Milošević po zmagi v Domžalah: “Šele zdaj sem zares jezen“

Nogomet 25. Avg 202121:33 > 26. Avg 2021 7:28 0 komentarjev
Savo Milošević
Savo Milošević je očitno našel svojo pravico.

Nogometaši Olimpije so po dveh zaporednih porazih z zmago na zaostali tekmi uvodnega kroga Prve lige Telemach proti Domžalam vsaj začasno utišali govorice o krizi v moštvu. Trener ljubljanske zasedbe Savo Milošević je po dvoboju pohvalil predvsem pristop svojih igralcev.

V taboru Olimpije v zadnjih dneh ni manjkalo slabe volje. Poraz proti Kopru (1:3) in nato še proti mestnemu tekmecu Bravu (0:2) ni vznejevoljil le trenerja Sava Miloševića, temveč tudi navijače, ki so na igrišču gledali precej drugačno Olimpijo, kot so jo v klubu obljubljali na uvodu sezone.

Vsaj začasno jih je sedaj pomirila gostujoča zmaga na derbiju ljubljanske kotline proti Domžalam, ki so jo z zadetkoma Aldairja in Mustafe Nukića dobili z 2:0. ” Brez pravega pristopa je proti kateremkoli nasprotniku v slovenskem prvenstvu nemogoče zmagati,” je poudaril trener Olimpije.

O čem je govoril Savo Milošević po tekmi?

O zelo različni podobi Olimpije v prvem in drugem polčasu:

“Verjetno lahko razloge poiščemo v slabšem fizičnem stanju nasprotnika. V drugem polčasu je bilo očitno, da so padli in niso mogli odgovoriti na našo igro, zato se nam je ponujalo tudi več prostora na igrišču. A tudi tega nismo izkoristili najbolje, saj bi morali drugi zadetek doseči že mnogo prej. V drugem delu smo zadržali našo raven igre, oni pa so padli in to je bil razlog, da smo bili na igrišču videti bolje. A tako je bilo že v prvem polčasu, le da je tekmec na našo igro tedaj bolje odgovoril.

O spremembah v drugem polčasu:

“To tekmo bi raje primerjal s tisto prejšnjo proti Bravu. Oba polčasa sta bila mnogo boljša od tistih izpred nekaj dni. Predvsem so igralci pokazali boljši odnos, bili so bolj osredotočeni in pripravljeni na boj. Razlika je bila očitna. Moram pa priznati, da sem šele zdaj zares jezen zaradi tekme proti Bravu.

Stokrat sem že dejal, da ni težava izgubiti, težava je, če izgubiš na takšen način kot smo pred tekmo z Domžalami. Ko se vidi, da lahko igramo, potem je jeza na mestu. Jasno je, da še nimamo kontinuitete in tudi fizično smo v primerjavi s pričetkom sezone iztrošeni. A vse ekipe, ki so nastopale v Evropi imajo podoben problem, tudi Mura. A to je le ena od težav. S pravim odnosom je mogoče nadomestiti tudi to. Danes je bila naša igra podobna nečemu, pred dnevi ni bilo tako.“

O pristopu in realizaciji njegovih igralcev pred nasprotnikovim golom:

“Prav s tem sem najbolj zadovoljen. Vsi govorite o drugem polčasu, a meni je bilo pomembno predvsem, da smo v tekmo vstopili osredotočeni, igralci pa so se podali v vsak boj in bili prisotni po vsem igrišču. Vedno so prisotne napake in vedno bo tako, a če je pristop pravi, potem se zgodijo dobre stvari. Brez pravega pristopa je proti kateremkoli nasprotniku v slovenskem prvenstvu nemogoče zmagati.“

O morebitnih trikih, ki jih je v slačilnici uporabil pred tekmo z Domžalami in napovedanih sankcijah po porazu proti Bravu:

“Nimam čarobne paličice in tudi sankcij ni bilo. Ko se tekme odvijajo na tri dni, za to niti ni časa. Pravzaprav ni časa niti za veselje ali žalost. Po današnji tekmi sem fantom v slačilnici dejal,  da imajo na voljo pol ure, da se poveselijo, a že zjutraj bodo morali biti z mislimi pri nedeljski tekmi proti Aluminiju, ki bo še zahtevnejša od današnje.“

O morebitnem prihodu novega napadalca:

“Iskreno, o tem ne vem nič .“

O morebitnem obžalovanju, da je prišel v Ljubljano:

“Niti slučajno. Vi ne veste, kaj vse sem dal skozi v svoji nogometni karieri. Nogomet sem profesionalno igral 17 let, izkušnje sem si nabiral na Evropski in Srbski nogometni zvezi in še kje. Da bi obupal po le dveh slabših tekmah … Že ko sem prišel v Ljubljano, sem dejal, da je to eno najlepših evropskih mest. Če primerjal to službo s katerokoli, ki sem jo opravljal v Beogradu, je to raj.