Mura v Fazaneriji na kolenih

Nogomet 17. Jul 202122:45 > 18. Jul 2021 9:00 0 komentarjev
Mura - Tabor

Nogometaši Mure so v 1. krogu Prve lige Telemach izgubili proti CB24 Taboru Sežani z 0:3 (0:1).

Vloga favorita je bila jasna, toda tokrat se favorizirani ekipi ni izšlo. Tabor je v svoji tretji zaporedni prvoligaški sezoni s taktično dobro in disciplinirano igro ter učinkovitim napadom prišel do sploh prve zmage proti Muri v Fazaneriji.

Mura je v prvem polčasu hitro prišla do dveh strelov, v četrti in osmi minuti sta poskusila Amadej Maroša in Žan Karničnik, oba pa sta bila premalo natančna. Zato pa so iz svoje prve resne akcije zadeli Kraševci. V deseti minuti je najprej Jan Koprivec podal na polovico igrišča do Fahda Ndzengueja, ta pa je poslal lepo globinsko žogo do Dina Stančiča, ki je nato rutinirano ukanil Matka Obradovića za prvi gol sezone 2021/22.

Sedem minut pozneje je Ndzengue poskusil s strelom z glavo, a bil daleč od uspeha, bližje je bil na drugi strani Nino Kouter v 25. minuti, a je z 20 metrov tudi poslal žogo mimo cilja. Ob koncu polčasa se je pred golom Tabora Maroša znašel v ugodnem položaju, toda žogo je slabo zadel, tako da niti ni prišlo do pravega zaključnega strela.

Čeprav je imela Mura v prvem polčasu več strelov, a nobenega v okvir, in več posesti žoge, pa je Šimundža takoj ob polčasu opravil tri menjave. Že v 48. minuti je do novega obetavnega strela prišel Maroša, Žiga Ovsenek pa je žogo pravočasno preusmeril. Sobočani so pritisnili v teh trenutkih, tudi Luka Bobičanec je v 54. minuti poskusil od daleč, toda Koprivec se ni dal.

Le malce zatem je gostom uspelo izpeljati protinapad, Ndzengue pa je na koncu izsilil prekršek Alena Kozarja v kazenskem prostoru, zaradi česar je – tudi po pregledu s tehnologijo VAR, ki je bila prvič uradno v uporabi v slovenski prvi ligi – sledila najstrožja kazen. To je uspešno izvedel Marko Krivičić. Že v 60. minuti je bilo že 3:0 za Kraševce, ko je svoj drugi gol s strelom z roba kazenskega prostora dosegel Stančič.

V 62. minuti je Tomi Horvat preizkusil Koprivca s strelom od daleč, deset minut pozneje pa Ndzengue na drugi strani Obradovića. Pozneje se je dogajanje na igrišču bolj ali manj umirilo, Kraševci pa so se veselili velike zmage proti branilcu naslova.

Mura bo v 2. krogu prihodnjo soboto gostovala v Kopru, Tabor pa bo dan prej gostil Celje.

Mura – Tabor Sežana 0:3 (0:1)

Stadion Fazanerija, sodniki: Jug, Žunič, Kordež.

Strelca: 0:1 Stančič (10.), 0:2 Krivičić (57./11 m), 0:3 Stančič (60.).

Mura: Obradović, Karamarko, Maruško, Karničnik, Kozar (od 59. Horvat), Kouter, Pucko, Filipović (od 46. Kous), Maroša, Mandić (od 46. Klepač, od 86. Brkić), K. Cipot (od 46. Bobičanec).

Tabor Sežana: Koprivec, Ovsenek (od 86. Urh), Nemanič, Briški, Salkić, Grobry (od 86. Zeljković), Krivičič (od 77. Kljun), Kouao, Tolić, Ndzengue (od 77. Stanković), Stančič (od 66. Makoumbou).

Rumeni kartoni: Bobičanec; Krivičić, Briški, Ndzengue, Koprivec, Makoumbou.

Fotogalerija iz Murske Sobote (Foto: Jure Banfi):

Mura Mura
Mura
Mura je na prvi tekmi nove sezone domačega prvenstva doživela hladen tuš. Foto: Jure Banfi
Sežanci so poskrbeli za hladen tuš na Fazaneriji. Foto: Jure Banfi
Tabor v 2. krog Prve lige Telemach vstopa kot vodilni.

KONEC TEKME! Sežančani so na uvodu sezone prišli do presenetljive, a več kot zaslužene zmage proti Muri.

80. minuta: Slovenski prvaki so brez prave ideje in jim zmanjkuje časa tudi za častni zadetek.

60. minuta: GOL! 3:0 za Sežano! Še drugič na tekmi se je med strelce vpisal Stančić, ki je pobegnil po desni strani in žogo z natančnim ter silovitim strelom poslal v mrežo. Je tekma že odločena?

57. minuta: GOL! 2:0 za Sežano! Marko Krivičič je izkoristil najstrožjo kazen, ki jo je gostom pred tem priigral Ndzengue.

54. minuta: Z desno nogo je s približno 20 metrov meril Luka Bobičanec, a preslabo za Jana Koprivca

48. minuta: Silovit začetek Mure. Klemen Pucko je na levi strani preigral nasprotnika in podal na rob kazenskega prostora do Maroše. 30-letnik je silovito ustreli, a je Žiga Ovsenek žogo preusmeril.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

42. minuta: Po dolgem času nova priložnost za Muro. Po podaji s kota je žoga prišla do Maruška, ki je ustrelil po tleh, v gneči pa zadel enega od nogometašev Sežane.

30. minuta: Kapetan Mure Alen Kozar je poskusil srečo s strelom od daleč, vendar žogo poslal visoko čez gol Sežane.

22. minuta: Po podaji Nina Koutra s prostega strela je žoga v kazenskem prostoru našla Marina Karamarka, ki je ustrelil naravnost v roke gostujočega vratarja Jana Koprivca.

10. minuta: Gol!!! Pa smo ga dočakali, prvega v novi sezoni! Pod zadetek se je podpisal hitronogi gostujoči napadalec Dino Stančić, ki je zbežal obrambi Mure in poskrbel za šok na Fazaneriji.

4. minuta: V tekmo so podjetneje vstopili slovenski prvaki. Po desni strani je prodrl Staniša Mandić in podal do Amadeja Maroše, ki pa je zgrešil sežanska vrata.