Mariborčani do prve ligaške zmage po kar mescu in pol

Nogomet 28. Sep 202319:50 > 19:55 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so v 10. krogu Prve lige Telemach doma premagali Kalcer Radomlje s 3:1 (0:1).

Nogometaši Maribora se po petih tekmah vendarle veselijo zmage. Po treh zaporednih porazih, ki so zelo razburkali stanje v štajerski prestolnici, so tokrat premagali zadnjeuvrščene Radomlje in se vrnili na četrto mesto prvenstvene lestvice.

A ne brez težav in stresa. Po prvem polčasu je kazalo na nov neuspeh, iz Ljudskega vrta so se spet slišali žvižgi, varovanci Damirja Krznarja so spet zaostajali, toda tokrat v drugem delu vendarle izpeljali preobrat za izredno pomembne tri točke, ki pomenijo predvsem vsaj nekaj dni miru.

Mariborčani so tekmo začeli napadalno, želeli so čim prej doseči gol, ki bi jim omogočil lažje nadaljevanje. Jan Repas je sicer dosegel zadetek, a iz nedovoljenega položaja, gostujoči vratar Luka Baš pa je moral prvič posredovati v osmi minuti, ko je s strelom od daleč poskusil Marko Božić, a vratar je z lepo parado nekaj dela povzročil fotografom. Ti pa v prvem polčasu niso imeli veliko dela.

Mariborski napadi so bili jalovi, na žalost domačih navijačev, ki jih je iz tekme v tekmo manj na stadionu, pa so tekmeci že v prvi nevarnejši akciji povedli.

V 22. minuti je Dejan Vokić na robu kazenskega prostora lepo podal žogo do Madžida Sošića, ta se je izognil nedovoljenemu položaju in z natančnim strelom v nasprotni kot in premagal vratarja Ažbeta Juga.

Baš se je do konca polčasa še nekajkrat izkazal po strelih Marka Kolarja, Repasa in Ignacia Guerrica v 37. in 39. minuti, prvič pa je kapituliral v 50. minuti, ko je predložek Guerrica z leve strani izkoristil Božić.

Sanjski drugi polčas in prvenec Angolca

Maribor je v zadnjih tekmah dokazal, da se iz garderobe vrne kot drugačna ekipa, tokrat je boljšo igro nadgradil tudi z zadostnim številom golov, da se je veselil zmage. Pot do treh točk jim je odprl kot, ki ga je izvedel Aleks Pihler, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji Sven Šoštarič Karič, ki je z glavo premagal Baša.

Po zaostanku so se morale Radomlje odpreti, vijoličasti pa so se sprostili, s protinapadi so začeli precej bolj ogrožati vrata tekmecev kot prej, ko so zaostajali. Kolar se je po podaji Božića v 64. minuti znašel iz oči v oči z vratarjem Bašem, a je slednji dobil medsebojni dvoboj, sprva je bilo videti, da se bo tako končal mariborski protinapad dve minuti pozneje, a je žoga srečno prišla do Erica Castra, ki je žogo – ta je po preigravanju vratarja Kolarju ušla, poslal pod prečko.

Toda zanesljivo vodstvo je Mariborčane uspavalo. Radomlje bi ob koncu tekme lahko vsaj znižale zaostanek, a je domače nekajkrat rešil vratar Jug.

Maribor bo v naslednjem krogu gostoval pri Aluminiju, Radomlje bodo gostile Koper.

SPREMLJANJE TEKME V ŽIVO

83. minuta: Še enkrat več je moral posredovati Jug. Z roba kazenskega prostora je spet poskusil Nuhanović.

81. minuta: Nuhanović se je presenetljivo odločil za strel z razdalje. Povsem z leve je močno ogrel Juga. Ta je žogo “frcnil” v kot.

73. minuta: Pritisk Mariborčanov se je umiril. Po treh zadetkih v dobrih 15 minutah se je igra preselila med oba kazenska prostora.

