Pomembne tri točke Radomelj v boju za obstanek

Nogomet 18. Mar 202219:39 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja Radomelj so v Domžalah v 28. krogu Prve lige Telemach premagali Bravo z 2:1 (1:0).

Radomljani so na tekmi prvi izpeljali nevarno akcijo, ko je v četrti minuti z leve strani iz bližine poskusil Ivan Ćalušić, toda Matija Orbanić je dobro posredoval. Pri Bravu, ki sicer v prvem polčasu ni resneje ogrozil domačega vratarja, pa so nato že v deseti minuti morali poseči po prvi menjavi, saj se je poškodoval Luka Kerin, menjal ga je Amar Memić.

Domači so zatem znova nevarno zagrozili v 13. minuti, ko je Tomislav Mrkonjić spretno, ob Marku Španringu, streljal, a za malo zgrešil cilj. Isti igralec je poskusil še dve minuti pozneje, a je bil spet premalo natančen.

Z roba kazenskega prostora je v 35. minuti malo premalo točno meril še Ivan Šarić, pet minut pozneje pa so Radomljani le povedli, ko je Mrkonjić svoj četrti gol dosegel z glavo iz bližine. Pred tem je Šarić zadel vratnico, nato pa z glavo podal pred gol do strelca radomeljskega zadetka.

V drugem polčasu je sprva Almin Kurtović v 48. minuti poskusil od daleč, a Emil Velić ni imel veliko dela, je pa Bravo izenačil v 52. minuti, ko je svoj ligaški prvenec z 18 metrov dosegel Simon Nsana.

Toda že v 56. minuti so prišli domači do najstrožje kazni, ko je ob Trontlju v kazenskem prostoru padel Šarić, minuto pozneje pa je Mrkonjić Šiškarje spet popeljal v vodstvo, kar je bil njegov peti gol na osmi tekmi za Bravo.

V 79. minuti je imel imenitno priložnost Ćalušić, a je v kazenskem prostoru zgrešil cilj, na drugi strani pa je štiri minute pozneje dobro posredoval Velić po strelu z glavo Martina Kramariča, kar je bila zadnja resna akcija tekme.

Radomljani bodo v 29. krogu 3. aprila gostovali pri Olimpiji, Bravo pa pri Aluminiju.

Kalcer Radomlje – Bravo 2:1 (1:0)

Športni park, gledalcev 200, sodniki: Borošak, Kordež, Horvat.

Strelca: 1:0 Mrkonjić (40.), 1:1 Nsana (52.), 2:1 Mrkonjić (57./11 m).

Kalcer: Velić, Primc (od 86. Nuhanović), Guček, Mužek, Rugašević, Zabukovnik, Ćalušić, Šarić (od 80. Prohouly), Cerar (od 73. Jazbec), Mrkonjić (od 80. Bumbu), Guzina.

Bravo: Orbanić, Milić, Jakšić (od 46. Trontelj), Križan, Kavčič, Kurtović, Nsana (od 75. Kirm), Španring, Kramarič, Kerin (od 10. Memić, od 46. Bajde), Maružin.

Rumeni kartoni: Memić, Jakšić, Nsana, Milić.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Domžalah!

Konec tekme!

79. minuta: Izjemna priložnost za Radomlje! Čalušić je švignil mimo obrambe Brava, a zaključil slabo in sprožil mimo vrat.

57. minuta: GOOOL! 2:1! Veselje Šiškarjev ni dolgo trajalo! Po nespametnem prekršku Trontlja nad Čalušićem je glavni sodnik pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je izkoristil Mrkonjić.

Drugi zadetek Mrkonjića:

52. minuta: GOOOL! 1:1! Bravo je odličen vstop v drugi polčas nagradil tudi za zadetkom. Po slabem izbijanju je do stela prišel Nsana in lepo zadel za izenačenje.

Zadetek Nsane:

Začetek drugega polčasa! Trener Brava Dejan Grabić je moral še drugič prisilno menjati. V prvem polčasu je zaradi poškodbe tekmo predčasno končal Kerin, ob polčasu pa je v slačilnici ostal še Jakšić. V igro sta vstopila Memić in Trontelj.

Konec prvega polčasa!

40. minuta: GOOOL! 1:0! Radomljani zasluženo vodijo. V polno je meril Tomislav Mrkonjić, ki ga kličejo tudi Messi iz Zmijavcev. Po zmedi v domači obrambi je najprej streljal Šarić, zadel le vratnico, odbitek je prišel do Guzine, ki je žogo slabo zadel, ponovno je prišla žoga do Šarića, ki pa je nato z glavo za šah mat našel Mrkonjića.

Zadetek Mrkonjića:

35. minuta: Domači so spet sprožili. Streljal je Šarić, a tudi on je bil premalo natančen.

Priložnost Šarića:

13. minuta: Radomljani so spet zapretili! Po lepi podaji je udaril Tomislav Mrkonjić, a žoga je za nekaj centimetrov zgrešila cilj.

Priložnost Mrkonjića:

4. minuta: Velika priložnost za Radomlje! Lepo je prodrl Ivan Čalušić in tudi zaključil, a vratar Brava je strel brez večjih težav ustavil.

Začetek tekme v Domžalah!

Začetni postavi:

#social-embed_1

#social-embed_2

Pred tekmo:

Kje je tisti razpoloženi napad Radomelj, ki je navduševal na začetku drugega dela sezone, se sprašujejo navijači mlinarjev. Rumeno-črni na zadnjih štirih tekmah sploh niso dosegli zadetka, a vseeno trikrat vknjižili točko za prav toliko remijev z najbolj nepriljubljenim nogometnim izidom. Težko verjamemo, da bodo Radomljani dobro strelsko formo našli proti najboljši obrambi lige, dejstvo pa je, da varovancem Nermina Bašića po dvigu forme sežanskega Tabora znova nekoliko bolj “gori pod nogami”. Pred rdečo cono imajo mlinarji le še dve točki prednosti.

Na zadnji medsebojni tekmi so v Stožicah Radomljani presenetili Bravo in ga ugnali s kar 3:0.

Vedno igramo na zmago, v nogometu nihče ne igra na remi,” je po tekmi s Koprom razmišljal trener Dejan Grabić. Ne pravimo, da se z besedami trenerja Šiškarjev ne strinjamo, ampak ko potegnemo črto, so bili z osvojeno točko na Bonifiki v taboru Brava zagotovo dokaj zadovoljni. Vprašanje pa, če jih bo zadovoljila tudi točka proti Radomljam. Bravo je namreč še vedno zelo blizu četrtega mesta, ki bi lahko prinašalo vozovnico v Evropo, proti kateri Ljubljančani vse manj sramežljivo pogledujejo. Pred reprezentančno pavzo pa bi bila zmaga še toliko bolj dobrodošla.