Mura po petardi v Novi Gorici diha za ovratnik Mariboru

Nogomet 30. Apr 202110:03 > 19:05 0 komentarjev
Mura, Gorica, Karničnik, Paljk
Žan Karničnik in Matic Paljk (Foto: ND Gorica)

Z obračunom v Novi Gorici, kjer je v petek popoldne gostovala Mura, se je začel 31. krog slovenske Prve lige. Čeprav so Muraši hitro zaostali, so bili precej boljši tekmec in po preobratu slavili pomembno zmago v boju za vrh.

Varovanci Anteja Šimundže so odlično odgovorili na zgodaj prejeti gol in v nadaljevanju tekme zagospodarili na igrišču. Muraši so po 14. zmagi sezone le točko za drugouvrščenim Mariborom. Vodilna Olimpija zdaj pred Prekmurci beži še za sedem, oba največja slovenska kluba morata tekmo 31. kroga še odigrati.

17-letnik presenetil Obradovića

Obračun v Novi Gorici so bolje odprli domačini. V 17. minuti je prosti strel s kakšnih 40 metrov izvajal Til Mavretić, žoga se je odbila na rob kazenskega prostora, padla na nogo komaj 17-letnega Tjaša Begića, ki je z močnim strelom premagal pokritega Matka Obradovića. Vratarju Mure je gneča pred golom tudi ovirala pogled na žogo.

Na izenačenje nismo čakali dolgo. Le šest minut pozneje je Matko Zirdum nesrečno dosegel avtogol. Z desne strani je predložek po tleh poslal Žan Karničnik, Zirdum pa pri poskusu izbijanja nerodno podstavil nogo in matiral lastnega vratarja.

Bobičanec sodeloval pri treh golih

Nadaljevali so se napadi gostov, ki so si ustvarili precej več priložnosti in pred polčasom prišli do popolnega preobrata. Najprej je močno sprožil Luka Bobičanec, Uroš Likar je njegov strel še obranil, a kaj ko je odbito žogo brez težav v mrežo poslal Kai Cipot. Še en gol Mure v prvem polčasu so sodniki v novogoriškem športnem parku razveljavili, potem ko se je v prepovedanem položaju znašel Nino Kouter.

Kmalu po odmoru so Muraši ušli na varnejšo prednost dveh golov. Kot je izvedel Bobičanec in žogo poslal naravnost na glavo vtekajočega Jana Gorenca, ki je povišal na 1:3. V 71. minuti je Bobičanec še sam zatresel mrežo. Veliko napako si je privoščil 21-let vratar goriških vrtnic, ki je ob prostem strelu Mure stal predaleč iz gola. Hrvaški vezist je to opazil in žogo poslal v nebranjeno mrežo.

V 90. minuti je v novogoriškem športnem parku odjeknila petarda. Veliko napako si je v obrambi privoščil nesrečni Zirdum in pri vračanju žoge vratarju nehote zaposlil Vita Štrakla. 19-letni napadalec se je sam znašel pred golom domačih in v 11. nastopu v Prvi ligi dosegel svoj prvi gol.

Nogometaši Mure so Goričane premagali še osmič v nizu in tako ostajajo trn v peti primorskega prvoligaša, ki bo morda po sezoni znova romal nazaj v drugo ligo. Goričani ostajajo zadnji na lestvici, za devetim mestom, ki prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek in ga trenutno zaseda Celje, zaostajajo za pet točk. Celjani sicer v soboto gostijo Maribor.