Mariborčani v Domžalah napolnili mrežo Radomljanov

Nogomet 21. Feb 202219:44 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja Radomelj so v Domžalah v 22. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Mariboru z 1:4 (0:2).

Mariborčani so se po porazu na derbiju z Olimpijo hitro pobrali in zmagali v Domžalah proti Radomljam, ki so se v zelo lepi luči predstavile v prejšnjem krogu, ko so povsem nadigrale Aluminij. Mariborčani, ki so tako še tretjič v sezoni odpravili mlinarje, so že v uvodu tekmo postavili na želene tirnice in so se prebili na sam vrh lestvice, kjer imajo 42 točk, točko več od Kopra in dve več od Olimpije. Radomlje pa so ostale pri 22 točkah in so osme.

Na razmočenem igrišču je prvi zagrozil Gregor Sikošek, ko je v deveti minuti zgrešil z roba kazenskega prostora. Toda že minuto pozneje so gostje povedli, ko je Danijel Šturm podal z leve strani, z glavo pa je nato zadel Martin Milec.

Štajerci so podvojili prednost v 17. minuti, ko je Marko Alvir podal z leve strani, Ognjen Mudrinski pa je v kazenskem prostoru dobil skok in z glavo dosegel svoj osmi gol sezone.

V 23. minuti so se tudi Radomljani na kratko veselili zadetka Ivana Šarića, ki pa so ga sodniki po pregledu razveljavili zaradi prepovedanega položaja. V 31. minuti pa je bil spet blizu gola Mudrinski, ko je s strelom z glavo zadel prečko.

So imeli pa v 34. minuti tudi domači novo izjemno priložnost, ko je Oliver Kregar malce z desne v kazenskem prostoru poskusil ob tem, ko je bil vratar Ažbe Jug na tleh, ampak je na prvi vratnici odlično reagiral Gregor Sikošek in žogo izbil pred golovo črto. V teh trenutkih so bili domači sicer zelo pogumni in še nekajkrat povzročili nekaj panike v gostujoči obrambi, med drugim je Šarić zadel tudi vratnico.

V drugem polčasu je Maribor kmalu prevzel pobudo in prišel nekajkrat v kazenski prostor tekmeca, tudi nekajkrat streljal, a neuspešno, po drugi strani pa so Radomljani vse bolj poskušali ogroziti obrambo gostov, ki pa je v teh trenutkih brez posebnih težav opravljala svoje naloge.

V 67. minuti pa so Mariborčani odločili tekmo, najprej je Nemanja Mitrović po kotu s strelom z glavo zadel prečko, odbito žogo pa je čez golovo črto zbezal Mudrinski, za katerega je bil to deveti gol sezone in je drugi strelec za Koprčanom Maksom Barišićem (11). Tudi pozneje so bili nevarnejši Štajerci, med drugim je Milec z roba kazenskega prostora namučil domačega vratarja Emila Velića.

V 83. minuti pa so Radomljani le zmanjšali zaostanek, ko je s slabih 20 metrov z lepim strelom v levi zgornji kot mariborskih vrat zadel Sandi Nuhanović in tako poskrbel za malce bolj zanimivo končnico. Toda do nje ni prišlo, saj je v 88. minuti Rok Kronaveter spet povišal vodstvo, ko je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Jana Repasa.

Radomlje bodo v 23. krogu v nedeljo gostovale v Murski Soboti, Maribor pa bo dan prej gostil sežanski Tabor.

Kalcer Radomlje – Maribor 1:4 (0:2)

Športni park, gledalcev 400, sodniki: Ponis, Černe, Habibović.

Strelci: 0:1 Milec (10.), 0:2 Mudrinski (17.), 0:3 Mudrinski (67.), 1:3 Nuhanović (83.), 1:4 Kronaveter (88.).

Kalcer Radomlje: Velić, Primc, Guček, Mužek, Mišić (od 57. Blaić), Zabukovnik, Čalušić (od 72. Nuhanović), Kregar (od 57. Cerar), Mrkonjić (od 81. Prohouly), Šarić (od 72. Pogačar), Guzina.

Maribor: Jug, Milec (od 83. Mutavčić), Mitrović, Watson, Sikošek, Makoumbou, Antolin (od 69. Repas), Alvir (od 84. Tavares), Šturm, Ivanović (od 75. Kronaveter), Mudrinski (od 69. Sirk).

Rumena kartona: Cerar; Antolin.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Domžalah:

Konec tekme!

88. minuta: GOOOL! 1:4! Zadetek gostov ni zmedel. V polno je zadel še rezervist Rok Kronaveter.

83. minuta: GOOOL! 1:3! Radomljani znižali. Po podaji Cerarja je prelep zadetek dosegel Sandi Nuhanović.

80. minuta: Lep strel Milca. Branilec Maribora je sprožil iz prve in namučil vratarja Radomelj.

67. minuta: GOOOL! 0:3! Maribor je še povišal prednost. Po podaji s kota je bil z glavo najvišji Mitrović. Nekdanji branilec Olimpije je stresel prečko, odbitek pa je v mrežo porinil Mudrinski. To je še drugi zadetek na tekmi srbskega napadalca.

Zadetek Mudrinskega:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

34. minuta: Veliko sreče za Maribor. V slogu Mudrinskega je sprožil Mrkonjić, Jug je strel ubranil, Milec je nerodno izbijal le do Kregarja, ki pa ni zadel prazne mreže. Njegov poskus je v zadnjem trenutku blokiral Sikošek.

Priložnost za Radomlje:

31. minuta: Prečka Maribora! Mudrinski je ponovno preskočil domačo obrambo, a Srbu je drugi zadetek na tekmi preprečila prečka. Veliko sreče za Radomlje.

17. minuta: GOOOL! Maribor zabija še drugič! Po podaji Alvirja je kazenski prostor je obrambo Radomelj preskočil Ognjen Mudrinski in z glavo zatresel mrežo še drugič.

15. minuta: Maribor ne popušča. Lepo je levi strani podrl Ivanović, nato pa lepo zaposlil Šturma, ki je iz prve streljal preko vrat domače zasedbe.

10. minuta: GOOOL! 0:1! Maribor vodi v Domžalah. V polno je meril Martin Milec. Po podaji Ivanovića je do žoge prišel Šturm, nato pa lepo našel vtekajočega Milca, ki je v polno zadel z glavo.

Zadetek Milca:

9. minuta: Priložnost za Maribor. Lepo je prodrl Sikošek in tudi prišel do strela, a njegov poskus ni bil dovolj natančen.

Začetek tekme! Zelenica v športnem parku ni v najboljšem stanju. Zaradi obilice padavin, ne manjka luž, zato je pred nami izredno zanimiv obračun.

Začetna postava Maribora v Domžalah:

#social-embed_1

#social-embed_2

Pred tekmo:

Ekipi na tekmo prihajata s popolnoma drugačno popotnico. Radomlje so v prejšnjem krogu visoko premagale Aluminij in zapustile mesta, ki prinašajo izpad iz slovenske elite. Na drugi strani je Maribor spomladanski del sezone začel z grenkim porazom na večnem derbiju v Stožicah.

Derbi so Mariborčani izgubili po sporni enajstmetrovki. Ne glede na poraz pa vijoličasti še vedno upajo, da bodo na koncu sezone ponovno na vrhu slovenskega nogometa. Za Koprom imajo dve točki in za večnimi tekmeci iz Ljubljane točko zaostanka.

Statistika je vsekakor na strani vijoličastih. Na zadnjih petih obračunih proti Radomljanom so zmagali kar štirikrat, enkrat pa so remizirali.