PLT: Koper zanesljivo do treh točk v Ljubljani

Nogomet 18. Avg 202319:25 > 19:26 0 komentarjev

Peti krog Prve lige Telemach so s tekmo v Šiški odprli nogometaši Brava in Kopra. Obračun so zanesljivo s 3:0 dobili kanarčki. Slovenski prvak Olimpija bo na delu v soboto, ko gostuje pri Aluminiju, dan pozneje pa na pot odhajajo še Mariborčani in Celjani. Vijolice odhajajo k Rogaški, grofi pa v Domžale.

Koprčani so srečanje v Ljubljani začeli zelo udarno. Že v uvodnih minutah srečanja so bili varovanci Zorana Zeljkovića blizu zadetka, toda sprva se mreža Brava ni zatresla.

Pravzaprav so bili v 20. minuti na drugi strani prav domači nogometaši blizu zadetka, ko je streljal Matej Poplatnik, toda z obrambo se je izkazal Jan Koprivec.

Prvi zadetek je nato padel v 41. minuti srečanja, ko je odlično asistenco Maksa Barišića izkoristil Timothee Nkada. Koprčani so na odmor odšli z minimalno prednostjo.

Le dobre tri minute po začetku drugega polčasa se je mreža domačinov znova zatresla. Tokrat se je v kazenskem prostoru odlično znašel Andraž Ruedl.

Varovanci Aleša Arnola so iskali zadetek za priključek, kar je pustilo veliko prostora za protinapade Koprčanov, ki so v 75. minuti postavili piko na i, ko je v polno meril Luka Vešner Tičić.

Prekmurci še drugo tekmo zapored brez glavnega trenerja

Sobotno nogometno dogajanje se bo začelo na Fazaneriji, kjer po razhodu s trenerjem Dejanom Grabićem še vedno niso imenovali njegovega naslednika. Ljubljančan se je od Mure uradno poslovil na dan tekme s Koprom, šok terapija pa je bila očitno uspešna, saj so Prekmurci pod začasnim vodstvom Darjana Slavica na Obali dosegli svojo prvo prvenstveno zmago. Jim bo nove tri točke uspelo vpisati tudi proti Radomljanom? Glede na trenutno formo mlinarjev, ki so še vedno brez osvojene točke, težav ne bi smeli imeti.

Koliko moči še ima Olimpija?

Ritem domačih in evropskih tekem je že pošteno utrudil Olimpijo, kar se je videlo tudi na tekmi četrtega kroga, ko je tudi z nekaj sreče doma premagala Domžale z 2:1. Tokrat Ljubljančane po prihodu iz Carigrada čaka nemara še zahtevnejša naloga, saj gostujejo pri Aluminiju. Kidričani so v uvodnem krogu presenetili favorizirane Celjane in z njimi remizirali, minuli teden pa bili boljši od Radomljanov. Motiva jim zagotovo ne bo manjkalo, saj se jim ponuja lepa priložnost, da vzamejo skalp aktualnim prvakom.

Mariborčani odslej osredotočeni le še na domače prvenstvo

Novincu v ligi Rogaški uvodni tekmovalni spored zagotovo ni pisan na kožo. Po gostovanjih pri Olimpiji in Celju jih sedaj doma čaka še obračun z vodilnim Mariborom, ki je v treh krogih vpisal prav toliko zmag. Za razliko od največjih tekmecev za naslov Celja in Olimpije so Mariborčani v četrtek že zaključili z nastopi v Evropi in se sedaj lahko v celoti osredotočijo na domače tekmovanje. “Hitro se moramo usmeriti k našemu najpomembnejšemu tekmovanju, državnemu prvenstvu. Evropa nas je veliko stala, ob vmesnih dramatičnih razpletih je tudi terjala davek v obliki utrujenosti,” je zatrdil trener Maribora Damir Krznar.

Celje nima časa za proslavljanje

NK Celje, NK Domžale

Celjani so z uvrstitvijo v zadnji krog kvalifikaciji za konferenčno ligo prišli do enega največjih uspehov v zgodovini kluba. Grofi pod vodstvom trenerja Alberta Riere igrajo vse bolj všečen nogomet, a časa za okrevanje in proslavljanje po četrkovi evropski zmagi proti Nemanu nimajo na pretek. To je zagotovo voda na mlin za domžalsko ekipo, ki se je pod novim trenerjem Dušanom Kosićem na prihod Celjanov lahko pripravljala cel teden.