemal tudi sam, po strelu ali neposrečeni podaji Mitje Ileniča v 74. minuti pa je sedem minut pozneje svojo ekipo popeljal v vodstvo.

Večino dela je opravil Emir Saitoski, ki je z desne strani prodrl v kazenski prostor, žoga pa je po njegovi podaji ali celo strelu na gol končala na nogi Durdova, ki mu je ni bilo težko potisniti v mrežo.

Domžalčani so zmago potrdili v sodnikovem dodatku, ko je protinapad zaključil Borna Barišič.

V naslednjem krogu bodo Radomlje gostile Maribor, Domžale pa bodo gostovale v Celju.

Domžale – Radomlje 3:1 (0:1)

Stadion v športnem parku, gledalcev 500, sodniki: Vinčić, Klančnik, Kovačič.

Strelca
: 0:1 Durdov (43., a.g.), 1:1 Durdov (49.), 2:1 Durdov (81.), 3:1 Barišić (90.).

Domžale
: Mulalić, Đurić, Markuš, Pišek, Kovačević (od 70. Perc), Durdov (od 82. Barišić), Repas (od 46. Saitoski), Schoissengeyr, Jakupović (od 89. Podlogar), Alić (od 70. Strajnar), Ilenič.
Kalcer Radomlje: Velič, Ševelj, Čuić, Nuhanovič, Cerar (od 71. Sever), Šošić (od 67. Hadžić), Hrvoj, Sokler, Guček, Ouro (od 76. Justin), Korun.

Rumeni kartoni
: Saitoski, Kovačević; Sever, Čuić.

Potek tekme iz minute v minuto:

KONEC TEKME! Domžale Simona Rožmana so po treh tekmah – v zadnjih treh krogih so osvojile le točko – le prišle do zmage.

GOOOL!!! Še en gol Domžal, tekma je odločena. V 93. minuti je protinapad uspešno realiziral rezervist Bartol Barišić.

Gol Bartola Barišića (video):

GOOOL!!! Po super akciji mladega Makedonca v vrstah Domžal na desni strani, Emirja Saitoskega, je na levi vratnici z nekaj metrov v nebranjeno mrežo zadel Ivan Durdov in prišel še do drugega gola na tekmi, petega v tej sezoni.

Drugi Gol Ivana Durdova (video):

74. minuta: Zdaj pa so vratnico streljali Domžalčani. Po strelu z desne strani jo je stresel Mitja Ilenič.

Vratnica Mitje Ileniča:

53. minuta: Velika priložnost za Ivana Durdova, da bi zadel še enkrat. Prišel je pred vrata Radomljanov, toda tokrat ni bil dovolj natančen.

Gol Ivana Durdova (video):

GOOOOL!!! Zdaj pa izenačenje, v 49. minuti se je Ivan Durdov odkupil za avtogol v prvem polčasu. Poravnal je izid na 1:1.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS! Radomlje na odmor z vodstvom z 1:0. Po prikazanem v prvih 45 minutah, povsem zasluženo. Vodstvo gostov bi lahko bilo še višje.

Avtogol Ivana Durdova (video):

GOOOOL!!! No, zdaj pa so Radomlje le prišle do zasluženega vodstva. Po podaji Medžada Šošića je žogo nesrečno v svoj gol preusmeril Ivan Durdov, s tem pa presenetil Ajdina Mulalića, ki je reagiral nespretno, žoga mu je ušla med nogama.

43. minuta: Še ena priložnost za Radomlje. Sandi Muhanović je prišel pred gol Ajdina Mulalića, ki pa se je izkazal z obrambo in žogo odbil v kot.

38. minuta: Še ena vratnica Radomelj, spet po kotu, tokrat je v njo meril novinec Uroš Korun.

Vratnica Uroša Koruna (video):

37. minuta: Še ena priložnost za Radomlja, do strela iz ugodnega položaja je prišel Mario Čuić, a je iztržil le kot.

28. minuta: Zdaj pa velika priložnost. Radomlje so stresle vratnico. Okvir vrat je po strelu z glavo po kotu stresel Ester Sokler.

Vratnica Esterja Soklerja (video):

14. minuta: V kazenski prostor Radomelj je prodrl Arnel Jakupović in padel po tleh, a je sodniška piščalka obnemela. Brez enajstmetrovke.

ZAČETEK TEKME!

23. minuta: Prva polovica prvega polčasa je za nami, za zdaj pa spremljamo precej nezanimivo tekmo. Rezultat še vedno 0:0.

Pred tekmo:
V 9. krogu nas najprej čaka dvoboj med Domžalami in Radomljani. Domžalski športni park bo tokrat odet v barve rumene družine, ki pa v tekmo vstopa z dvema zaporednima porazoma proti Kopru in Olimpiji. V skladu z mladostjo in neizkušenostjo varovanci Simona Rožmana kot po pravilu v tej sezoni dobro začenjajo tekme, nato pa v končnici popustijo ter izgubljajo dragocene točke.

To bodo skušali izkoristiti Radomljani, ki so brez zmage že od konca julija, a še vedno vztrajajo v zgornjem delu lestvice. Pred Domžalčani, ki so jim v hrbet gledali tudi ob koncu prejšnje sezone, kar je bilo v nekih drugih nogometnih časih malodane nepredstavljivo. Nermin Bašić še vedno sestavlja mozaik svoje ekipe, ki je po poškodbi Ivana Čalušića izgubila motor na sredini igrišča, a še vedno ostaja moštvo, ki ga je vselej težko premagati. Pred nami je tekma, ki bo dala nekaj odgovorov na vprašanje, kdo od lokalnih rivalov lahko letos realno računa na mesta v zgornjem delu razpredelnice.