Olimpija po golu kapetana ugnala Muro (VIDEO)

Nogomet 12. Nov 202319:56 0 komentarjev
Olimpija - Mura

Nogometaši Olimpije so v 16. krogu Prve lige Telemach doma premagali Muro z 1:0 (0:0).

Olimpija je v derbiju z Muro prišla do zelo težko priborjene zmage, s katero je na drugem mestu prehitela Koper in obdržala pet točk zaostanka za vodilnim Celjem. Do pomembnih točk je prišla ob koncu tekme, v sodnikovem dodatku je v polno zadel Timi Max Elšnik, ki je sicer tekmo začel na klopi. Že pred tem so imeli domači kar nekaj lepih priložnosti, enako velja za Prekmurce, a do spremembe rezultata je bilo po zaslugi vratarjev potrebno počakati prav do zadnjih trenutkov tekme.

V prvem delu sta ekipi prikazali zelo zanimivo predstavo. Mura se v Ljubljano ni prišla braniti, domače je celo presenetila z velikim pritiskom na začetku tekme. V treh minutah je izvedla štiri kote, prav vsi so pomenili nevarnost, najbližje pa so bili gosti po strelu Matica Maruška, po katerem je žoga zadela Learda Sadriuja.

Še lepšo priložnost je imel v peti minuti na drugi strani Ivan Posavec, ki ni izkoristil podaje z desne strani Jorgeja Silve, po njegovem strelu je z glavo prvič posredoval vratar Klemen Mihelak, ki se je v nadaljevanju izkazal še z nekaj obrambami. Peter Agba ga je neuspešno poskušal premagati od daleč, še pred tem je imel dve priložnosti za goste Anglež Ben Cottrell, tudi strela Nemanje Motike, še enkrat Posavca sta bila zanj preslaba, ukanila ga nista niti Lasickas, ki je po lepi kombinaciji z Ruijem Pedrom, sam prišel pred njega, ter Pedro.

Tudi Sobočani so imeli v prvem delu, ki je bil zaradi zeleno-belega ognjemeta ob proslavi 35. obletnice domače navijaške skupine, še nekaj priložnosti, najlepši Roko Jurišić, veselje mu je preprečil vratar Denis Pintol, ter Dardan Shabanhaxhaj, ki je streljal čez gol.

Priložnosti na obeh straneh so se nadaljevale tudi na začetku drugega dela. Mihelak se je izkazal ob strelu Dioga Coste, Maruško je z 20 metrov streljal čez gol, obe ekipi sta tudi zatresla mreži, a obakrat iz nedovoljenega položaja. Cottrell je v 66. minuti z močnim strelom od daleč stresel prečko, Raul Florucz je v 78. minuti zapravil novo priložnost za Olimpijo.

V zadnjem delu tekme so Ljubljančani izvedli pritisk na vrata Mihelaka, ki je obrodil sadove. V drugi minuti sodnikovega podaljška je Florucz z desne strani poslal predložek v sredino, kjer je bil na mestu Elšnik, s strelom z glavo je premagal soboškega vratarja.

Ta je bil nemočen še enkrat, a je sodnik gol Pedra zaradi prekrška pred tem razveljavil, Mura pa je imela še eno zelo veliko priložnost, po slabem posredovanju Pintola je Shabanhaxhaj poslal žogo v gol, a na njegovi črti je čudežno posredoval Lasiskas in preprečil izenačenje.

V naslednjem krogu bo Olimpija gostovala v Mariboru. Pred tem bo 25. novembra v gosteh igrala zaostalo tekmo 3. kroga s Kalcerjem. Mura se bo 26. novembra najprej doma pomerila z Mariborom, nato pa 2. decembra gostovala pri Bravu.

Olimpija – Mura 1:0 (0:0)

Elšnik 90+2.

KONEC TEKME!

99. minuta: KAKŠNA PRILOŽNOST! Mura bi skoraj prišla do izenačenja! Dardan Shabanhaxhaj je sprožil, Justas Lasickas pa je na golovi črti rešil Ljubljančane!

