Domžale v Celju presenetile vodilno ekipo lige (VIDEO)

Nogomet 21. Apr 202420:36 1 komentar

Nogometaši Domžal so v 32. krogu Prve lige Telemach v gosteh premagale Celje s 3:2 (0:1).

V Celju, kjer so domači pričakovali, da bodo proti Domžalam storili predzadnji korak k dokončni osvojitvi naslova, je prišlo do presenečenja. Gosti so domov nepričakovano odnesli vse tri točke, do tega pa je prišlo zaradi treh razlogov. Zaradi neučinkovitosti domačih igralcev (obramb vratarja Lovra Štubljarja), napak v obrambnih vrstah, oboje se jim na zadnjih domačih tekmah kar ponavlja, in izredno razpoloženega igralca tekmecev Jošta Piška, ki je dvakrat osmešil celjsko obrambo in postal junak srečanja.

Presenečenje je še večje, ker se vse do zaključka prvega polčasa na kaj takega ni niti slutilo. Celjani so bili boljši tekmec, obrambi gostov sta težave povzročala predvsem Jamajčan Rolando Aarons in Aljoša Matko. Aarons je sprožil prvi strel v okvir vrat gostov, a je žoga pristala v naročju vratarja Štubljarja, nato pa je štiri minute pozneje po najbrž slučajni podaji Matka zadel vratnico.

V 20. minuti pa sta omenjena igralca speljala akcijo, po kateri so domači povedli. Jamajčan je po protinapadu pobegnil po desni strani, poslal žogo pred vrata, kjer se je drugi najboljši strelec lige odlično znašel.

Samo tri minute pozneje sta bila Aarons in Matko protagonista nove nevarnosti, Matko je sam pritekel pred Štubljarja, že poslal žogo prek njega, vendar je zletela mimo gola.

Domžalčani so v prvem polčasu nekajkrat zagrozili le s streli Piška od daleč, v sodnikovem dodatku pa so si vendarle priigrali tudi pravo priložnost, po kotu, ki ga je izvedel Pišek, je Tilen Klemenčič s strelom z glavo zadel vratnico.

Hitro izenačenje v drugem polčasu

Če je bilo to opozorilo celjski obrambi, ga očitno ni jemala resno. Že v prvem nevarnejšem napadu jo je Pišek osmešil, sprehodil se je med branilci, nato pa z roba kazenskega prostora natančno streljal za izenačenje.

A to še ni bilo vse, kar se tiče napak domače obrambe. V 64. minuti je veliko storil vratar Matjaž Rozman, ki je po predložku z desne strani izpustil žogo, kar je izkoristil Filip Stuparević in svoji ekipi priboril vodstvo.

Takoj za tem se je fantastična priložnost za izenačenje ponudila Jegorju Prucevu, ki je bil povsem sam pred vrati, toda zelo slabo streljal, Štubljar je njegov poskus ubranil z nogo. Gostujoči vratar pa je bil v 70. minuti vendarle nemočen, potem ko je Matko z desne strani podal žogo na drugo vratnico, kjer jo je dočakal Luka Bobičanec, ki take priložnosti redko zamuja.

Jošt Pišek FOTO: Jure Banfi.

Sledil je še poskus Bobičanca, pa strel Žana Karničnika, velika priložnost Sundayja Adetunjija, toda Celjani gola niso dosegli, so ga pa zato gosti. Spet je vse sam postoril Pišek, ki je tekel in preigraval od svojega do tekmečevega kazenskega prostora, bil prehiter za celjske branilce, za zaključek pa je žogo mimo Rozmana poslal v mrežo.

Zadnjo priložnost za izenačenje je zamudil Matko.

Celje bo v naslednjem krogu gostil Olimpijo, Domžal pa Maribor.

Celje – Domžale 2:3 (1:0)

Konec tekme.

87. minuta: Celjani so ostali brez kapetana. Denis Popović je prejel še drugi rumeni karton in moral z igrišča.

86. minuta: Matko je imel na nogo novo izenačenje, a se je Đapo požrtvovalno vrgel in izjemno blokiral strel Matka.

83. minuta: GOOOL! 2:3! Kakšna tekma v Celju! Domžale spet vodijo. Jošt Pišek je akcijo začel na svoji polovici, nato pa preigral vse, jih prešprintal in na koncu tudi zadel na novo vodstvo Domžal!

70. minuta: GOOOL! 2:2! Celjani so po drugem zadetku gostov reagirali. V igro je prišle tudi Luka Bobičanec, ki je le dve minuti kasneje zadel za izenačenje na 2:2!

64. minuta: GOOOL! 1:2! Po veliki napaki vratarja Celja Rozmana, ki je podajo Domžal odbil le do Filipa Stuparevića, ki ga je mojstrsko matiral in poskrbel za vodstvo rumene družine.

54. minuta: GOOOL! 1:1! Domžale so izenačile. V polno je zadel Jošt Pišek. Celjani so izgubili žogo, nato pa je vse sam naredil Pišek in mojstrsko ukanil nemočnega Rozmana.

Začetek druge polčasa!

Konec prvega polčasa!

48. minuta: Domžalčani so imeli veliko priložnost za izenačenje, a ostalo je pri vodstvu domače ekipe.

40. minuta: Domžale so zapretile prek Jošta Piška. Ta je močno sprožil, a Rozman je žogo odbil v kot.

23. minuta: Velika priložnost za Celjane. Sam se je pred Štubljarjem znašel Matko, a ni zadel. Žogo je “frcnil” prek vratarja Domžal, a njegov poskus ni našel cilja.

20. minuta: GOOOL! 1:0! Celjani vodijo. Krasno je po desni pobegnil Aarons, nato pa le še lepo podal do Aljoše Matko, ki je brez težav zadel za 1:0!

17. minuta: Velika priložnost za Celje. Z neposredne bližine je vratnico zadel Rolando Aarons. Veliko sreče za goste iz Domžal.

7. minuta: Težave za Domžale. Dario Kolobarić se je prijel za zadnjo ložo in klopi pokazal, da ne more veče nadaljevati s tekmo. Trener Matej Podlogar je hitro reagiral in ga zamenjal z Danijelom Šturmom.

Začetni postavi:

Pred tekmo:

V Celju se dobro zavedajo, da je državni naslov zelo blizu. Z zmago proti Domžalami bi ga varovanci Damirja Krznarja malodane dokončno potrdili, v vsakem primeru pa v dvoboj vstopajo kot veliki favoriti. Rumena družina je namreč z zmago med tednom bolj ali manj potrdila obstanek med elito in Domžalčani bodo počasi že začeli razmišljati o naslednji sezoni. Pa lahko še prej zagrenijo življenje grofom? Enkrat jim je to v tej sezoni že uspelo …