Mojstrovina Lotriča ni bila dovolj za prvo zmago Mure

Nogomet 8. Avg 202122:39 0 komentarjev
Mitja Lotrič je Muro povedel z mojstrovino, a Aluminij je že v prvem polčasu izenačil na 1:1. Foto: Jure Banfi

Nogometaši Aluminija in Mure so se v 4. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).

Sobočani so tekmo odprli konkretneje in v šesti minuti je imel nekdanji igralec Aluminija Klepač lepo priložnost, toda s približno enajstih metrov je žogo poslal malo mimo vrat domačih.

V 12. minuti so sodniki namesto prekrška Matka Obradovića zunaj kazenskega prostora pokazali rumeni karton Jaki Bizjaku, ob protestih so domači ostali brez obetavne priložnosti.

Devet minut pozneje pa so gledalci videli pravi “evrogol”, na žalost domačih privržencev v mreži Aluminija. Mitja Lotrič se je namreč odločil za strel s 25 metrov rahlo z leve strani in žogo poslal tik pod stičišče prečke in vratnice na nasprotni strani.

V 31. minuti so se Kidričani, ki so igrali brez kaznovanega Klemna Bolhe, vrnili v igro, ko je po akciji po levi strani in izbiti žogi do strela v bližini gola prišel Haris Kadrić in dosegel sploh prvi gol Aluminija v sezoni za vodstvo z 1:0.

Luka Janžekovič je bil eden izmed junakov Aluminija.

Izid je bil takrat kar realen pokazatelj dogajanja na igrišču, oboji so imeli le po en strel v okvir vrat, sicer pa so imeli žogo nekaj več v posesti Sobočani, ki so še štirikrat streljali tudi mimo vrat.

Mimo je zletel tudi Klepačev poskus v 48. minuti, tudi sicer pa uvod drugega dela ni bil posebej razburljiv. Zato pa so v 65. minuti Sobočani izpeljali lepo akcijo, po kateri se je sam pred Janžekovičem znašel Klepač, njegov strel malce z desne pa je Aluminijev vratar ukrotil.

Ta je bil na mestu tudi v 78. minuti po novem poskusu Klepača. Mura je tudi v končnici prevladovala v posesti, a je primanjkovalo prodornosti. V 90. minuti pa je vendarle Tomi Horvat prišel do strela z roba kazenskega prostora, izkazal pa se je Janžekovič, kot tudi nekaj trenutkov pozneje po strelu Luke Bobičanca, čeprav je žoga letela mimo številnih nog.

Aluminij bo v 5. krogu petek gostoval v Celju, Mura bo dva dni pozneje gostila Radomlje.

Aluminij – Mura 1:1 (1:1)

Športni park, gledalcev 300, sodniki: Vinčić, Klančnik, Kovačič.

Strelca: 0:1 Lotrič (21.), 1:1 Kadrić (31.).

Aluminij: Janžekovič, Martić, Petek, Azemović, Ploj (od 78. Nkama), Pušaver, Prša, Marinšek, T. Pečnik (od 62, Krefl), Kadrić, Bizjak (od 62. Flakus Bosilj).

Mura: Obradović, Šturm, Karničnik, Gorenc, Kous, Lorbek, Brkić (od 46. Horvat), Lotrič, Klepač (od 79. Bobičanec), Mandić (od 68. Škoflek), Maroša.

Rumeni kartoni: Bizjak; Bobičanec, Škoflek.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Kidričevem:

KONEC TEKME! Mura še vedno čaka prvo zmago, Aluminij pa je vendarle dosegel prvi zadetek v sezoni.

90. minuta: Še zadnji nalet Mure, a brez uspeha. Janžekovič je najprej ubranil strel Horvatu, nato pa še Bobičancu.

Dve obrambi Janžekoviča:

78. minuta: Nov strel v okvir vrat Murašev. V samostojni akciji je prodrl Klepač in močno sprožil, a strel je letel po sredini naravnost v naročje Janžekoviča.

Poskus Klepača:

74. minuta: Mura je nevarnejša. Poskušal je še Tomi Horvat, a bil zelo nenatančen.

65. minuta: Izjemna obramba Janžekoviča! Klepač je imel po izjemni podaji Maroše na nogi novo vodstvo Mure, a mu je domači vratar strel z odlično obrambo uspešno ubranil.

Izjemna obramba Janžekoviča:

56. minuta: Prvič je v drugem polčasu zapretil tudi Aluminij. Oster predložek Pušaverja je slabo odbil Obradović, nespretnost vratarja Mure pa ni znal izkoristiti Tilen Pečnik. Ostalo je pri 1:1.

Posredovanje Obradovića:

48. minuta: Priložnost za Muro! Do strela je prišel Klepač, a sprožil je preko vrat Aluminija. Ostalo je pri 1:1.

Priložnost Klepača:

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

35. minuta: Po lepi dvojni podaji z Marošo se je vnovič v priložnosti za zadetek znašel Lotrič, a namesto, da bi streljal, je skušal najti Klepača in ostalo je brez novega zadetka.

Lepa priložnost za Muro:

31. minuta: GOOOL! 1:1! Aluminij izenačil! V polno je zadel Haris Kadrić. Akcijo je začel Ploj in lepo podal v kazenski prostor, Bizjak je žogo zgrešil, a pozoren je bil Kadrić, ki je nato brez težav premaga Obradovića. V Kidričevem je 1:1.

Zadetek Kadrića:

21. minuta: GOOOL! 0:1! Kakšen zadetek! V polno je zadel Mitja Lotrič. Po dolgi podaji je žogo z glavo odbil Luka Petek, a le do Lotriča, ki je z velike razdalje streljal z milimetrsko natančnostjo šokiral Janžekoviča. Izjemen zadetek.

Mojstrovina Lotriča:

12. minuta: Grd prekršek Matka Obradovića nad Jako Bizjakom, a sodnik Slavko Vinčić je napadalcu šumarjev pokazal rumeni karton za simuliranje. Počasni posnetek kaže, da je šlo za sodniško napako in da so imeli gostje iz Murske Soboto veliko sreče. Na tekmi je prisoten tudi VAR, a ni reagiral, ostalo je pri odločitvi Vinčića.

Huda napaka sodnika Vinčića:

6. minuta: Velika priložnost za Muro. Po preigravanju in lepi podaji Amadeja Maroše je lepo sprožil Mihael Klepač, a žogo je za nekaj centimetrov švignila mimo leve vratnice Luke Janžekoviča.

ZAČETEK TEKME!

Začetni postavi v Kidričevem:

Krog se zaključuje z obračunom v Kidričevem, kjer bo Aluminij gostil Muro. Sobočanom ritem dveh tekem na teden ne ustreza, saj so z le eno točko prikovani na dno prvenstvene razpredelnice. Zmaga je skoraj nujna, če ne želijo izgubiti stika z vrhom, a enako bržkone razmišljajo tudi gostitelji. Še toliko bolj po bledi predstavi proti novincu lige iz Radomelj.