PLT: Koper zapravil priložnost, da bi se povsem približal Celju (VIDEO)

Nogomet 28. Sep 202319:30 > 22:20 1 komentar

Nogometni ples v 10. krogu Prve lige Telemach se je zaključil z remijem v Stožicah, kjer se sta se drugouvrščeni Koper in mesto slabša Olimpija razšla z 1:1. Četrtkov spored se je sicer začel s tekmo v Ljudskem vrtu med Mariborom in Radomljami, ki so ga dobili vijoličasti in prekinili negativni niz (3:1). V sredo so šok doživeli vodilni na lestvici, do tega kroga zadnjeuvrščeni Aluminij je na gostovanju pri Celju po zaslugi odličnega drugega polčasa ter preobrata slavil s 3:1.

Na derbiju kroga v Stožicah je večji del tekme vodil Koper, ki bi se z zmago vodilnim Celjanom približal na zgolj točko zaostanka, z odigrano tekmo manj pa bi jih lahko v prihodnje tudi preskočil. Vodstvo je kanarčkom sredi prvega polčasa z lepim strelom pod prečko zagotovil Nardin Mulahusejnović.

Vodstvo Kopra je trajalo do 82. minute, ko je premoč domačih vendarle kronal Rui Pedro, ki je v mrežo pospravil odbitek po slabšem posredovanju vratarja Jana Koprivca. Koper je z remijem prišel do 17. točke in tako za Celjani zaostaja za tri. Zmaji so zdaj pri 16, štiri za vodilnim moštvom.

Vijoličasti v drugem polčasu ‘leteli’ po igrišču in končali krizo

Mariborčani so dosegli prvo zmago po sredini avgusta, ko je padel Bravo. Vijoličastem je očitno pomagal pogovor pred začetkom srečanja, ko so bili domači na zatožni klopi pri navijaški skupini Viole.

Po prvem polčasu ni kazalo najbolje, Radomljani so povedli po zadetku mladega bosansko-hercegovskega reprezentanta Madžida Šošića. Po odmoru se je plesalo po notah varovancev Damirja Krznarja. Ta bržčas ostaja v sedlu vsaj še za par tednov. Že v 50. minuti je v polno s pomočjo obrambe “mlinarjev” zadel Marko Božić, slabih deset minut kasneje je v polno meril Sven Šoštarič Karić, ki je najvišje skočil po strelu s kota, v 66. minuti je bil preobrat popoln.

Jan Repas je lepo zaposlil Marka Kolarja, ta je preigraval vratarja in obramba je sicer nad njim storila prekršek, a ker je prihitel Angolec Castro ter žogo za končnih 3:1 spravil pod prečko, je sodnik pustil prednost. Niz petih zaporednih tekem brez zmage v Prvi Ligi Telemach (in šest vključno z evropsko tekmo proti Fenerbahceju) je za Štajerce pri koncu!

Neustavljivi Shabanhaxhaj pahnil Domžale v še globljo krizo

V tekmi dveh razočaranj dosedanjega dela sezone prvi polčas ni ponudil veliko akcije. Pravzaprav je bilo uvodnih 45 minut v domžalskem športnem parku prava mala uspavanka, kar pa je tik pred odmorom spremenil avstrijski napadalec Mure Dardan Shabanhaxhaj in po sijajni samostojni akciji s četrtim prvenstvenim golom vendarle poskrbel za spremembo izida na semaforju.

Domači so v drugi polčas vstopili odločneje in z željo po izenačenju, a je vnema rumenih trajala zelo malo časa. Črno-beli so posledično brez večjih težav ohranjali minimalno prednost, ki pa jo je v 70. minuti podvojil Matic Maruško. Večino dela je z odličnim preigravanjem znova opravil razpoloženi Shabanhaxhaj, nato pa žogo poslal do Maruško, ki je z razdalje neubranljivo zadel in postavil končni izid srečanja. Mura je tako vpisala drugo zaporedno zmago, na drugi strani so Domžalčani izgubile še tretjič v četrtih poskusih.

Aluminij z odličnim drugim polčasom šokiral Celje

Celje je v tekmo 10. kroga vstopilo dobro, ko je v 27. minuti kljub močno premešani postavi (kar sedem sprememb v primerjavi s prejšnjo tekmo) in neprepričljivi igri za minimalno vodstvo z enajstih metrov zadel Mario Kvesić, kar je bil tudi izid prvega polčasa. Domači so nadaljevali z anemično predstavo, šumarji pa so v drugem polčasu izkoristili vse njihove napake in prišli do treh točk. Najprej je v 67. minuti zadel Jagić, le štiri minute zatem pa je goste v vodstvo po napaki Marka Obradovića popeljal Žan Baskera. Piko na i prvem celjskemu porazu v sezoni, na drugi strani pa prvo zmago po petih tekmah Aluminija je v 88. minuti z enajstih metrov potrdil Jovanović. Celje kljub temu ostaja na prvem mestu lestvice, Aluminij pa je na predzadnjem mestu s sedmimi točkami ujel Radomlje.

Rogaška do prve domače zmage

Potem ko so Slatničani pred dvema krogoma v šestem poskusu vpisali prvo zmago med slovensko nogometno elito, so v osmi tekmi sezone prišli še do prve domače zmage. Tako so hitro pozabili na poraz minuli konec tedna, ko jih ne na njihovi zelenici strla Mura. Bravo so odpravili z 2:0 in bili večji del tekme boljši nasprotnik, zmaga pa bi lahko bila tudi višja, a so zapravili še nekaj lepih priložnosti. Gol za zmago je v 12. minuti po veliki napaki gostujoče obrambe dosegel Nejc Gradišar. Za mirno končnico je v 73 minuti svoj prvenec vpisal Toni Vinogradac.