Junak ljubljanskega obračuna mladi Marcel Ratnik

Nogomet 31. Jul 202219:42 > 19:42 0 komentarjev

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 3. krogu Prve lige Telemach premagali Bravo z 1:0 (0:0).

Po dokaj mirnem uvodu so imeli gosti v 17. minuti lepo priložnost, ko so se pred kazenskim prostorom znašli trije nogometaši v rumenem in le eden v zeleno-belem, toda Simon Nsana se je zapletel.

Sicer pa tudi nadaljevanje ni prineslo posebnih razburjenj, domači kot da bi malce varčevali z močmi, nenazadnje je imel trener Albert Riera zaradi poškodb in bolezni na klopi le šest igralcev.

V 28. minuti je relativno mirno obdobje malce prekinil strela Samuela Pedra s slabih 20 metrov, a je zgrešil cilj. Domači so imeli v končnici polčasa nekoliko več ideje v nogah, toda ta del igre se je končal brez golov in pravih priložnosti. Olimpija je imela le en strel mimo vrat, Bravo pa dva – od tega enega v okvir.

V uvodu drugega polčasa v 52. minuti je v kazenskem prostoru do strela pri Bravu prišel Martin Kramarič, toda žogo poslal v vratarja Matevža Vidovška, še naprej pa ekipi nista kazali posebej všečne predstave. V 69. minuti pa vendarle malce razburjenja, ko je v zadnjem trenutku Marin Pilj blokiral strel Nsane.

V 73. minuti pa so se razveselili domači navijači, ko je Mustafa Nukić žogo iz bližine poslal pod prečko po podaji Svita Sešlarja z desne strani. Toda sodniki so naknadno zadetek razveljavili zaradi malenkostnega prepovedanega položaja.

Pet minut pozneje pa je Marcel Ratnik poskrbel za regularen zadetek, ko je v mrežo pospravil žogo, ki se je do njega odbila od prečke, kamor jo je po kotu in malce nespretnem posredovanju poslal Gašper Trdin.

V 82. minuti je tudi Mario Kvesić poskusil v kazenskem prostoru, Matija Orbanić pa je bil na mestu.

Olimpija bo v 4. krogu prihodnjo nedeljo gostovala v Mariboru, Bravo pa bo dan prej gostil Domžale.

Olimpija – Bravo 1:0 (0:0)

Stadion Stožice, gledalcev 500, sodniki: Balažič, Vidali, Čiča.

Strelec: 1:0 Ratnik (78.).

Olimpija: Vidovšek, Ratnik, Crnomarković, Krefl (od 46. Sualehe), Lagundžić (od 67. Aldair), Pilj (od 87. Estrada), Doffo, Sešlar (od 92. Karamatić), Elšnik, Nukić, Pedro (od 46. Kvesić).

Bravo: Orbanić, Križan, Jakšić, Burin (od 63. Trontelj), Kavčič, Španring, Nsana, Trdin, Kramarič (od 86. Vodeb), Šaranić (od 75. Kurtović), Štor (od 75. Maružin).

Rumeni kartoni: Crnomarković; Španring, Trdin.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Stožicah:

Konec tekme v Stožicah! Olimpija se je po novi zmagi vrnila na vrh lestvice!

82. minuta: Olimpija je imela priložnost, da še poveča prednost. Streljal je Kvesić, a Orbanić je bil tokrat na mestu.

Priložnost Olimpije:

78. minuta: GOOOL! 1:0! Zdaj pa čisto zares! Po podaji s kota je žogo v prečko preusmeril Trdin, odbitek pa je v mrežo pospravil mladi Marcel Ratnik. Kaj je počela obramba Brava?

Zadetek Olimpije:

73. minuta: V Stožicah je završalo. Uspavanko je z zadetkom prekinil Mustafa Nukić. Lepo je izkoristil podajo Sešlarja, a po koncu slavja je sledil hladen tuš. VAR je po pogledu posnetka videl, da je bil napadalec Olimpije prehiter in zadetek zmajev in obveljal.

63. minuta: Poškodba pri Bravu. Matija Burin ne more več nadaljevati s tekmo, Dejan Grabić je v igro poslal Žana Trontlja.

52. minuta: Bravo je imel lepo priložnost. Po podaji Štora je streljal Kramarič, a njegov strel je šel preveč po sredini in Vidovšek je žogo brez težav ukrotil.

Začetek drugega polčasa! Trener Olimpije je opravil dve menjavi. V slačilnici sta ostala Krefl in Pedro, vstopila pa sta Kvesić in Sualehe.

Konec prvega polčasa! Zadetkov nismo videli.

28. minuta: Prostor za strel si je pripravil Samuel Pedro, a Portugalec na koncu ni bil dovolj natančen in žogo poslal mimo gola gostov iz Šiške. Ostaja pri 0:0.

10. minuta: V Stožicah za zdaj povsem mirno. Nobena ekipa si ni priigrala nobene nevarne priložnosti, posledično na semaforju še vedno kaže 0:0.