Olimpija po zahtevnem gostovanju ostaja neporažena

Nogomet 8. Avg 202119:09 > 19:14 0 komentarjev
NK Olimpija

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 4. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Olimpiji z 1:2 (0:0).

Olimpija je po treh odigranih tekmah nove sezone še neporažena. V Sežani je na gostovanju pri Kraševcih prišla do druge zmage in ob tekmi manj za dve točki (9-7) zaostaja za trenutno vodilnim Mariborom. Tabor, ki je izgubil še drugo tekmo na domačem stadionu, je po drugem porazu na štirih tekmah ostal pri štirih točkah.

Ljubljančani so na tekmi prvi resno zagrozili, ko je nekdanji član Tabora Aladir Djalo v deveti minuti prišel v kazenski prostor, na koncu pa žogo poslal mimo gola. Ob tem se je s skokom in posledično podajo do Aldairja izkazal novinec v Olimpijinem napadu Lamine Tall.

Prav slednji je v 34. minuti priigral najstrožjo kazen za Olimpijo, potem ko ga je na robu kazenskega prostora spotaknil Klemen Nemanič. Sežanci se z odločitvijo sodnikov niso strinjali, a kot se je izkazalo, to zanje ni imelo hudih posledic, saj je Jan Koprivec nato obranil strel Timija Maxa Elšnika z bele pike.

V prvem delu so sicer malce konkretnejšo igro pokazali izbranci Sava Miloševića, medtem ko domači niso praktično niti enkrat ogrozili Nejca Vidmarja v ljubljanskih vratih. V uvodu drugega dela je od daleč poskusil Tom Alen Tolić, a je bil kar daleč od uspeha po previsokem strelu.

Zato pa so Kraševci povedli v 52. minuti, ko je Dino Stančič sprožil z leve strani kazenskega prostora, žogo pa je nesrečno in nespretno v lastno mrežo preusmeril Đorđe Crnomarković. Toda branilec Olimpije se je kmalu odkupil, štiri minute pozneje je namreč z glavo izenačil po podaji Almedina Ziljkića iz kota z desne strani.

V 60. minuti je imel Tabor prek Tolića novo priložnost, a mu v bližini gola ni uspelo sprožiti pravega strela, tako da je Nejc Vidmar žogo lahko ujel. Takoj zatem pa je Olimpija prišla do vodstva, potem ko se je Aldair Djalo odločil za strel z desne strani kazenskega prostora, Tall je pred vrati žogo zgrešil, to pa je toliko zmedlo Koprivca, da je žogo le s pogledom pospremil v mrežo.

V 64. minuti je cilj le za malo zgrešil Ziljkić z roba kazenskega prostora, Sežančanom pa kljub želji po izenačenju napad nikakor ni stekel, tako da z izjemo enega posredovanja po strelu po sredini vrat Vidmar ni imel veliko dela. V 86. minuti je poskusil še Til Mavretič od daleč, toda tudi on ni bil natančen, tako kot Stančič ob začetku sodniškega dodatka.

Tabor bo v 5. krogu v soboto gostoval v Mariboru, Olimpija pa bo dan pozneje gostila Koper.

Tabor Sežana – Olimpija 1:2 (0:0)

Stadion Rajka Štolfe, gledalcev 300, sodniki: Glažar, Bensa, Vidali.

Strelca: 1:0 Crnomarković (52./avtogol), 1:1 Crnomarković (56.), 1:2 Aldair Djalo (61.) .

Tabor Sežana: Koprivec, Ristić, Nemanič, Briški (od 67. Ovsenek), Salkić, Grobry (od 46. Mavretič), Krivičić, Stanković (od 74. Mihaljević), Tolić (od 81. Čakš), Stančič, Ndzengue (od 67. Kljun).

Olimpija: Vidmar, Delamea Mlinar, Pavlović, Crnomarković, Andrejašič (od 61. Fink), Tomić, Elšnik (od 80. Ostrc), Sešlar (od 46. Kapun), Ziljkić (od 80. Kurež), Aldair Djalo (od 80. Špehar), Tall.

Rumeni kartoni: Stančič, Nemanič; Kurež.

KONEC TEKME!

Strel Tila Mavretiča:

86. minuta: Til Mavretić je s približno 30 metrov sprožil močan strel, a za približno meter zgrešil vrata Olimpije.

71. minuta: Z velike oddaljenosti je s prostega strela Vidmarja skušal presenetiti Tom Alen Tolić, a je vratar Ljubljančanov njegov strel po sredini ubranil.

Zadetek Aldairja za vodstvo Olimpije z 2:1:

61. minuta: GOOOL! 2:1 za Olimpijo! Aldair je  ustrelil z roba kazenskega prostora in presenetil Koprivca, ki je njegov strel zgolj pospremil s pogledom.

Zadetek Crnomarkovića za 1:1:

56. minuta: GOOOL! 1:1! Crnomarković se je hitro odkupil za napako in po podaji s kota z glavo poskrbel za izenačenje.

Avtogol Crnomarkovića za 1:0:

52. minuta: GOOOL! 1:0 za Tabor Sežano. Z roba kazenskega prostora je streljal Dino Stančić, žoga pa se je odbila od Crnomarkovića in končala v mreži Olimpije.

KONEC PRVEGA POLČASA!

Napaka Nejca Vidmarja:

40. minuta: Do priložnosti je naposled prišel tudi Tabor. Zanjo je poskrbel kar Vidmar, ki je slabo ustavil podajo svojega soigralca. Do žoge bi se kmalu prebil Ndzengue, a je vratar Olimpije svojo napako uspel še pravočasno popraviti.

Zastreljana enajstmetrovka Elšnika:

Prekršek za enajstmetrovko Olimpije:

34. minuta: V kazenskem prostoru Tabora sta se za žogo borila Klemen Nemanić in Aldair. Slednji je zelo hitro padel, glavni sodnik pa je pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je izvajal Timi Max Elšnik. Kapetan Olimpije je meril v desni vratarjev kot, a je Jan Koprivec njegovo namero prebral in mu ubranil strel.

28. minuta: Marko Ristić je z leve strani poslal oster predložek v kazenski prostor Olimpije, a je Vidmar še pravočasno posredoval.

25. minuta: Izredno previden začetek obeh ekip. Po dobri polovici prvega polčasa se tekma bolj ali manj odvija na sredini igrišča. Rahlo pobudo ima sicer Olimpija, a se Sežančani uspešno branijo.

Zapravljena priložnost Aldairja:

9. minuta: Prva priložnost na tekmi. Po dolgi podaji na nasprotnikovo polovico je žoga našla Aldairja, Portugalec pa je le za las zgrešil vrata.