66. minuta: GOOOOOOOOOOOOL! Kolar je dobil prekrasno globinsko podajo, se spet znašel iz oči v oči z Bašom in se tokra todločil za preigravanje. Kljub temu, da sta se dva branilca Radomelj vrnila, je bilo prepozno, saj je prekrasno zadel Castro. Pod prečko!

64. minuta: Kolar je dobil idealno žogo v srce kazenskega prostora, Baš mu je predobro zaprl vse kote, tako da hrvaški nogometaš vsaj v Prvi Ligi Telemach še zmeraj ostaja brez zadetka.

58. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOL! Prebujeni domačini stiskajo Radomljane proti njihovi polovici zelenice. Po podaji s kota je najvišje skočil Sven Šoštarič Karić, ki je Baša matiral za 2:1.

51. GOOOOOOOOOOL! Nacho Guerico je z leve podal v kazenski prostor, našel Marka Božića, ta se je obrnil in pomeril proti golu. Ob pomoči Uroša Koruna je žoga le premagala Baša in končala v mreži.

47. minuta: Kolar je preigral Tina Hrvoja in žogo spravil do Castra, ki je atraktivno poskusil s peto, a se mreža spet ni zatresla. Akcija se je končala s prekrškom v napadu in žogo za Radomlje.

KONEC PRVEGA POLČASA

37. minuta: Dvojna obramba Baša! Vratar Radomelj je danes izjemno razpoložen, najprej je ubranil Kolarju, nato pa še strel z glavo Repasu.

31. minuta: V kazenskem prostoru je po pirueti padel Ivan Krolo. Kondić, ki seicer kar rad pokaže na belo piko, je tokrat le odmahnil z roko.

22. minuta: GOOOOOOOOL! Dejan Vokić je lepo zaposlil Madžida Šošića, ki so ga Mariborčani lovili v ‘ofsajd’ zanko, a ta ni uspela. Mladinski reprezentant BiH je bil neusmiljen ter zadel tretjič v sezoni.

15. minuta: Mariborčani so nevarnejši in si ustvarjajo lepe pol priložnosti. Angolec Érico Castro, ki je pred sezono prišel kot okrepitev iz Differdangea, je z roba kazenskega prostora meril nekoliko nad prečko.

8. minuta: Luka Baš je poskrbel za izjemno parado in v dvoboju na daljavo premagal Marka Božića. Kandidatura za rubriko Union #NajObramba je oddana.

7. minuta: Zadetek Maribora, ki pa je razveljavljen. Sodnik Božo Kondić je posredovanje Marka Kolarja nad Nuhanovićem pred strelom Jana Repasa označil kot pregrobo igro.

1. minuta: Neprepričljiv začetek Maribora. Radomljani so že ob koncu prve minute prišli do strela, s kakšnih 20 metrov je po tleh meril Sandi Nuhanović, a je Ažbe Jug žogo brez težav ukrotil.

Začetni postavi:

NK Maribor – NK Radomlje 3:1 (0:1)

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 1600,

sodniki: Kondić, Kovačič, Mežnar.

Strelci: 0:1 Šošić (22.), 1:1 Božić (50.), 2:1 Šoštarič Karič (58.), 3:1 Castro (66.).

Maribor: Jug, Pihler, Šoštarič Karič, Watson, Guerrico (od 87. Strajnar), Laušić, Lorber, Repas (od 78. Urata), Božić (od 87. Vrhovec), Kolar (od 80. Soudani), Castro.

Kalcer Radomlje: Baš, Hrvoj, Korun, Ševelj, Prpić (od 68. Jazbec), Gnjatić, Nuhanović, Krolo (od 68. Cerar), Vokić (od 68. Marković), Šošić, Kukovec (od 68. Da Cruz).

Rumeni kartoni: Kolar, Laušić, Castro, Vrhovec; Korun, Krolo.