Bravo po norem preobratu v finale Pokala Slovenije

Nogomet 20. Apr 202218:00 > 18:41

Nogometaši Brava so prvi finalisti Pokala Slovenije. Šiškarji so pred domačimi gledalci že zaostajali z 0:2, na koncu pa so po izjemnem preobratu s 3:2 ugnali Domžale in poskrbeli za nov zgodovinski uspeh kluba. Odločilni zadetek je v četrti minuti sodnikovega dodatka dosegel Gregor Bajde.

Čeprav se je vsaj na začetku pričakovalo previdno igro, smo že v tretji minuti videli prvi zadetek. Po lepem prodoru po levi in zavrnjeni podaji proti Senijadu Ibričiću, je pa kapetan Domžal z več kot 20 metrih z mojstrovino goste popeljal do hitrega vodstva.

Zadetek Ibričića:

Bravaši so se po hitrem zadetku zbrali in pokazali več, vseeno pa so v 26. minuti spet morali po žogo v svojo mrežo. Po podaji s kota Arnela Jakupovića je z glavo natančno meril Tilen Klemenčič in povišal vodstvo Domžal.

Zadetek Klemenčiča:

Fotogalerija s tekme v Šiški (avtor: Uroš Kokol):

Gregor Bajde se iz Brava vrnil v Celje, kjer je že igral med leti 2012 in 2015. Foto: Uroš Kokol

Od 0:2 do 3:2!

Domžale so se v drugem polčasu osredotočile na branjenje lepe prednosti, a zdržali so le do 64. minute. Pri Bravu sta udarila dva rezervista, ki sta v igro vstopila le štiri minute prej. Z desne strani je podal Žan Trontelj v polno pa je meril Luka Marjanac.

Zadetek Marjanca:

Tekma se je vse bolj bližala h koncu, ko je Bravo po posredovanju VAR prišel do enajstmetrovke. Po podaji s kota je Nemanja Jakšić streljal z glavo in zadel v roko Dejana Georgijevića. Sodnik Bojan Mertik tega ni videl, a po posredovanju fantov iz VOR sobe, je glavni delivec pravice v Šiški pokazal na belo točko. Kazenski udarec je suvereno izkoristil Martin Kramarič.

Ogled VAR in zadetek Kramariča z enajstmetrovke:

V Šiški je vse je kazalo na podaljšek, a Bravaši so na krilih dveh zadetkov drugem polčasu zadeli še enkrat. Uro je prehitel Gregor Bajde in Bravo popeljal v veliki finale.