Olimpija ugnala Muro in se približala Mariboru

Nogomet 9. Feb 202219:35 > 20:38 0 komentarjev
Olimpija je drugi del prvenstva začela s pomembno zmago nad Muro. Foto: Jure Banfi

Olimpija je drugi del Prve Lige Telemach začela s pomembno zmago. V zaostali tekmi, ki bi morala biti odigrana že jeseni, je v Stožicah z 1:0 premagala branilca naslova Muro. Zmaji imajo zdaj z eno tekmo odigrano manj le še pet točk zaostanka za vodilnim Mariborom.

Tekma 17. kroga Prve lige Telemach med Olimpijo in Muro bi morala biti po prvotnem načrtu odigrana 20. novembra, a je bila tik pred zdajci zaradi izbruha okužb s covidom-19 v ljubljanskem taboru odpovedana, je bila uvodno dejanje drugega dela sezone 2021/22 v Prvi Ligi Telemach.

Obračun v Stožicah so bolje odprli domači, ki so povedli že v osmi minuti. Po podaji s prostega udarca Maria Kvesića je nesrečno svojega vratarja premagal Nardin Mulahusejnović. Muraši so imeli najlepšo priložnost za izenačenje v v 18. minuti, a je Klemen Šturm zapravil veliko priložnost in povsem osamljen žogo poslal prek vrat Olimpije.

Odločilni trenutek na obračunu v Stožicah:

V drugem polčasu se izid ni več spremenil, ostalo je pri rezultatu iz prvega polčasa, zmaji pa so se razveselili pomembne zmage in novih treh točk, ki jih držijo v borbi za najvišja mesta. S tekmo manj imajo le še pet točk zaostanka za vodilnim Mariborom.