Koprčani Mariboru prepustili prvo mesto in jesenski naslov

Nogomet 12. Dec 202119:24 > 19:49 0 komentarjev
Koper - Mura

Nogometaši Kopra in Mure so se v 20. krogu Prve lige Telemach razšli z izidom 2:2 (0:0).

Nogometaši Maribora so slovenski jesenski prvaki. Prvo mesto so jim v 20. krogu prepustili Koprčani, ki so na svojem igrišču na derbiju z Muro osvojili le točko. Koprčanom, ki na zimski odmor odhajajo s točko zaostanka za Štajerci, je sicer dobro kazalo, v 59. minuti so povedli, a so rezervisti Mure na čelu s povratnikom po poškodbi Luko Bobičancem v nadaljevanju zrežirali popoln preobrat, toda tudi izid 1:2 je zdržal do konca. V sodniškem dodatku se je pritisk Koprčanov obrestoval, končni izid je postavil Žan Žužek.

Prvi polčas ni navdušil. Koprčani so imeli rahlo pobudo, a si z izjemo strela Lamina Colleyja, ki je zletel mimo desne vratnice, niso pripravili resnejše priložnosti. Mura je bila nekoliko nevarnejša, v 23. minuti je Mitja Lotrič po samostojnem streljal mimo gola, Kai Cipot je že premagal vratarja Davida Adama, a mu je na golovi črti veselje preprečil Matej Palčič, ki je žogo odbil, prodor Žige Kousa po desni strani kazenskega prostora pa tudi ni obrodil sadov, Adamu je pri obrambi pomagala še vratnica.

Drugi del je bil precej boljši. Ekipi, posebno Koper, sta dvignili ritem, na začetku je Koper odločno napadel, kar se mu je tudi obrestovalo. Po kotu je bil v kazenskem prostoru najvišji Ivan Novoselec, po njegovem strelu je Zalokar žogo odbil v prečko, od tam pa je prišla do Lamina Colleyja, ki jo je spravil za golovo črto.

Trener gostov Ante Šimundža je takoj po zaostanku v igro poslal tri nove igralce, ki so do konca poskrbeli za zasuk izida. V 81. minuti je Bobičanec močno streljal od daleč, zadel vratnico, od katere se je odbila do nekdanjega igralca Kopra Nardina Mulahusejnovića, kateremu ni bilo težko zatresti mreže.

Le tri minute pozneje je Tio Cipot, še tretji od trojke, ki je v nadaljevanju zamenjal soigralca, podal žogo v prazen prostor, do žoge se je dokopal Bobičanec, ki jo je z natančnim strelom poslal pod prečko za vodstvo Prekmurcev.

Toda v zadnji minuti sodniškega dodatka je prišlo do še ene spremembe izida. Po prostem strelu z desne strani je v kazenskem prostoru žoga prišla do Žužka, ta pa jo je ob velikem številu nog poslal za hrbet vratarja Zalokarja.

Mura bo spomladanski del prvenstva odprla z domačo tekmo proti Bravu, Koper bo gostoval v Celju.

KONEC TEKME!

Zadetek za 2:2:

95. minuta: GOOOL!!! Koper je v zadnjem napadu prišel do zadetka in remija. Po izvedenem prostem strelu se je žoga odbila do Žana Žužka, ki je v izdihljajih tekme zadel za 2:2.

Gol Bobičanca za vodstvo Mure z 2:1:

84. minuta: GOOOL!!! 2:1 za Muro! Bobičanec je v sprintu sprejel lepo podajo Tia Cipota v kazenskem prostoru in z močnim strelom žogo poslal pod prečko.

Gol Mulahusejnovića za 1:1:

81. minuta: GOOOL!!! 1:1! Mura je prišla do izenačenja. Bobičanec je sprožil močan strel s približno 20 metrov, žoga se je odbila od vratnice, a le do Mulahusejnovića, ki je neovirano zatresel mrežo Kopra.

60. minuta: Trener Mure Ante Šimundža je po prejetem zadetku opravil kar tri menjave in v igro poslal Mulahusejnovića, Bobičanca ter Horvata. Prekmurci so dali jasno vedeti, da se domov ne želijo vrniti poraženi.

Zadetek Colleyja za vodstvo Kopra z 1:0:

59. minuta: GOOOL! 1:0 za Koper! Primorci so po močnem pritisku le uspeli zatresti mrežo Mure. Po podaji s kota je prišlo do zmede v kazenskem prostoru Mure. Zalokar je strel Novoselca še ubranil, a se je nato žoga odbila do Colleyja, ki je popeljal Koper v vodstvo.

55. minuta: Parris je poslal ostro podajo pred vrata Mure, kjer je bil najbolj iznajdljiv Osuji,ta pa je po zreli priložnosti iztržil le kot za Koper.

50. minuta: Po levem krilu je prodrl Barišić, vseskozi pa ga je spremljal Karničnik. Prvi strelec lige je kljub temu prišel do strela, vendar je Zalokar brez težav poskus Koprčana ubranil.

Vratnica Žige Kousa:

39. minuta: Žiga Kous se je poigral z obrambo Kopra, po desni strani prodrl v kazenski prostor, nato pa ustrelil proti vratom, a zadel le vratnico.

Priložnost Kaia Cipota:

29. minuta: Tekma se je razživela. Po zmedi v kazenskem prostoru Kopra je bil blizu zadetka Kai Cipot, a mu je veselje z izbijanjem žoge z golove črte preprečil Palčič.

27. minuta: Potem ko je Barišić ukradel žogo Karničniku, je do nje prišel Colley in sprožil z okoli 18 metrov. Močan strel po desni strani je za las zgrešil vrata Mure.

23. minuta: Prvi strel v okvir gola so vpisali gosti. Lotrič je s samostojnim prodorom prišel v 16-metrski prostor Kopra, streljal z leve strani, a naravnost v roke vratarja Adama.

20. minuta: Na Bonifiki po skoraj polovici odigranega prvega polčasa spremljamo izenačen dvoboj, ki pa se odvija predvsem na sredini igrišča. Okoli 800 gledalcev nevarnejše priložnosti še ni videlo.

Začetni postavi:

Koper: Adam, Bručić, Žužek, Novosel, Palčič, Guberac, Vešner Tičić, Osuji, Barišić, Parris, Colley.

Mura: Zalokar, Pucko, Gorenc, karničnik, Lorbek, Ouro, Šturm, Lotrič, Kous, Maroša, K. Cipot.