Olimpija novo obdobje začela s tremi točkami

Nogomet 17. Okt 202122:26 0 komentarjev
Dino Skender. Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši Olimpije so v 13. krogu Prve lige Telemach v Ljubljani premagali CB24 Tabor Sežano z 1:0 (0:0).

Dvoboj ni postregel s spektakularno predstavo. Ekipi sta sicer dobro stali igrišči, tekmecem v fazi napada nista puščali veliko prostora, tako da tudi priložnosti ni bilo veliko.

Prvo so imeli gosti, že v četrti minuti je Rodrigue Bongongui lepo sprejel žogo v kazenskem prostoru, jo zavrnil Dominiku Mihaljeviću, toda ta je iz ugodnega položaja streljal mimo gola.

Najlepšo potezo tekme so gledalci videli v 12. minuti minuti, ko je Timi Max Elšnik z volejem lepo zadel žogo, toda ta je končala v prečki, ki se je tresla še dolgo po tem. V okvir gola je v prvem delu s pomočjo enega od branilcev Tabora streljal tudi Futacs, toda Jan Koprivec se ni pustil presenetiti.

Poskus Elšnika:

Omenjena strela Olimpije sta bila v prvem delu edina v okvir vrat na obeh straneh, tudi v drugem polčasu ekipi nista bili kaj dosti bolj aktivni pri strelih. Je pa eden vendarle končal v mreži.

V 53. minuti je Mustafa Nukić podal žogo Futacsu, ki se je sam znašel pred Koprivcem in v zraku poslal žogo mimo njega v mrežo.

Do konca tekme sta imeli ekipi nekaj polpriložnosti, Futacs je tudi dosegel še en zadetek, a iz nedovoljenega položaja, tako da se izid ni spremenil. Trener Gostov Dušan Kosić, ki je Skenderju v predlanski sezoni s Celjem speljal naslov prvaka, je moral tokrat Hrvatu čestitati.

Olimpija bo v naslednjem krogu gostovala v Kopru, Tabor bo gostil Maribor.

Olimpija – CB24 Tabor Sežana 1:0 (1:0)

Arena Stožice, gledalcev 500, sodniki: Sagrković, Mikača, Švarc.

Strelec: 1:0 Futacs (53.).

Olimpija: Vidmar, Boakye, Milović, Crnomarković (od 85. Korun), Pavlović, Tomić, Elšnik, Nukić, Ziljkić (od 74. Kapun), Futacs, Aldair (od 90. Sešlar).

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški, Ristić (od 64. Salkić), Guerrico, Grobry, Krivičić (od 86. Tolić), Kljun (od 77. Fahd), Mihaljević (od 64. Mavretič), Bongongui (od 64. Kosi), Stančič.

Rumeni kartoni: Milović; Krivičić, Grobry, Ristić.
Rdeč karton: /

Potek srečanja v Stožicah:

KONEC TEKME!

90. minuta: V četrti minuti sodnikovega podaljška je poskušal še Kosi, a vse skupaj je šlo preveč po sredini, Vidmar ni imel težav.

82. minuta: Lep napad Tabora. Prodiral je Briški, na koncu tudi sprožil, a Vidmar je bil zelo dobro postavljen in strel brez težav ubranil.

66. minuta: Sporna situacija. Vidmar je nespretno posredoval in v kazenskem prostoru trčil v Stančiča, a glavni sodnik Sagrković se ni odločil za najstrožjo kazen. Aktiviral se ni niti VAR. Očitno je bilo vse skupaj premalo za strel z bele točke za Sežano.

Trk Vidmarja in Stančiča:

53. minuta: GOOOL! 1:0! Olimpija vodi! V polno je meril novinec Marko Futacs. Z izvrstno podajo se je izkazal Mustafa Nukić, ki je pravočasno podal, madžarski napadalec pa je darilo izkoristil in premagal Koprivca.

Zadetek Futacsa:

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

32. minuta: Nov poskus Tabora. Po žogi je kresnil Ignacio Guerrico, a Argentinec v dresu Tabora je bil premalo natančen.

12. minuta: Smola za Olimpijo. Po odbiti žogi je s prve sprožil Timi Max Elšnik in zadel stičišče vratnice in prečke vrat Sežane. Koprivec je žogo le pogledal, a ostalo je pri 0:0.

Strel Elšnika:

4. minuta: Prva velika priložnost na tekmi. Do strela je iz ugodnega položaja prišel Mihaljević, a žogo je poslal prek Vidmarjevih vrat.

2. minuta: Olimpija je zapretila prek Ziljkića. Bosanec je poskušal srečo, a obramba gostov je bila dovolj prisebna in žogo odbila v kot.

Strel Ziljkića:

ZAČETEK TEKME!

• Za Olimpijo bosta od prve minute začela tudi okrepitvi ob Skenderjevi predstavitvi Milović in Futacs.