Mura v zaključku tekme s preobratom do zmage

Nogomet 16. Okt 202119:00 0 komentarjev
Prizor s tekme med Muro in Aluminijem v Fazaneriji. FOTO: Jure Banfi.

Nogometaši Mure so v 13. krogu Prve lige Telemach premagali Aluminij s 3:2 (1:1).

Sobočani, ki so pogrešali kaznovanega Matica Maruška, so še šesto ligaško tekmo zapovrstjo končali neporaženi. Do 73. minuti je celo kazalo na poraz, a sta Jan Gorenc in Samsondin Ouro poskrbela, da je poln plen ostal doma. Z 20 točkami se je soboška zasedba točkovno izenačila s tretjeuvrščeno Olimpijo.

Aluminij, ki se je kljub odsotnosti kaznovanega Tina Martića je pokazal v precej spodobni luči, pa je tretjič zapovrstjo igrišče zapustil brez zmage, skupno pa je doživel šesti poraz in ostaja predzadnji.

Tekma se je za slovenske prvake začela odlično, saj so povedli že v tretji minuti. Takrat je po podaji z leve strani nespretno izbijal žogo Johan Nkama in premagala lastnega vratarja Luko Janžekoviča. Ta je moral posredovati v 21. minuti, ko je poskusil Nardin Mulahusejnović, toda sprožil je prešibko.

Sobočani so bili nevarni še v 37. minuti, ko je po kotu z leve strani z glavo streljal Amadej Maroša, na golovi črti pa mu je veselje preprečil Jure Matjašič, povratnik v Aluminijevo zasedbo po avanturi v Celju.

Kidričani so prišli do izenačenja v 28. minuti, ko je Armin Đerlek streljal s 14 metrov, na poti proti golu pa se je žoga od Jana Gorenca, ki je poskusil blokirati strel, odbila za hrbet nemočnega Matka Obradovića.

V drugem polčasu so spet nase sprva resno opozorili domači, natančneje Mulahusejnović, ta je poskusil v 50. minuti, Janžekovič je njegov poskus ustavil, nato pa še v 57. minuti, ko je žogo že poslal mimo Aluminijevega vratarja, a jo je tik pred golov črto v kot izbil Emir Azemović.

Kar nekako proti toku dogajanja pa so dve minuti pozneje gosti prišli do prednosti. Klemen Bolha je z lepo dolgo podajo našel Roka Kidriča, ki je malce z leve strani kazenskega prostora zadel za 2:1.

Blizu zadetku je bil tudi Tilen Pečnik v 68. minuti, ko je žogo z roba kazenskega prostora poslal malo mimo vrat. Isti igralec je v 72. minuti zadel še zunanji del mreže.

Pravi del mreže pa je v 73. minuti na veselje domačih navijačev zadel Gorenc, ko je po kotu z desne strani s strelom z glavo poskrbel za izenačenje. Muri pa je popoln preobrat uspel v 83. minuti, ko je Samsondin Ouro z nizkim strelom z več kot 30 metrov premagal Janžekoviča.

Zadnjo priložnost je imel Žiga Kous, ki je v 88. minuti z volejem žogo poslal čez gol.

Mura bo v 14. krogu prihodnjo nedeljo gostovala pri Radomljah, Aluminij pa bo dan prej gostil Celje.

Mura – Aluminij 3:2 (1:1)

Stadion Fazanerija, sodniki: Obrenović, Praprotnik, Pospeh.

Strelci: 1:0 Nkama (3./avtogol), 1:1 Đerlek (28.), 1:2 Kidrič (59.), 2:2 Gorenc (73.), 3:2 Ouro (83.).

Mura: Obradović, Šturm (od 80. Pucko), Karamarko, Gorenc, Karničnik, Lorbek (od 63. Ouro), Horvat, Maroša (od 63. Klepač), Lotrič (od 80. K. Cipot), Kous, Mulahusejnović.
Aluminij: Janžekovič, Ploj, Nkama, Azemović, Bolha, G. Pečnik, Matjašič (od 63. T. Pečnik), Prša (od 82. Dodlek), Marinšek, Đerlek, Kidrič (od 86. Kadrić).

