Oslabljene Domžale premočne za Radomlje

Nogomet 27. Nov 202117:08 > 19:11 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v 18. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Domžalam z 0:2 (0:2).

Lokalni obračun Radomelj in Domžal so v deževnem vremenu dobile slednje, čeprav so pogrešale kar nekaj nogometašev, vključno s poškodovanimi Arnelom Jakupovićem, Tilnom Klemenčičem, Matejem Podlogarjem, Benjaminom Markušem, Markom Martinovićem, Ranaldom Biggsom, Denisom Adamovom in Klemnom Mihelakom. Domžale so tako še šesto zaporedno tekmo končale neporažene in so se vsaj začasno povzpele na peto mesto, Radomlje, ki so pogrešale kaznovane Roka Jazbeca, Matea Mužeka in Marka Žulja, pa so po desetem porazu ostale na predzadnjem mestu.

Radomljani so odločno začeli, Andrej Pogačar je že v tretji minuti za malo zgrešil cilj. Pozneje so terensko pobudo imeli Domžalčani, ki so do najlepše priložnosti dotlej prišli v 30. minuti, ko je streljal Slobodan Vuk z glavo, izkazal pa se je Emil Velić. Na obeh straneh je bilo sicer še nekaj nenatančnih strelov na težkem in razmočenem igrišču.

V 39. minuti pa so tokrat gostje v domžalskem športnem parku povedli. Andraž Žinič je podal z desne strani v kazenski prostor na približno 13, 14 metrov od gola, tam pa je izkušeni Senijad Ibričić močno sprožil z glavo in matiral Velića za 1:0 in svoje četrti gol sezone.

V 43. minuti pa so izbranci Dejana Djuranovića podvojili prednost, ko je proti golu stekel Dejan Georgijević, ki je na koncu spodkopal žogo in jo mimo Velića spravil v mrežo. Isti igralec je že v sodniškem dodatku zadel še vratnico, Vuk pa je malce zatem z desne strani zgrešil cilj.

V uvodu drugega polčasa so spet takoj prvi zagrozili Radomljani, a Ajdin Mulalić ni imel veliko težav s strelom po sredini. Pozneje pa gledalci niso videli posebej razburljive predstave, je pa v 75. minuti žogo pred kazenskim prostorom prestregel Oliver Kregar, toda Mulalić je bil po njegovem strelu na mestu. Še bolj nevarno je bilo v 84. minuti, ko je z glavo iz bližine poskusil Anel Zulić, toda spet je izvrstno reagiral domžalski vratar Mulalić.

Radomlje bodo v 19. krogu prihodnjo nedeljo gostovale pri Bravu, Domžale pa bodo gostile Olimpijo.

Radomlje – Domžale 0:2 (0:2)

Športni park Domžale, gledalcev 300, sodniki: Vinčić, Klančnik, Vidali.
Strelca: 0:1 Ibričić (39.), 0:2 Georgijević (43.).

Kalcer Radomlje: Velić, Primc, Zabukovnik, Guček, Petek (od 78. Kolar), Nuhanović, Bumbu (od 59. Varga), Božić Od 71. Zulić), Šarić (od 59. Cerar), Pogačar (od 71. Kregar), Guzina.

Domžale: Mulalić, Šoštarič Karič, Vuklišević, Dobrovoljc, Alić, Husmani, Pišek, Žinič, Ibričić, Georgijević (od 90. Jovićević), Vuk (od 68. Jurilj).

Rumeni karton: Georgijević.

Ibričić 39., Georgijević 43.

KONEC TEKME!

Priložnost Zulića:

84. minuta: Sijajna priložnost za Radomlje in še boljša obramba Mulalića. S prostega strela je predložek v kazenski prostor poslal Cerar, kjer je bil najvišji Zulić, a z neposredne bližine ni uspel znižati zaostanka Radomelj.

Priložnost Kregarja:

75. minuta: Velika napaka domžalske obrambe. Po slabi podaji Husmanija je do žoge prišel Kregar, ki pa darila ni znal izkoristiti, saj je njegov strel po sredini vrat Mulalić zlahka ukrotil.

68. minuta: V Športnem parku v drugem polčasu gledamo zelo raztrgano igro obeh ekip z malo priložnostmi in brez pravih idej.

46. minuta: Radomlje so zapretile že takoj na začetku drugega polčasa. Poskusil je Nuhanović, vendar njegov strel po sredini vrat ni povzročil težav Mulaliću.

45. minuta: V sodnikovem dodatku bi lahko Domžalčani na odmor odšli še z izdatnejšo prednostjo, a je Vuk streljal mimo desne vratnice Velića.

Zadetek Georgijevića:

43. minuta: GOOOL!!! 2:0 za Domžale! Obrambi Radomelj je pobegnil hitri Georgijević in žogo rutinirano pospravil v mrežo.

Zadetek Ibričića:

39. minuta: GOOOL!!! 1:0 za Domžale! Po visoki podaji Žinića v kazenski prostor je žoga našla Ibričića, ki je z natančnim strelom z glavo premagal Velića za svoj četrti gol v sezoni.

Fantastična obramba Velića po poskusu Vuka:

30. minuta: Izjemna priložnost za Domžalčane. V kazenski prostor je podal Georgijević, podal do Vuka, ki je sprožil z glavo, s parado pa se je izkazal Velić.

29. minuta: Na razmočenem igrišču nogometaši obeh ekip težko prihajajo do priložnosti. Rahlo pobudo imajo Domžalčani, a ob organizirani obrambi Radomelj ne uspejo priti do zaključnega strela.

12. minuta: Nova priložnost za Radomlje. Po napaki domžalske obrambe je streljal Bumbu, vendar je bil njegov poskus pravočasno blokiran.

3. minuta: Prvo priložnost na tekmi so si priigrali Radomljani. Znotraj kazenskega prostora je do strela prišel Pogačar, a ustrelil mimo domžalskih vrat.

Začetni postavi:

Radomlje: Velić, Primc, Zabukovnik, Guček, Petek, Nuhanović, Bumbu, Božić, Šarić, Pogačar, Guzina.

Domžale: Mulalić, Karič, Vuklišević, Dobrovoljc, Alić, Husmani, Pišek, Žinič, Ibričić, Georgijević, Vuk.