Padla tudi sežanska trdnjava: Koper do pete zmage zapored

Nogomet 28. Avg 202119:08 0 komentarjev
NK Koper

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 7. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kopru z 0:1 (0:0).

Tekma v uvodu ni bila posebej razburljiva, več konkretnosti so pokazali domači, ki pa niso resno ogrozili debitanta med koprskima vratnicama, 18-letnega Dennyja Tiganja.

Precej bolj nevarni so bili soigralci slednjega v 25. minuti, iz svoje prve resne akcije so zadeli prečko, potem ko je s 13 metrov streljal Luka Vešner Tičić. V 38. minuti je Lamin Colley pri malce bolj napadalno navdahnjenih Koprčanih v 38. minuti celo zadel, toda iz prepovedanega položaja.

V 42. minuti je po dolgem času nov nenatančen strel od daleč pri domačih sprožil Marko Krivičić, na drugi strani pa je v 52. minuti Colley pred vrati zgrešil žogo po podaji z leve strani.

V 57. minuti je preveč po sredini meril Aleksandar Rajčević, tri minute pozneje pa so bili zelo nevarni Sežanci, ko je Dino Stančič z glavo streljal iz bližine, toda mladi Tiganj je dobro posredoval.

Zadetek, ki je odločil srečanje:

V 69. minuti so Koprčani povedli, ko je z osmih metrov zadel Ivan Borna Jelić Balta, ki se je prvič v sezoni vpisal med strelce. Domači so se pozneje trudili priti do izenačenja, med drugim je v 83. minuti Dominik Mihaljević poskusil s prostega strela, toda meril je malce previsoko.

Na drugi strani se je več prostora odpiralo tudi za hitre koprske napade, iz katerih so dvakrat prišli v nevarno cono, a brez uspeha. Tom Kljun je imel v 90. minuti žogo za izenačenje, ko je nenadoma prišel do strela z 12 metrov, toda meril je preveč po sredini, tako da se je znova izkazal Tiganj.

Sežanci bodo v 8. krogu, ki čez približno dva tedna, gostovali pri Bravu, Koper pa pri Radomljah.

CB24 Tabor Sežana – Koper 0:1 (0:0)

Stadion Rajka Štolfe, sodniki: Vinčić, Klančnik, Kovačič.
Strelec: 0:1 Jelić Balta (69.).

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Ristić, Nemanič, Briški, Mihaljević, Mavretič (od 76. Kljun), Krivičić, Salkić, Bongongui (od 84. Ovsenek), Tolić (od 63. Stanković), Stančič (od 76. Grobry).

Koper: Tiganj, Palčič, Žužek, Rajčević, Bručić, Jelić Balta, Krajinović (od 64. Bešir), Guberac (od 73. Varešanović), Vešner Tičić (od 84. Oštrek), Parris (od 84. Simić), Colley (od 73. Mulahusejnović).

Rumeni kartoni: Bongongui; Colley, Rajčević.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Sežani:

KONEC TEKME V SEŽANI! Koper melje naprej. Ima pet zmag in remi = 16 točk, gladko 1. mesto na lestvici.

90. minuta: Izjemna priložnost za domače. Po lepi podaji je do prostora za strel prišel rezervist Tom Kljun, a mladi vratar Kopra se ni dal in rešil kanarčke.

Velika priložnost za Kljuna:

69. minuta: GOOOL! 0:1! Koper vodi v Sežani. V polno je zadel Ivan Jelić Balta! Po podaji s kota je z glavo Balto lepo našel Rajčević, Hrvat pa je darilo izkoristil in kanarčke popeljal v vodstvo.

Zadetek Kopra:

60. minuta: Najlepša priložnost na tekmi za domače. Po prostem udarcu in lepem predložku je do strela z glavo prišel Stančič, a vratar Tiganj je bil na mestu.

Vratar Tiganj je bil na mestu:

57. minuta: Nova priložnost za Koper. Po prostem udarcu Guberca je do strela prišel Rajčević, a streljal je naravnost v naročje Koprivca.

Strel Rajčevića:

52. minuta: Na prvo priložnost nismo dolgo čakali. Znova je oster predložek v kazenski prostor Sežane poslal Bručić, Colley pa je bil za malce prekratek in ostalo je pri 0:0.

Priložnost za Koper:

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

42. minuta: Priložnost za domači Tabor. Do strela je prišel Marko Krivičič, a je njegov sicer močan poskus poletel preko vrat vratarja Dennyja Tiganja.

Strel Krivičiča:

38. minuta: Koper je zadel, a od zadetka ni nič, saj je bil Colley ob podaji Bručića, ki jo je proti svojim vratom preusmeril Salkić, v prepovedanem položaju. Vinčić je zadetek Koper razveljavil. Ostalo je pri 0:0.

Zadetek iz prepovedanega položaja:

25. minuta: PREČKA! Koper je vendarle prebil domačo obrambo, a kanarčki niso imeli sreče. Luka Tičić je močno sprožil, a zadel le prečko.

Prečka Tičića:

19. minuta: Sodnik Slavko Vinčić je pokazal prvi rumeni karton. Prejel ga je napadalec Kopra Lamin Colley.

15. minuta: Tabor je krenil proti vratom Kopra, a na koncu se je vse skupaj po strelu Dominika Mihaljevića končalo le z udarcem iz kota.

Nevaren napad Tabora:

Zanimivost: Tabor in Koper sta do zdaj v prvi ligi odigrali 7 medsebojnih tekem. Koper je zmagal petkrat, Tabor le enkrat. Razmerje v golih 13:7 v prid ekipe z Obale.

10. minuta: V Sežani se ni zgodilo še prav nič omembe vrednega. Obe ekipi sta začeli zelo previdno. Izid se pričakovano ni spremenil.