Kanarčki napolnili mrežo novincev, Barišić zdaj prvi strelec

Nogomet 12. Sep 202119:24 0 komentarjev
Maks Barišić je prvi strelec slovenske lige.

Nogometaši Kopra so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Domžalah premagali Kalcer Radomlje s 4:1 (1:0).

Koprski nogometaši nadaljujejo zmagovito serijo na začetku prvenstva. V osmem krogu so proti Kalcer Radomljam zabeležili šesto zaporedno zmago, tako da ob tekmi manj še naprej vodijo na prvenstveni lestvici. V Domžalah tokrat niso blesteli, gostiteljem so dopustili kar nekaj priložnosti, so pa pokazali svojo veliko kakovost; smrtonosne protinapade, s katerimi so napolnili mrežo tekmecev.

Koprčani so takoj prevzeli pobudo, a do zadetka v 36. minuti niso bili posebej nevarni, nekoliko bolj konkretni so bili gostitelji, ki so si pripravili dve priložnosti. Sacha Varga je v 12. minuti lepo poskusil iz obrata, vendar streljal čez gol, v 31. pa je Sandi Nuhanović iz mrtvega kota z leve strani zadel vratnico.

Mrežo Radomelj je načel Osuji:

A gostje so iz svojega prvega strela na gol v 36. minuti povedli. Po protinapadu je bilo videti, da je Kaheem Parris že zapravil priložnost za strel, a je vendar še načel moč in prostor, da je podal žogo v sredino, kjer jo je Bede Osuji z glavo potisnil v mrežo.

Parris je v 51. minuti tudi sam zatresel mrežo, vendar se je izkazalo, da je bil pred tem podajalec Maks Barišić v nedovoljenem položaju, kar je potrdil tudi VAR. Že v nasprotnem napadu pa je prišlo do izenačenja, ko je od daleč natančni strel sprožil Marko Božić, žoga je zadela vratnico in se odbila v mrežo.

Koprčani so prišli do šeste zaporedne zmage.

Devet minut pozneje so imeli Radomljani še eno veliko priložnost. Gal Primc je podal žogo v sredino, kjer je bil neoviran Ivan Šarić, ki pa mu je veselje preprečil koprski vratar David Adam.

Kazen je prišla v 62. minuti, ko so Primorci spet udarili iz protinapada. Njihov napadalni trojec Osuji, Parris, Barišić je bil prehiter za domačo obrambo, Barišić je izkoristil podajo Parrisa in spet popeljal svojo ekipo v vodstvo.

S tem pa ni bilo konec nevarnih protinapadov, s katerimi so kaznovali še nekaj zamujenih priložnosti domačih. V 75. minuti je enega izmed njih zaključil Barišić, s tem pa domačim povsem vzel voljo do igre. Na 4:1 je v 85. minuti povišal Parris, to je bil prvi gol Koprčanov, ki ga niso dosegli iz protinapada.

Do konca je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh, toda izid se ni spremenil.

Koper bo v naslednjem krogu gostil Bravo, Kalcer Radomlje pa se bodo kot gost merile z Domžalami.

Kalcer Radomlje – Koper 1:4 (0:1)

Športni park Domžale, gledalcev 200, sodniki: Perić, Salkić, Brezar.

Strelci: 0:1 Osuji (36.), 1:1 Božić (52.), 1:2 Barišić (62.), 1:3 Barišić (75.), 1:4 Parris (85.).

Kalcer Radomlje: Marjanović, Mužek, Guček, Jazbec (od 46. Šarić), Zabukovnik, Nuhanović (od 76. Žulj), Primc, Blaić, Božić, Varga (od 78. Fortuna), Kregar (od 46. Nikolić).

Koper: Adam, Palčič, Žužek, Rajčević, Bručič, Jelič Balta (od 77. Grudina), Oštrek (od 60. Bešir), Barišič (od 78. Varešanović), Tičić (od 71. Guberac), Parris, Osuji (od 71. Krajinović).

Rumeni kartoni: /
Rdeč karton: /.

Potek srečanja v Domžalah:

KONEC TEKME!

85. minuta: GOOOL! 1:4! Koper ne popušča. Rezervist Mak Varešanović je lepo videl vtekajočega Parrisa, ki je darilo sprejel in v slogu Lea Messija preko Marjanovića žogo poslal v mrežo.

Zadetek Parrisa:

81. minuta: Nova velika priložnost za Koper. Domači so razpadli, za goste pa je vse več prostora. Protinapad je zaključil Parris, a je bil premalo natančen.

76. minuta: GOOOL! 1:3! Koper je ukradel žogo domačin, pred vratarjem Marjanovićem se je znašel Barišić, ki je z močnim strelom pod prečko dosegel še drugi zadetek. Maks je zdaj sam na vrhu liste najboljših strelcev.

Drugi zadetek za Barišića:

71. minuta: Radomljani so imeli izjemno priložnost za izenačenje, a Varga spet ni bil pri stavi in žogo poslal preko vrat.

Varga in nov zgrešen strel:

62. minuta: GOOOL! 1:2! Koper spet vodi. Čeprav Primorci niso blesteli in je vse kazalo, da bodo domači prešli v prednost, so Kanarčki udarili s protinapada. Osuji je v ogenj poslal Parrisa, ta pa je lepo videl vtekajočega Barišića, ki mu ni bilo težko zadeti.

Lepa akcija Kopra za novo vodstvo:

60. minuta: Velika priložnost za domače. Lepo je podal Primc, Šarić je odlično sprožil, a Adam je skrajnimi močmi žogo odbil v kot. Koprčani visijo.

52. minuta: GOOOL! 1:1! Če ne daš, dobiš. Koper bi lahko vodili, zdaj pa je izenačeno! Za domače je v polno meril Marko Božić. Vse se začenja znova. Prodrl je Šarić, nato pa je žoga prišla do Božića je s pomočjo vratnice matiral vratarja Davida Adama.

Lep zadetek Božića:

51. minuta: Koper je povišal prednost, a je bil Parris v prepovedanem položaju. Radomljani so si lahko oddahnili.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

39. minuta: Kombinirala sta Osuji in Barišić, slednji je streljal, a žogo je šla preko vrat Radomljanov.

36. minuta: GOOOL! 0:1! V polno je merila najnovejša pridobitev v ekipi Bede Osuji. Nekdanjega napadalca Gorice je lepo našel Kaheem Parris, Osuji pa je lepo zadel z glavo.

Zadetek Osujija:

31. minuta: Še ena priložnost Radomelj, ki so stresle celo vratnico. Vseeno je zdelo, da je imel vratar Kopra vse pod kontrolo.

Vratnica Radomlje:

12. minuta: V Domžalah v prvih minutah nismo videli veliko akcije, a Radomljani so prvič resneje zapretili v 12. minuti, ko je Varga po obratu žogo poslal prek vrat.