Francoz junak koprske zmage v šumi (VIDEO)

Nogomet 16. Feb 202419:57 0 komentarjev

Nogometaši Kopra so v prvi tekmi 21. kroga Prve lige Telemach v gosteh premagali Aluminij z 2:1 (1:1).

Oba tokratna tekmeca sta bila v prejšnjem krogu poražena. Aluminij je prejšnjo nedeljo igral v gosteh proti Mariboru in klonil kar z 0:7 in ostal na devetem mestu lestvice z 18 točkami. Tam je tudi ostal, za njim je le Rogaška s šestimi točkami manj. Koper je doma z 0:1 klonil proti Kalcerju iz Radomelj, a se je sedaj po slavju v Kidričevem z deveto zmago v prvenstvu začasno s petega prebil na tretje mesto lestvice.

Kljub temu, da je drugi polčas postregel z bolj dinamično igo, pa je več zadetkov padlo v prvem delu. Maj Mittendorfer je v četrti minuti zadel svoj prvi prvoligaški gol, ko je po podaji s kota spretno reagiral in z glavo poslal žogo v mrežo. Tudi drugi gol je bil prvi v ligi za Toma Kljuna, s katerim je po protinapadu izenačil po lepi povratni podaji Gala Gorenaka. Z 12 metrov je natančno streljal in premagal domačega čuvaja mreže.

Po prvem polčasu, ki ni prinesel veliko akcij, se je povsem drugače pričel drugi del, ko sta že na uvodu sledili zelo lepi in atraktivni akciji. Tin Matić je v 56. minuti najprej z roba kazenskega prostora od strani z dobro merjenim udarcem zadel prečnik.

Rezervist Enej Jelenič je v 60. minuti s škarjicami odlično streljal, žogo je z golove črte izbil Luka Koblar. Tudi v nadaljevanju so se vrstile akcije, a se izid dolgo ni spremenil. V 87. minuti je odločilni zadetek za goste z nekaj sreče prispeval Francoz Timothee Nkada, ki je v igro vstopil 17 minut prej.

Aluminij bo v naslednjem krogu že prihodnji torek gostoval v Radomljah, dan pozneje bo Koper gostil Muro.

Aluminij – Koper 1:2 (1:1)

Športni park Kidričevo, gledalcev 300, sodniki: Balažič, Kasapović, Mikača.

Strelci: 0:1 Mittendorfer (4.), 1:1 Kljun (19.), 1:2 Nkada (87.).

Aluminij: L. Jovanović, Kosi, Koblar, Martić, Schaubach (od 78. Pečnik), Jagić, Gorenak (od 67. Susso), S. Jovanović, Pišek (od 78. Šubarić), Kljun (od 67. Bilji), Matić (od 86. Tanyi).

Koper: Koprivec, Mittendorfer, Sidibe, Bručić, Lauš (od 56. Ankrah), Tomek (od 70. Aondowase), Čustović, Tičić, Ruedl (od 46. Jelenič), Osuji (od 70. od Groznica), Omladić (od 70. Nkada).

Rumeni kartoni: Kljun; Jelenić, Osuji, Aondowase.
Rdeči karton: /

Potek srečanja v Kidričevem:

Konec tekme! Koper je prišel do devete zmage v sezoni, Aluminij ostaja pri petih.

87. minuta: GOOOL! 1:2! Koper spet vodi! Tudi z nekaj sreče je mreže Kidričanov je zatresel Timothee Nkada!

Zadetek Nkade:

61. minuta: Tudi Koper je zadel vratnico! S škrajicami je poskušal Jelenića, ki je zatresel vratnico, še prden je žoga prečkala črto, pa je žogo nazaj v polje odbil Koblar in rešil domače.

Atraktiven poskus Jelenića:

56. minuta: Veliko sreče za Koper. Z leve strani je poskušal Matić. Koprivca je že premagal, a mu je veselje preprečila prečka.

Veliko sreče za Koper:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

34. minuta: Lepa priložnost za Aluminij. V koprski obrambi je zazevala luknja. Koprska obramba je v zadnjem trenutku blokirala strel Gorenaka, odbitek je prišel do Kljuna, ki je prefinjeno ciljal v levi kot Koprivca, a mladenič je bil premalo natančen.

19. minuta: GOOOL! 1:1! Aluminij je nazaj! V Kidričevem je izenačeno! Po levi je prodrl Matić in nato lepo našel samega Kljuna, ki je z močnim strelom presenetil Koprivca. Ta bi morda lahko bolje posredoval. Žoge se je dotaknil, a ta je kljub temu končala za njegovim hrbtom. Tako kot Mittendorfer je tudi Kljun prišel do prvenca v prvoligaški druščini.

Zadetek Toma Kljuna:

4. minuta: GOOOL! 0:1! Koper že vodi! Po podaji s kota je v polno z glavo meril Maj Mittendorfer. Za mladega branilca je to prvi zadetek v Prvi Ligi Telemach.

Zadetek Maja Mittendorferja:

Začetek tekme v Kidričevem!

Začetni postavi:

Pred tekmo:

Nogometni konec tedna v Kidričevem odpirata ekipi, ki sta v prejšnjem krogu prejeli močni zaušnici. Aluminij je v Ljudskem vrtu s strani Mariborčanov prejel kar sedem zadetkov, Koper je v končnici domače tekme z Radomljami po golu Gabra Dobrovoljca ostal brez točk in padel na peto mesto. To je seveda precej manj od ambicij, ki jih gojijo na Bonifiki, kanarčki pa bodo želeli ekspresno popraviti slabo formo, ko na novo prvenstveno zmago zaman čakajo že šest tekem.