96. minuta: Gol Ruia Pedra je razveljavljen! Zabil je že deseti gol v letošnji sezoni, a sodnik Jug ga zaradi prekrška Mustafe Nukić na sredini igrišča ni priznal!

92. minuta: GOOOOOL! Olimpija v sodnikovem podaljšku do zadetka! Timi Max Elšnik je zadel z glavo in očitno prinesel zmajem tri točke! Klemen Mihelak je vendarle premagan!

67. minuta: Prečka! Ben Cottrell je z izjemnim strelom po odbiti žogi nastreljal okvir vrat!

54. minuta: Matic Maruško je bil blizu gola! Po podaji Amadeja Maroše je lepo ustrelil z roba kazenskega prostora, žoga pa je švignila preko prečke vratarja Pintola. Ostaja 0:0.

46. minuta: Takoj priložnost za Olimpijo, spet pa se je Klemen Mihelak izkazal z lepo obrambo. Z volejem je tokrat sprožil Diogo Pinto.

ZAČETEK DRUGEGA DELA!

Konec prvega polčasa.

42. minuta: Justas Lasickas je naslednji v vrsti, ki je preizkusil Klemna Mihelaka, ta se znova ni dal. Vratar Mure ostaja en glavnih junakov obračuna.

36. minuta: Šov Green Dragonsov! Na tribunah stadiona Stožice smo lahko pospremili pirotehniški šov, ki so ga navijači Olimpije pripravili ob svoji 35. obletnici.

26. minuta: Spet je nevarna Mura! Shabanhaxhaj je lepo podal do Roka Jurišća, ta pa z levico ni uspel ugnati Pintola, ki ostaja nepremagan.

18. minuta: Ivan Posavec je imel novo priložnost za Ljubljančane. Zaposlil ga je Admir Bristrić, ki je pred kazenskim prostorom Mure uspel ukrasti žogo, a Posavec iz težkega položaja ni uspel premagati Mihelaka.

16. minuta: Mura je po napaki Justasa Lasickasa oddrvela v hiter protinapad, Dardan Shabanhaxhaj pa se ni dobro znašel. Ob strelu mu je tudi spodrsnilo, lahko delo za Denis Pintola. Vseeno spremljamo dobro tekmo z obilico priložnostmi, mreži pa še mirujeta.

12. minuta: Iz velike razdalje je sprožil Peter Agba, Klemen Mihelak pa je z zadnjimi močmi žogo odbil v kot. Fantastičen poskus Nigerijca!

8. minuta: Ben Cottrell je naslednji nogometaš Mure, ki se je znašel v priložnosti, a žoga ga je v središču kazenskega prostora presenetila in se odbila do vratarja Denisa Pintola. Ostaja 0:0.

5. minuta: Tudi Olimpija je bila blizu gola. Ivan Posavec se je znašel pred vrati in sprožil z glavo, a Klemen Mihelak je dobro posredoval.

2. minuta: Nova velika priložnost za Muro, ki ima v prvih dveh minutah že štiri kote! Roko Jurišić je dobro podal pred vrata, Leard Sadriu pa se ni dobro znašel pred vrati Denisa Pintola. Ostaja 0:0.

1. minuta: Takoj priložnost za Muro! Po nespretnosti v obrambi Olimpije je Timotej Brkić prišel do strela, nato je poizkusil še Amadej Maroša. Oba poizkusa so branilci Olimpije uspeli blokirati.

ZAČETEK TEKME!

Začetni enajsterici:

Pred tekmo:

Ljubljanska Olimpija je v zadnjem tednu dni vknjižila dve pomembni zmagi – prvenstveno proti Celju (1:0) in evropsko proti ferskemu Klaksviku (2:0). Za povsem miren odhod na novembrsko reprezentančno pavzo varovanci Zorana Zeljkovića zdaj potrebujejo še zmago proti Muri, s katero bi ostali v stiku z vrhom prvenstvene lestvice. Mura ima na drugi strani v kontekstu tekem z Ljubljančani povsem drugačno težavo. Črno-beli v prestolnici niso zmagali še dolgih devetnajst let oziroma od avgusta 2004. Bo Prekmurcem uspelo prekiniti urok in razburkati nogometno ozračje pred novembrskim odmorom?