Rumeni kartoni: Kous; Prša, Kidrič, G. Pečnik.

Potek tekme v živo:

KONEC TEKME: Mura je po treh remijih v nizu v generalki pred četrtkovo novo evropsko tekmo, v Mariboru bo gostila francoski Rennes, le dočakala zmago in osvojila tri gočke.

GOOOL!!! V 83. minuti je Mura prišla do preobrata. Do prvenca v prvi slovenski ligi je po strelu od daleč prišel temnopolti nemški nogometaš v vrstah domače ekipe Samsondin Ouro.

GOOOL!!! Muri je uspelo izenačiti. Po kotu je v 73. minuti z glavo v polno meril Jan Gorenc. V Fazaneriji je zdaj izid 2:2.

72. minuta: nova priložnost za goste. Z leve strani je s strelom poskusil Tilen Pečnik, a zatresel le zunanji del mreže.

GOOOL!!! Aluminij vodi z 2:1. “Kdor ne da, dobi,” pravijo. Nepisano nogometno pravilo se je uresničilo tudi v Fazaneriji, kjer Kidričani od 59. minute vodijo z 2:1. V polno je po strelu z leve strani meril Rok Kidrič.

57. minuta: nova, zelo velika priložnost za Muro. Pred vratarja Aluminija je prišel Nardin Mulahusejnović in ga že premagal, a so se nogometaši Aluminija spet rešili. Na golovi črti je žogo ustavil črnogorski nogometaš Emir Azemović.

50. minuta: prvo priložnost v drugem polčasu si je priigrala Mura, do strela v kazenskem prostoru je prišel Nardin Mulahusejnović, se je z obrambo izkazal vratar Aluminija Luka Janžeković.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Trenerja ob polčasu nista menjala.

POLČAS! Izid v Fazaneriji po prvih 45 minutah je izenačen. Kaj nas čak v drugih 45 minutah?

37. minuta: Mura je bila blizu novega vodstva. Streljal je Amadej Maroša, strel pa je na golovi črti ustavil novinec v vrstah Aluminija Jure Matjašič.

Gol Armina Djerleka:

GOOOL!!! Aluminij je v 29. minuti prišel do izenačenja. V polno je meril srbski napadalec Armin Djerlek, ki je do strela prišel v kazenskem prostoru, po odbitem strelu pa je žoga končala za hrbtom vratarja Mure.

GOOOL!!!
Mura je že v tretji minuti prišla do vodstva, po predložku z desne strani je avtogol z zares neposrečenim posredovanjem zabil Nigerijec v vrstah Aluminija Chinwendu Johan Nkama.

Začetek tekme! Mura, ki brani naslov, ni zmagala na zadnjih treh prvenstvenih tekmah. Bodo črno-beli premagali Aluminij, ki je na predzadnjem mestu?

Postavi Mure in Aluminija za današnjo tekmo:

V soboto nas čaka dvojni program. Ob 17. uri bo tudi z neposrednim prenosom na Sportklubu 1 najprej završalo na Fazaneriji, kjer bodo prvaki Muraši gostili okrepljeni Aluminij. V vrste Kidričanov se je po devetih mesecih igranja v Celju vrnil Jure Matjašič. “V Kidričevem se počutim kot doma, poznam način dela, komaj čakam, da se nadaljuje prvenstvo. Ekipo dobro poznam in mislim, da lahko dosežemo dobre rezultate,” je po vrnitvi v šumo dejal Matjašič.

Pri domačih zaradi kartonov nima pravice nastopa Matic Maruško, pri gostih pa zaradi enakih razlogov Tin Martić. Zadnja dva nujna obračuna sta se končala brez zmagovalca, ko sta se nazadnje pomerila na Fazaneriji pa je dvoboj pripadel Muri z 2:0.