Guzina v samem zaključku potrdil prvoligaški status Radomelj

Nogomet 30. Apr 202219:54 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja Radomelj so v 33. krogu Prve lige Telemach premagali CB24 tabor Sežano z 2:1 (1:0).

V obračunu ekip z dna lestvice so nogometaši iz Sežane lovili rešilne točke, zmaga bi jih še približala današnjim tekmecem na -4, ob porazu pa bi bila razlika med moštvoma deset točk, kar bi pomenilo tudi matematično potrditev rešilnega osmega mesta za Radomlje. Na koncu so si gostje zanje srečen razplet priigrali prav v zadnjem napadu na tekmi.

Začetek je sicer pripadel domačim, ki so si pripravili nekaj polpriložnosti. Pri gostih je bil Ivan Šarić v prepovedanem položaju, v deseti minuti pa bi lahko Tabor povedel, saj je vratar gostov Tim Velić slabo posredoval in zgrešil žogo, toda po strelu Denisa Kouaoja je bil na golovi črti Til Mavretič in žogo odbil v polje.

Že tri minute pozneje pa je napako, še večjo, naredil tudi domači vratar Jan Koprivc. Pri izbijanju žoge jo je namreč podal neposredno na nogo Tomislavu Mrkonjiću, ta pa je to izkoristil, domačega vratarja spretno preigral in iz bližine nato zadel za 1:0.

Za domače je bil v 20. minuti nevaren Louis Bongongui, a je bil na pravem mestu vratar Emil Velić. Na drugi stani pa je v 30. minuti Kalcer spet nevarno zapretil in bil blizu povišanja vodstva, toda žoga je po nevarnem strelu Sandija Nuhanovića zletela tik ob desni vratnici.

V nadaljevanju tekme so bili nekoliko aktivnejši domači, Bongonguija so v prodoru gostje ustavili s prekrškom, potem pa so v 59. minuti igralci iz Sežane izenačili.

Po kotu je podajo nekaj metrov od vrat sprejel Mavretič ter žogo spretno s peto preusmeril proti vratom, tako da je presenetila gostujoče branilce in tudi vratarja Velića in končala v mreži.

Ekipi sta imeli nato še po eno veliko priložnost za spremembo izida. Najprej je za Radomlje Gedeon Guzuna v 78. minuti po lepem prodoru in preigravanju v kazenskem prostoru s kakšnih osmih metrov zadel vratnico, v izdihljajih rednega dela pa je pri domačih Mateo Monjac po kotu neposredno meril na vrata, a je bil vratar Velić dovolj pozoren in je žogo odbil.

Ko je že kazalo, da bo ostalo pri 1:1, pa so domači, ki so vse stavili v napad, izgubili žogo, v protinapad je povsem osamljen pobegnil Guzina in matiral Koprivca za 2:1.

V naslednjem krogu bodo nogometaši Tabora 6. maja gostovali v Kopru, Radomljani bodo dan pozneje gostili Celjane.

Potek srečanja v Sežani

Tabor – Radomlje 1:2 (0:1)

Stadion Rajko Štolfa, sodniki: Šmajc, Brezar, Kalan.
Strelci: 0:1 Mrkonjić (13.), 1:1 Mavretič (59.), 1:2 Guzina (90.).
CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Ristić (od 55. Susić), Denis Kouao (od 80. Salkić), Tolić, Bongongui (od 72. Ndzengue), Briški, Mavretič (od 80. Monjac), Nemanić, Krivičić, Stančić, Koderman.
Kalcer Radomlje: Velić, Zabukovnik (od 77. Jazbec), Nuhanović (od 46. Cerar; od 62. Bumbu), Šarić (od 90. Prohouly), Rugašević, Mužek, Čalušić (od 77. Čuić), Guček, Guzina, Mrkonjić, Ševelj.
Rumeni kartoni: Stančić, Krivičić, Mavretič; Guček, Guzina, Mužek.
Rdeč karton: /

Konec tekme.

GOOOL! Guzina je v 94. minuti v protinapadu zadel in s tem potrdil obstanek Radomelj v Prvi ligi Telemach.

Drugi zadetek Radomljanov:

78. minuta: Vratnica je rešila domačo ekipo. Guzina je že premagal Koprivca, a okvir vrat je preprečil ponovno veselje gostov.

Vratnica Radomljanov:

GOOOL! Odlično se je znašel Mavretič, ki je po podaji iz kota s peto poslal žogo v mrežo in poskrbel za krasen zadetek in izenačenje v Sežani.

Krasen izenačujoči zadetek:

56. minuta: Prosti strel Tabora ni bil pretirano nevaren za vrata Radomljanov. To bo še udarec iz kota za domačine.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

31. minuta: Sijajna priložnost za Radomljane, hiter protinapad je zaključil Nuhanović, žoga pa je zletela tik ob vratnici.

20. minuta: Nova priložnost za domačine, toda tudi tokrat žogo niso uspeli spraviti v mrežo Radomelj.

Priložnost za domačine:

GOOOL! Mrkonjić je izkoristil darilo vratarja Tabora, ki je storil hudo napako. Hrvat je žogo prestregel na robu kazenskega prostora, preigral Koprivca, nato pa žogo pospravil v mrežo. Gostje vodijo od 13. minute.

Napaka domačega vratarja in zadetek Radomljanov:

10. minuta: Izvrstna priložnost za Tabor, vratar Radomelj je bil že premagan, toda z golove črte je posredoval Rugašević.