Mura v Domžalah izgubila dve točki

Nogomet 10. Mar 202120:01 0 komentarjev
NK Domžale/Twitter

V sredo sta bili odigrani dve tekmi 26. kroga v prvi slovenski nogometni ligi. Na derbiju so Domžalčani doma remizirali proti Muri (1:1), Aluminij pa je z minimalnih 1:0 v gosteh premagal Bravo.

Mura se z Mariborom in Olimpijo bori za naslov prvaka in zato so bile tri točke na gostovanju pri četrtouvrščenih Domžalah zelo pomembne. Gostje so do prednosti prišli v 10. minuti, ko se je med strelce vpisal Žan Karničnik. V 44. minuti so pri Muri ostali brez izključenega Klemna Pučka, ki je prejel drugi rumeni karton na tekmi in bil posledično izključen.

Domžalčani so nastalo situacijo izkoristili in v drugem polčasu v 70. minuti prek Mateja Podlogarja prišli do izenačenja. Obe ekipi zgolj sta s točko težko zadovoljni.

Mura je zdaj s tekmo več na tretjem mestu s 44 točkami in ima tri manj od vodilne Olimpije in dve manj od Maribora. Domžale so na 40 točkami na četrtem mestu.

Na drugi tekmi danes je Aluminij z golom Luke Petka premagal Bravo.